Bude to dobrý rok

Bude to dobrý rok https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/275263/bmid_bude-to-dobry-rok-3yI-275263.jpg 4 163 54

Do nového roku vstupujeme vždy s nadějí, že se něco změní. Jako bychom opakovaně zapomínali, že něco změnit můžeme pouze my. Děláme to všichni: na konci roku sestavujeme seznamy předsevzetí a věříme, že během nadcházejících dvanácti měsíců si užijeme mnohem více radosti než tomu bylo letos, loni a předloni. Stejně si počínají i tři ženy, které se sešly na společném silvestrovském večírku. Hostitelka Gemma byla až donedávna spokojenou ženou v domácnosti. Poslední dobou však cítí, že potřebuje něco víc, a je odhodlána vrátit se ke své někdejší profesi. Saffron se nachází ve zcela opačné situaci: až doposud se věnovala úspěšné kariéře, ale teď má tajemství, které jí v blízké budoucnosti převrátí celý život naruby. A Caitlin? Ta je momentálně úplně na dně – zemřela jí matka, přišla o práci a rozpadl se jí vztah. Jako jediná vlastně vůbec netuší, kam se pohnout dál. Jediný důvod k optimismu spatřuje v jistotě, že hůř už být nemůže. A tak s nadějí hledí do nového roku všechny tři hrdinky. Bude to dobrý rok, ujišťují se navzájem. Ano, čeká je spousta změn. A některé naprosto nečekané...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

The Year of Taking Chances , 2014

Janík511
30.04.2019 4 z 5

Opravdu velmi milá kniha, která stojí za přečtení a vzpruží člověka, když je nemocný. Ráda si přečtu další.

Medunka22
20.02.2019 5 z 5

Velice příjemná kniha, líbil se mi styl psaní. Určitě si přečtu další knihy od autorky.

Miro67
17.01.2019 4 z 5

Silvestrovské náhodné setkání tří žen, každá z nich je zaskočena nečekaným osudovým kotrmelcem. Jedna druhé nabídne pomocnou ruku a společně se pokusí katastrofy porazit. Milý příběh, který každá z nás na rozjezd nového roku přivítá.
"Kráčej za svým štěstím a vesmír ti otevře dveře tam, kde, kdysi byly jen zdi."

Maanna
12.11.2018 3 z 5

Kniha mě na začátku zavalila smrští všech možných klišé - příšerná šéfová, aktivní načančané pracující matky, ziskuchtivé mrchy usilující o bohaté muže, manželka a matka na plný úvazek s nízkým sebevědomím... A samozřejmě tři skvělé ženské hrdinky a k nim pasující báječní muži... Málem jsem to nerozdýchala, nicméně pak přišlo zlepšení a zejména Gemmin příběh nebo vztahy v Saffronině rodině slibovaly zajímavé situace. Bohužel, všechny naděje se rozplynuly ve chvíli, kdy se autorka pustila do konstrukce happy endů. Všechny linky se najednou stočily tím správným směrem, klišé je zpět a já jen čekala, kdy ještě vstane Caitlinina matka z mrtvých... Nic proti happy endům, do tohoto typu knih patří, ale opravdu nemohlo aspoň něco zůstat nedořečené nebo neskončit maximálně idylicky? Takhle prostě příběh i postavy zcela ztratily věrohodnost.

Safienka
07.10.2018 5 z 5

Bavilo moc! Miluji čtivý styl psaní a příjemně plynoucí příběh s několika zvraty. Na mě možná moc kladný a happyendový konec, ale jinak spokojenost.

babystar
19.02.2018 5 z 5

Optimistická kniha o síle přátelství. Tři ženy, které se náhodou seznámí na silvestrovském večírku, postihnou v následujícím roce životní kotrmelce, s nimiž se musí "poprat". První hrdinka se musí vyhrabat z dluhové pasti, druhá se musí vyrovnat s nechtěným těhotenstvím a třetí s osamělostí. Díky osobní síle i vzájemné pomoci své osobní problémy zvládnou podle mne na jedničku. Knihy Lucy Diamond pohladí na duši. Zatím se mi nejvíce líbila Já a pan Jones. Ještě mi zbývají Tři dámy na zhubnutí.

maky17
27.01.2018 5 z 5

Opět skvělé oddychové čtení od L.D ,ideální pro začátek roku.

