Nedokončený rukopis

Nedokončený rukopis https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/502736/bmid_nedokonceny-rukopis-Lie-502736.jpg 4 121 31

Temný thriller, který si s vámi pohraje jako kočka s myší. Nedaleko Grenoblu zemře během pronásledování mladý muž. V kufru jeho auta je nalezeno tělo ženy s usekanýma rukama a bez očí. Vyšetřování však dokáže, že mladík auto pouze ukradl. O stovky kilometrů jinde se Léane Morganové, úspěšné autorce thrillerů, rozpadají poslední životní jistoty. Uprostřed chaosu vyvstává jediná otázka: Není lepší proměnit zničený život v nedokončený rukopis a začít jiný? Paralelní román thrilleru Černá smrt nabízí odpověď, ze které mrazí.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

Le Manuscrit inachevé , 2018

Katania
14.02.2023 5 z 5

Zajímavé, depresivní a temné. Nečte se to hezky, ale zároveň je to bravurně napsané. Opět ujištění, že mě autor nezklamal.

alibaba72
12.02.2023 5 z 5

Báječné a skvělé čtení, toto je skutečně mrazivý thriller :-) určitě doporučuji nejdříve přečíst Nedokončený rukopis a následně Černou smrt. Stojí to za to :-)

Kudlanka03
17.01.2023 4 z 5

Je to pět minut, co jsem to dočetla. Je asi blbý psát v recenzi, že nemám slov, viď. Ale já je fakt nemám. Tak propletený, promyšlený a náročný kousek jsem četla naposledy vloni.
O co jde se dočtete v anotaci. Nebudu tím nastavovat recenzi. Moje dojmy jsou velmi silné. Jsou to směsice vzteku z konce, nervozity (kvůli obětem), bušící srdce z těch, co to všechno páchali a z příběhů, který si nesl každý, kdo v příběhu vystupoval. Tady není žádný potenciál, který nebyl nevyužit. Jde o krutost, zvrácenost, brutalitu, bezcitnost, vulgárnost, mrazivost, plíživost nejistoty, zvířeckosti a zvrhlosti ve všech jejích podobách. Všechno do puntíku zapadlo, všechno se objevilo. Jen proboha, to jméno….Vic a Vadim...Fakt jsem z toho jména byla prostě nesvá. Jakoby špatně napsaný Radim. Já vím, v autorově světe a jazyce je to běžné, normální jméno, ale mě Vadim hrozně vadil.
To je tak všechno, co bych knize vytkla. Ano, byla brutální, byla nechutná, ale ne tak tím, co se dělo obětem (jasně, i tak jo), ale tím, jaký strach, jaký plíživý strach se linul z každé stránky. Tak moc jsem si přála konec a když se nakonec dostavil, byla jsem tak nasraná, jak dlouho ne.
V jiném komentáři jsem si přečetla, že pak bych si měla přečíst Černou smrt, že budu pak vědět proč, tak asi jo.
Dejte si tohle, dejte si Nedokončený rukopis, ať se chvíli bojíte, chvíli nedýcháte a chvíli jen tak sedíte a čumíte do zdi.

vera4669
09.01.2023 5 z 5

Jedním slovem WAU...tohle je PAN autor..
Černá smrt byla skvělá kniha a jak je napsáno na konci, konec jsem si nechala na přečtení až po Nedokončeném rukopisu...geniální, originální, zvrácené.... Určitě ne pro slabé povahy :) obě knihy mohu jen a jen doporučit

luciinyknihy
06.01.2023 5 z 5

Kniha byla čtivá, napínavá a měla skvěle vystavěný příběh. I ty brutální prvky se zde objevují a místy opravdu odpudivé. Prolínají se zde dvě roviny, kdy jedna z nich je samotné vyšetřování případu a druhá o postavě spisovatelky a její rodině. To se mi moc líbilo. Možná by knize prospělo o pár stránek méně. Myslím si, že by byla kniha svižnější a tím ještě o něco napínavější. Ale i tak skvělé čtení.

V havarovaném vozidle je nalezeno tělo ženy s usekanýma rukama a bez očí. Na případu začnou pracovat dva detektivové a jejich tým. Při vyšetřování zjišťují, že bylo vozidlo kradené a mrtvola nebude jen jedna. Vedle toho je vyobrazena spisovatelka Léana, které se vše rozpadá pod rukama. Před pár lety se ztratila její dcera, která nebyla zatím nalezena. Vše se ještě víc zamotá, když je napaden spisovatelčin manžel, který ztratí paměť. Co se mu stalo? Najde se dcera Léany? Kdo za tím vším stojí? A jak celé vyšetřování dopadne?

Kniha byla moc fajn a určitě ji doporučuji. Koho baví detektivky, tak i tady si přijde na své. Mělo to napínavý a zajímavý příběh, nutilo mě to číst pořád dál a zajímalo mě, jak to celé dopadne. Konec byl překvapivý a já s ním byla spokojena. V autorově knize Černá smrt najdete odkaz na tuto knihu. Podle čtenářů se doporučuje číst v pořadí Nedokončený rukopis a poté Černá smrt.

