Byla kdysi válka

Byla kdysi válka

Reportáže, črty a fejetony, "smutné i veselé záznamy o malém úseku války", které spisovatel napsal za druhé světové války jako válečný dopisovatel čelných amerických deníků v Anglii, Africe a v Itálii. Zápisky ponechal úmyslně v původní podobě, jak vycházely za války v novinách. Vložil do nich myšlenky, které varují před válkou pořád stejně naléhavě: "A kdybychom byli tak hloupí - ale my nejsme ! - a dovolili, aby znovu vypukla, nezasloužili bychom si jako lidé ji přežít." - 16 příloh Doslov: Vladimír Stuchl Výtvarný redaktor: Ota Karlas Technický redaktor: Václav Vlach Redaktor edice: Jaromír Hořec Odpovědná redaktorka: Milena Hanusová...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30583/byla-kdysi-valka-30583.jpg 4.454

Once There Was a War (1960)

Vydáno:, Naše vojsko

MOu598

Knížka válečných reportáží, zachycuje běžný válečný život.
Skoro žádné krveprolití a přesto mrazí.
Hezké, protiválečné, lidské.

Crimble
01.10.2017

I když někdy zdánlivě banální a nezáživné, ve skutečnosti nenápadně vystižená podstata života vojáků za války. Čekání, přesuny, ojedinělé boje. A žádný laciný "boj za mír".

katy238
06.12.2016

Mé první setkání s autorem a velmi příjemné. Netvrdím, že budu vyhledávat další autorova díla, času stráveného u této výjimečné knihy ovšem nelituji.

Skip
02.12.2013

Soubor válečných reportáží, které psal jako válečný korespondent z Anglie, Afriky a Itálie. Velmi zajímavé čtení.

kilometr
07.10.2013

Velmi povedené dílko,které i tolik let po válce,dokáže zaujmout.85%.

Skjaninka
08.06.2013

Vynikajúce reportáže z druhej svetovej vojny napísané skvelým Johnom Steinbeckom, ktorý vám sprostredkuje verný pohľad do života obyčajných vojakov. Ich každodenné starosti a zážitky sa po prečítaní knihy stávajú nezabudnuteľné a tým považujem túto knihy za jednu z najlepších, čo sa týka tématiky druhej svetovej vojny.

Atuin
01.01.2013

Kniha, která v záznamech, zlomcích a pasaážích vytváří osobitý, nepřetížený, neupocený celek, kde se svérazněji projevuje názor autorův, bez nutnosti zveličovat drama samotné, nadbytečnou dramatičností. Kniha však není suchá. Je zřetelná a sugestivní jako fakt o kterém vypovídá.

Lili

Reportáže z druhé světové války tak dokonale vylíčené jako byste jí sledovali očima vojáků. Tisíce spících mužů na palubě transportní lodi… Děti sápající se po slupkách pomerančů… Voják schovávající si jako talisman loknu manželčiných vlasů… Rozbombardované město bez jediné lidské duše vyjma bílé kočky. Pro mě opravdu nezapomenutelná kniha s válečnou tématikou.