Květ
01.01.2018 4 z 5

Mojí první letošní přečtenou knížkou je tato oddechovka pro ženy, která svůj děj startuje na Silvestra a je ideálním rozptýlením do nového roku. Tři ženy, které svede dohromady silvestrovský večírek, tři různé osudy. Každá z hlavních hrdinek stojí zrovna na životní křižovatce a my s nimi sledujeme jejich další kroky, obavy, naděje, sny i vznikající přátelství. Knížka je milá, nenáročná, a po přečtení zůstává příjemný pocit pohody a taky ženské sounáležitosti. Tato britská autorka pro mě není neznámá, vloni ze začátku roku jsem četla její knížku Tři dámy na zhubnutí, která má podobný charakter a taky jsem u ní strávila pohodovou chvilku.

Garfinela
06.12.2017 3 z 5

Velmi příjemná nenáročná kniha, happy end nevadí, protože se očekává

Lucik87
24.11.2017 2 z 5

Asi prostě nejsem zrovna naladěná na tuhle vlnu. Četla jsem Já a pan Jones, což mi přišlo docela fajn. Taková oddechovka. Ale tahle kniha na mě působí jako takové tlachaní. Holt jse namlsaná něčím lepším, potom ten pád dolu v jiném žánru trochu bolí. Auvajs!

Markushka
22.09.2017 4 z 5

Příběh tří žen, které prožijí v jednom roce mnoho proměn. Vtip nechybí. Získají si sympatie a člověk na jejich cestě jim prostě musí fandit. Nic složitého, pěkná věc :-)

anibeni
12.08.2017 5 z 5

Velmi příjemná oddychovka, zajímavé různé příběhy tří různých žen...

Aracely
09.08.2017 5 z 5

Moje první kniha od této autorky a líbila se mi :-).

,,Do nového roku vstupujeme vždy s nadějí, že se něco změní."
,,Jako bychom opakovaně zapomínali, že něco změnit můžeme pouze my."

Svatá pravda, což?

No ale ještě se tím také umět řídit...

Každou hrdinku trápí nějaké problémy, se kterými se bude muset vypořádat a nebude to nic lehkého. A muži jsou zde spíše v pozadí, prostor je věnován třem ženám, i tak ale knize nic nechybí...

Reálná kniha jako ze života, z minuty na minutu se Vám může Život zhroutit jak domeček z karet a Vám nezbyde nic jiného, než začít bojovat...

Doporučuji k přečtení!

Chika
19.07.2017 5 z 5

Zajímavá kniha, zajímavé příběhy a osudy. Aneb jak se dokonalost může ve vteřině změnit, ale zároveň nic není jen černé nebo bílé.
Kniha se velice dobře četla. Jak se děj postupně vyvíjel, strašně ráda jsem se k ní vracela a chtěla jsem vědět, jak to bude pokračovat a jak to dopadne. Milá oddechovka a takové knihy mám ráda.

luciefeix
08.07.2017 4 z 5

Příjemný příběh který propojuje osudy tří žen a každá získá sílu a odhodlání změnit svůj život . Za mě příjemná oddechovka.

kudrdlinka
09.04.2017 5 z 5

Tohle je druhá knížka od L.D., kterou jsem četla. Je to zase příběh tří žen, z kterých se stanou kamarádky a musí řešit každá nějaký problém, podobně jako Tři dámy na zhubnutí. Přestože se mi Tři dámy líbily víc, tak i tohle je opravdu moc příjemné a oddychové čtení. Konec je docela happyend, ale to mi nevadilo, spíš naopak, přála jsem jim to.

curilka
28.03.2017 5 z 5

Moje první kniha od této autorky....příjemná, oddechová kniha, jen ten konec byl na mně až moc "přeslazený"

jasmína
10.03.2017 3 z 5

Nebylo to špatné, ale ten happy end mě překvapil.....

Misa.K1
11.02.2017 4 z 5

Spravne oddechove cteni, sem tam me stval preklad, ale to nesouvisi s dejem knizky. :) Potrebovala jsem na cteni oddechovku, takze mi knizka sedla.

Mathiola8
24.01.2017 5 z 5

Skvělá oddechovka, konec je možná trochu moc sladký. Kniha je však čtivá, příjemná oddechovka.
"nestresovat se z neznámého a katastrofy řešit,až když se skutečně stanou"

Lucy Diamond (p)
anglická, 1970
2015  82%Kavárna na pláži
2015  83%Já a pan Jones
2019  74%Léto bez tebe
2016  84%Bude to dobrý rok
2016  85%Tři dámy na zhubnutí

Kniha Bude to dobrý rok je v