Azmodan
27.12.2022 5 z 5

Trošku se bojím, že v tomto případě je pět hvězdiček málo. Úvod této knihy slibuje tu nejstrašnější brutalitu, temnotu a hrůzu, jakou čtenář může zažít. Říkal jsem si "to jo, takových už bylo". Když jsem knihu dočítal, tak jsem si říkal "kurva, co to bylo?!!!". Jestli se vám kniha "Strach" zdála brutální, zde jde autor ještě dál! Navíc na mě příběh působí uvěřitelně, což je o to děsivější.
A ještě jedna poznámka! Takhle ukončit knihu...na to musí mít chlap koule jako plemenej býk!!! Nakopat ho do nich! Respekt...

Kizuizi
12.12.2022 5 z 5

Nedokončený rukopis je brutální a zvrhlý (jak je už tak nějak u autora zvykem), ale VYNIKAJICÍ příběh. Je to taková kniha v knize (a ještě i částečně o knize) – již v úvodu je vše vysvětleno.
Franck Thilliez je mistr iluzí, jinak ho asi nazvat nemohu. Příběh obestře tajemstvím, ale vlastně se jen celou dobu snaží odlákat čtenářovu pozornost – stejně jako postavy v příběhu.
Příběh je brutální, plný extrémností a je i poměrně komplikovaný, ale má velmi dobře vypracované postavy, a rozhodně zde není nouze o zvraty. A já si myslím (ó ne, já to dokonce vím!), že si tuhle knihu prostě potřebujete přečíst!

Poznámka: Na tuto knihu najdete odkazy v další autorově knize Černá smrt – doporučuji přečíst tedy v pořadí: 1. Nedokončený rukopis, 2. Černá smrt. (Knihy na sebe NENAVAZUJÍ, ale... inu to pochopíte po přečtení.)

mag097
10.12.2022 3 z 5

Na úvod bych chtěla říct, že námět příběhu byl skvělý a bavilo mě, jakým směrem se celý příběh ubíral, dokonce ani finální zápletku jsem neodhadla, ale bylo to moc dlouhé. Knížce by slušelo, kdyby tak pětinu svého objemu odhodila. Na to, jak napínavé momenty a zvraty tam byly, mi to napínavé vlastně kvůli tempu vyprávění nepřišlo. A to je taková škoda! V příběhu se rozvinulo několik dějových linek, které se začaly postupně prolínat a já byla zprvu napnutá, co a jak bude...to tempo to pro mě ale zabilo (doslova)

Dobré je taky upozornit, že knížka je paralelním románem k autorově předchozí knize Černá smrt. Knížka je takovou knížkou v knížce, kdy se jedná o nedokončený rukopis pachatele z předchozí knížky. Já sice Černou smrt nečetla, ale i tak bych řekla, že se z propojení těchto dvou knih dalo vyždímat mnohem víc. I přestože konec rukopisu dopsal autorův syn (což se dozvíme hned v předmluvě), chybí mi tam nějaké velké závěrečné wau, které mohlo být z této knížky v knížce vymáčknuto. Holt, co se dá dělat.

Pokud ale chcete dobrý thriller s pomalejším tempem, mohl by být Nedokončený rukopis přímo pro vás!

Dela111
28.11.2022 5 z 5

Toto je taková kniha v knize. Pachatel z minulého autorova thrilleru Černá smrt napsal knihu a tou je právě Nedokončený rukopis. Jde o spletitý, komplikovaný případ, děj je napínavý a o zvraty rozhodně není nouze. Zvláštní tady je, že rozuzlení v této knize dopsal syn autora (pachatele), neboť, jak název napovídá, rukopis nebyl dokončený. Ve skutečnosti dokončený byl, ale našel se později a původní závěr je uvedený v thrilleru Černá smrt. Oba závěry jsou v jistém smyslu podobné, ale v této knize je něco ponecháno na čtenářově fantazii. Naprosto jednoznačné rozuzlení je přidáno na konci minulé knihy Černá smrt.
Já sama z takového propojování knih nejsem zrovna nadšená a tipuji, že díky tomu bude tady i nižší hodnocení, ale Franck Thilliez je mistr svého žánru, takže oba thrillery jsou vynikající a za přečtení stojí.

Jenny46
10.11.2022 5 z 5

" Jen jedno krátké slovo na úvod: Xiphophorus"

Autor se vyhýbá jednoduchosti a nabízí opět nadupaný příběh. Děj je spletitý, temný...
Celou dobu jsem byla přilepená na stránkách - dvě vyšetřování - zajímavé, snažím se pochopit myšlenky autora a objasnit záhady. Ale každý si musí přečíst sám a přemýšlet jestli je konec zklamání nebo dokonalý...

Majuš333
10.11.2022 3 z 5

'Temný thriller, který si s vámi pohraje jako kočka s myší.'

Stačila mi táto jediná veta a neverila som nikomu a ani ničomu...podozrievala som snáď aj dážď či piesok... A po dočítaní mi ešte dlho trvalo, kým som prišla na to, ako správne podať tento komentár, aby som ľudí neodradila a zároveň nič neprezradila...
'Nedokončený rukopis' je TEMNÉ TORNÁDO, ktoré je naozaj vynikajúco a napínavo napísané/preložené. Môžete si pri ňom spievať NONSTOP, pretože Vás vážne prinúti čítať bez prerušenia, no z tých niektorých drsnejších pasáží mi prišlo zle...

Bolo to síce výborné, ale:

Prvú hviezdu uberám za Vica a jeho správanie k MammaM!

Druhú hviezdu uberám za záver! Ten záver ma sklamal, ale nielen tým, ako to dopadlo, ale hlavne štýlom písania a aj prekladom... (Myslím koniec Caleba Traskmana a nie Jean-Luca Traskmana.)