Čarodějky malostranské

Čarodějky malostranské https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409070/bmid_carodejky-malostranske-Cs3-409070.jpg 4 133 48

Čarodějky malostranské série

Na Malé Straně se vždy děly zvláštní věci. Občas na vás mrkl chrlič, ve stínech jste mohli spatřit strašidlo nebo podivnou holku, která uměla něco, co nikdo nečekal. Lidem ale vždy stačilo na chvíli zavřít oči a pocit čehosi nepřirozeného se vytratil. Nikoliv však čarodějkám, které Malou Stranu obývaly od nepaměti. A povětšinu času zde žily slušně a spořádaně, což se ovšem nedá říct o Ginevře a její rodině. Ta je totiž i na čarodějnické poměry velmi podivuhodná a její tajemství nečekaně vyplouvají na povrch zrovna ve chvíli, kdy po Praze začnou mizet strašidla, selhávat mocná kouzla a strachy se schovávat domovní znamení. Navíc Ginevře ve škole všichni pořádně pijou krev…... celý text

SilvieK001
30.12.2021 5 z 5

Jsem nadšena. I když patřím do zcela jiné věkové kategorie, než je cílová. Na takovou knížku jsem dlouho čekala. Pořídila jsem původně pro dceru, nakonec čteme obě. Miluju místa, kde se děj odehrává, znamení znám nazpaměť, takže pro mne děj i s pražskými strašidly, která od dětství "hltám", naplnil veškerá očekávání. Autorce velmi děkuji a držím palce na další díly!

ZuKo
22.12.2021 5 z 5

Tohle bylo jako objevit malý český poklad. Kniha mi byla doporučena a mám ji tištěnou ale poslouchala jsem ji jako audio knihu. Krásný přiběh, kde oceňuji povídání o Praze, že hlavní hrdinka není žádná uvědomělá mladistvá jak hodně býva v knihách. Normální holka.
Škoda, že lidi maálo šáhnou po českém autoru fantasy žánru.
Píši to po přečtení všech 3 dílů.

jaroiva
15.12.2021 3 z 5

Sice je to pro děti, ale teď před vánocemi mi to vyloženě padlo do nálady. Kdy jindy si poslechnout pohádku?

Ailee
07.11.2021 3 z 5

Takové pohodové a příjemné. Žádné extra hrdinské super schopnosti, jen kouzla, amulety a rituály, což mám moc ráda. Ale chybělo mi tam aspoň trošku napětí.

__.Veronica.__
18.09.2021 5 z 5

Knížka se mi hodně líbila a dost se těším na druhý díl. Vlastně mě velmi mile překvapila, čekala jsem něco chudobného a nenapínavého ,ale napětí tam bylo až až . děj byl taky zajímavý a celkově mě knížka bavila.
Za mě vřele doporučuji:)

zinon
18.08.2021 5 z 5

Tak i já musím knihu pochválit. Pro menší děti je to krásný úvod do světa fantasy. Najdete tu nejrůznější bytosti a strašidla (upír, čert, meluzína, bludička, duch, sylfa, mořská panna, salamandr a mnoho dalších). Kniha se moc dobře čte a je psaná takovou odlehčenou formou. Je o lásce a přátelství. Dětem se bude určitě líbit. Píší, že je pro děti od 9 let...

Latté
22.05.2021 3 z 5

Knihu jsem si půjčila hned, co jsem uviděla obálku. Ty ilustrace a mapa Prahy jsou prostě nádherné. Samotný příběh je čtivý, se zajímavým prostředím a mytologickými postavami, trochou romantiky, dobrodružství, hledáním přátelství a jedním rodinným tajemstvím. Jelikož už nejsem cílovka, na mě dost naivní a málo strhující, ale pro mladší čtenáře doporučuji! 3,5*/5*

Tiama
01.05.2021 5 z 5

Roztomilý příběh, dobře se četl a bavil mě, i když už dávno nemám patnáct...

cukrovka
01.04.2021 4 z 5

I když nejsem cílová skupina, příběh se mi líbil. Příjemné bylo prostředí staré Prahy do kterého je vyprávění zasazeno. Text skvěle doplňují krásné ilustrace.

Ív688
27.03.2021 5 z 5

Nejprve se mi dostal do rukou druhý díl a po jeho přečtení jsem honem sehnala i tento... parádní, magické, poutavé a překvapující..vůbec bych se nezlobila, kdyby autorka pokračovala v sérii o čarodějkách....za mne doporučuji...

jennefer
26.03.2021 3 z 5

Kniha byla milým překvapením, většinou totiž knihy "v Praze" moc nemusím. Ale ač jsem zrovna nehltala stránku za stránkou jako u jiných českých autorů fantastiky (jó holt už dávno nepatřím do YA a bylo tu málo krve a blbých vtipů), děj příjemně ubíhal, zápletky i domácí mytologie zajímavé, tetičky správně potrhlé... Shrnuto: klidné čtení milé knížky pro všechny generace. Pro mě tři a půl*.

