Čarodějná kniha

Čarodějná kniha https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143825/bmid_carodejna-kniha-9af-143825.png 4 19 5

Čarodějná kniha Zuzany Novákové obsahuje jednak volná zpracování floklorních pohádek různých, až na jednu výjimku, evropských národů (O mluvícím kameni, O dřevěné panně, O bubeníkovi, Proč narostly ježkovy bodliny a další), jednak pohádky volně zpracované podle námětů z pohádek Elišky Krásnohorské (Jitřenka, Jak se žáby učily šít, Jak vznikly konvalinky a další).... celý text

Kontryhelka
11.01.2021 5 z 5

Krásná kniha, kterou jsme se sestrou milovaly. Ještě ji máme v knihovně u rodičů. Hezká vzpomínka.

JancaMia
17.10.2019 3 z 5

Jedna z pohádkových knížek mého dětství, ještě pamatuji na tu dobu kdy jsem byla malinká a maminka mi je četla před spaním

medlovice
26.02.2019 5 z 5

Knižku jsem z dětského oddělení vytáhla s úsměvem, no to by mi mohlo padnout do výzvy. A začetla jsem se se zájmem. Volná zpracování lidových pohádek, mnohé z nich vůbec neznám , některé jsou veršované a hlavně doprovázené autorčinými ilustracemi. Krásní princové , pohádková láska , dobrotivé dívky. A taky se dozníme proč má ježek bodliny nebo proč pes hodí zajíce.

mot33
04.02.2018 4 z 5

Výběr světových pohádek který neurazí a má správnou svižnost ve čtení.Takže za mě ano.

Yalka
03.01.2013 5 z 5

Citlivě adaptované pohádky. Opravdu nádherné čtení. A krásné obrázky. Jedna z nejmilovanějších knížek mého dětství.
Kdybych měla vyjmenovat, které jsou moje oblíbené kousky, tak bych musela udělat výčet z půlky knihy :-)
Vřele doporučuji, čistých 100 %.