Mít svoje vlastní zvířátko

Je to příběh holčičky Lucinky, která chodí do třetí třídy, má mladší sestru Barborku, tatínek pracuje jako kunshistorik a maminka je výtvarnice přes keramiku. Jmenují se Procházkovi a bydlí v malém domě na kraji velkého města i se starou babičkou. Lucka je stydlivá, ale díky svému převelikému přání mít nějakého chlupatého kamaráda dokáže svou stydlivost překonat. Prožijeme s ní celý školní rok, její příběh začíná i končí prázdninami, přehoupneme se přes podzim, zimu, vánoce až k jaru a létu. Lucinka se za tu dobu potká shodou náhod a okolností s několika zvířátky a i díky laskavosti rodičů a dostatku místa si některé z nich dokonce může ponechat....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/81_/81740/mit-svoje-vlastni-zviratko-Ope-81740.jpg 4.725
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Blok

Nočnípták

Krásná knížka. Srdcovka naší dcery Barborky. Když jí dostala, byla v sedmém nebi, že je o rodině, která se jmenuje stejně jako my. Dneska už z knížky čteme vnučkám a mají ji také moc rády.
A na ta zvířátka také došlo. Máme doma malý zvěřinec.

Alyx

Naprostá srdcovka.

Esmeralda168
27.08.2017

Taky jedna z nejoblíbenějších knih mého dětství. Nádherné ilustrace a děj je pro děti zajímavý a přesto ze života.

Elulilinka1
28.04.2017

Kniha popisuje velice poutavý příběh a je moc zábavná. Budu se nejspíš opakovat, ale ilustrace H. Zmatlíkové jsou naprosto fantastické . Většinou se je snažím obkreslovat do památníků. Knihu o všemožných zvířátkách a jejich vztahu k dětem hezky doplňují .

Daryll.x
19.07.2016

Moje nejoblíbenější knížka z dětství. Ráda jsem se k ní vracela. Krásné ilustrace a příběh.

Jeanie
14.07.2016

Další knížka, kterou jsem v dětství hltala jako divá :-) Strašně jsem těm dětem záviděla, že mají psa, kočku a další zvířata a taky jsem je moc chtěla.

Briv
10.01.2016

Moc pěkná knížka pro děti, měla jsem ji ráda.
Je prima, že jsou v ní i poučné momenty, ať už ohledně zvířátek nebo chvíle, kdy Lucka daruje balíček Helence. Je moc hezká a kresby Heleny Zmatlíkové to nádherně doplňují.

reader.007
15.11.2013

Skvělá kniha. Zvláště pro první samostatné čtení a děti, které si víc než na pohádky o čertech a princeznách potrpí na vyprávění o jiných dětech a zvířátkách. Fakt je, že kdyby nebylo půvabných ilustrací paní Zmatlíkové, byla by mne minula na hony a nikoho by nejspíš nenapadlo mě s ní obdarovat a tak bych teď četla dceři tak maximálně Děti z Bullerbynu, což by byla obrovská škoda

pro děti zvířata pohádky dětská dobrodružství

Zuzana Renčová Nováková

Zuzana Renčová Nováková