Jajiinka
26.12.2020 5 z 5

(SPOILER) Hodnocení 5⭐/5⭐

Tento příběh se odehrává v Praze jedné malé čtrnáctileté čarodějce. Její společenský život je nevalný a školou proplouvá skoro bez povšimnutí s přezdívkou „praštěnka“. Ve skrytu duše touží po přátelství a lásce jako z románu či pohádky. Její opětovanou láskou je kluk ze třídy jménem Teo. Bohužel Ginervu něco drží zpět, a to něco je to, že čarodějky muže nemívají. Její příbuzní jsou spořádaná čarodějnická rodina z Malé Strany ale také mají svá tajemství. Všude kolem jsou kouzla a znamení, navíc je celá Praha přesycena nadpřirozenými bytostmi. Příběh je plný dobrodružství, které Ginerva prožívá spolu se svými nově nalezenými přítelkyněmi. Dokáže Giny vyřešit všechny složité situace? A dokáže si přátelství udržet i skrz rozdíly mezi kouzelným a normálním světem?

Jako první musím vyzdvihnout obálku knihy, která je naprosto úchvatná. Obálku s využitím ilustrace od Zuzany Čatajové („Striga“) vytvořil David Michálek. A veškeré další ilustrace v knize jsou také od Zuzky a jsou opravdu báječné. Tato kniha mě velice bavila, i když je určena pro mladší čtenáře. Kniha je od devíti let a je plná poučení, lásky a rodiny. Romantická linka je kouzelně dětská a dialogy mi přišli trochu moc jednoduché, ovšem pro mladší čtenáře určitě dokonalé. Kouzelný svět je originální a mytologie moc povedená, přesto mi to připomnělo moje dětská léta s Harrym Potterem. A toho miluji dodnes, takže věřím, že tato kniha mi také zůstane dlouho v paměti. Co se mi opravdu moc líbilo, byli znamení jako zlatý prstýnek, kamenné zrcadlo či Valpurza. Svět je moc hezky vymyšlen a už teď se těším na pokračování.

Libris_Na_Ex
04.11.2020 3 z 5

3,5/5 ????
Tuhle knihu bych si užila mnohem víc kdybych byla mladší. Je to cílené na čtenáře kolem 12 let, co už já pár let nejsem. Takže některé zvraty mi přišli moc jednoduché a předvídatelné, vtipům jsem se nesmála a postavy byly jak podle šablony (hlavně spolužačky).

Ale cílovka si to moc užije. Mytologie tu je skvělá - tu jsem si moc užila i já (třeba koloběh Mořských pannen - top strop ????).
To, co tu vadilo mně nebude mladším překážet. Romantika je tu taky velmi příjemná.

Takže pokud je vám kolem 12, směle do toho.

elyonka9643
18.10.2020 5 z 5

Naprosto kouzelná kniha nejen svým názvem a tématem. Je sice pro dost mladší čtenáře než jsem já, ale i tak jsem si jí moc užila. Hlavní hrdinka je sympatická a celé dobrodrodružství se mi moc líbilo. Už se těším až se půjdu projít po Malé Straně oblhédnout všechna domovní znamení a chrliče, o kterých se v knize mluví. A moc se těším na další část.:)

mot33
01.08.2020 4 z 5

Čtivá kniha příběh tři holek ,které převážně putují pod Prahou.

knihomol5554
28.03.2020 4 z 5

Kniha moc pěkně graficky zpracována. Sice těch obrázků až tolik nebylo, každopádně vždycky byly dány k nejvíce vhodnému ději knih. Příběh zasazený do prostředí Prahy je skvělý nápad. Zápletka skvěle vygradovala a doufám že přeci jen bude další díl anebo autorka napíše něco podobně povedeného.

verunka7498
22.02.2020 5 z 5

Hrozně super ,potřebují další díl????.Je diné co mi vadilo jak to bylo v Praze tak jsem moc nevěděla kde zrovna je.Pro to že jsme v Praze byla jen 1 tak jsem mi to v tom příběhu motalo.Ale to přežijí .stojí to za přečtení.

knihovniceS
15.02.2020 4 z 5

Mám ráda knihy o Praze, zvláště mě láká historické centrum a tady je spojená historie s tajemnem a fantasií. Nepotrpím si na fantasy literaturu, nečetla jsem Harryho Pottera, ale tady je to jiné. Příběh mě opravdu upoutal, nechybělo napětí a chvílemi jsem se i bála. Milý příběh o čarodějkách , o strašidlech, o domovních znameních, o kamarádství s příchutí romantiky. Kniha je určená mládeži, ale upoutá i dospělého čtenáře. Doporučuji

Yuuki24
13.01.2020 5 z 5

Naprosto úžasný a poutavý příběh z pera české autorky. Již je to dlouho co jsem sáhla po našich autorech. Nyní uvažuji, že jim dám šanci mnohem častěji. Líbilo se mi moc smíšení historických domů v Praze s příběhem ihned jsem si místa vyhledávala. A i když Prahu moc nemusím nejspíš ji vyhledám právě kvůli příběhu. Kniha postrádala nudné pasáže, což jsem uvítala. Většina knih má nějaký mrtvý bod zde nebyl k nalezení, což je u mě rozhodně plus. Romantická linie zde též nechyběla, ale nebyla pubertálně preslazená jak už to bývá u těchto děl občas. Prostě je to tak trochu zase z jiného soudku. Moc pěkné.

Ven_D
10.11.2019 5 z 5

Nemám jedinou výtku - snad jen... kdy bude další? Protože jsem si zamilovala jak příběh, tak všechny postavy! Celá recenze na blogu, odkaz v profilu