Bylo jednou jedno loutkové divadlo

Bylo jednou jedno loutkové divadlo https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267069/mid_bylo-jednou-jedno-loutkove-divadlo-8Vx-267069.png 4 54 14

Pohádky o klasických postavách českého loutkového divadla - o Kašpárkovi, Škrholovi, loupežnících, čertech, princezně a králi, draku a rytíři, Karkulce aj.

Literatura česká Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Albatros (ČR)

Bylo jednou jedno loutkové divadlo , 1980

a304
24.03.2022 5 z 5

(SPOILER) Z edice: První čtení je tato knížečka s krásnými ilustracemi. Přiláká i ty prvňáčky, kteří neradi čtou. Navíc se naučí zacházet s oblíbenou loutkou. Která to bude?

IVANA0123
15.05.2021 5 z 5

Kašpárek a Koníček a jedna z nejhezčích knížek mého dětství. A to nejen obsahově - pohádky Eduarda Petišky jsou milé a úsměvné - ale i výtvarně, protože ilustrace Heleny Zmatlíkové jsou prostě krásné a nezaměnitelné. A že byla hodně oblíbená už je bohužel na její vazbě poznat, ale přesto bych se této knížečky nevzdala. 2x5*, zaslouží si je oba autoři.
(5/21)

Turlogh
17.04.2021 4 z 5

Půvabná knížečka pro malé dítka od známého autora Eduarda Petišky s nádhernými ilustracemi Heleny Zmatlíkové. Několik krátkých, milých pohádek spojených s hlavními postavičkami loutkového divadla. Myslím, že těchto vyprávění lze využít i jako scénářů k divadelním loutkovým představením. Navíc, postavy na předsádce knihy lze okopírovat a udělat z nich papírové plošné loutky k malému rodinnému divadélku. Knížku doporučuji především dětem mezi 4 až 7 lety. Howgh.

GaleW
15.02.2019 5 z 5

Moc nás bavila, obě dcerky (6 a 4,5 roku) i maminku :-) a navíc krásné obrázky

petraned1
25.01.2019 5 z 5

Skvělá kniha pro děti

bibi.r
03.09.2018 4 z 5

Petiška je profík dětských pohádkových příběhů. Dobrodružství, humor, laskavost, přátelství, napravená princezna, kouzla. Je tam prostě vše, co v pořádné pohádce má být.

RyonMathrin
30.03.2018 4 z 5

Moc hezká knížka pro děti. Originální, neotřelé pohádky a vtipná jména postav.

haki34
18.03.2018 5 z 5

výborná knížka !! vhodná jako první čtení a nebo ke čtení pro menší :) (my četli na dobrou noc..)
rozkošné příběhy postaviček z loutkového divadélka s hezkými doprovodnými obrázky...
spousta slovních hříček - princezna Lhaněnka, poté do dolhala, jen byla krásná a líná, přejmenovaná na Krasolínu...
3 loupežníci Nehtando, Vlasando a Uchando...jejich zázračný lup a jak to celé dopadlo....no oba jsme se smáli, až jsme se za břicha popadali :) a dál už nic neprozradím ...jen doporučím k přečtení...

witiko
22.03.2017 5 z 5

Krásná knížečka, která nemá chybu. Spousta fantazie, nečekaných nápadů a umění všechno zdánlivě nesouvisející spojit dohromady. Eduard Petiška je prostě nepřekonaný klasik knih pro děti, který vůbec nezestárnul.

Dominik2008
26.02.2017 5 z 5

hodně se mi líbila,byla první ,kterou jsem přečetl sám :)

Briv
07.04.2016 5 z 5

Když jsem ji tady na Databázi zahlédla, tak se mi hned rozlil úsměv na tváři - krásné pohádky, krásné vzpomínky.

princesse
21.11.2014 5 z 5

Moc hezká knížka pro děti. Právě jsme ji s dcerou dočetly před odpoledním odpočinkem. I mě se jako dítéti mc líbila a slaví úspěchy i po 35 letech. Nadčasová a zkrátka moc povedená. Doporučuji.

cibulka 8
25.08.2014 5 z 5

Asi nejoblíbenější kniha mé dcerky. Stále se k ní vracíme. Nejvíc se jí líbí pohádka O čarodějnici a O Škrholovi. Někdy je musím číst i několikrát za sebou.

Sarča
17.02.2013 5 z 5

Líbili se mi pohádky o loutkách v loutkovém divadle.