Bubáci a hastrmani

Humorná knížka ve své první části vypravuje o příbězích vodníka Brčála a jeho starého přítele Mulisáka, kteří žijí se svými synky, Pulcem a Bubáčkem, ve vesničce Syslov. Druhá část knihy pak obsahuje parafráze známých pohádek.

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/104251/big_bubaci-a-hastrmani-mIK-104251.png 4.6224

Kniha Bubáci a hastrmani

Meda77
06.12.2021

Panu Ladovi vždy max 5starsů, protože jinak ani nelze. Sám si píše, sám si ilustruje a sám je legenda typické české tvorby. Dnes ani v budoucnu už se s takovými knihami nesetkáte, v české tvorbě určitě ne a v zahraničí už vůbec. Perla českého národa.

petraj30
18.07.2021

Když ne draci s princeznami, tak bubáci a hastrmani. Další nesmrtelná česká klasika s nádhernými ilustracemi. Už ani nevím, jestli jsem tuto knihu v dětství četla, ale večerníček se nedá zapomenout. Tyhle patří k nejkrásnějším pohádkám. Ve srovnání s těmi moderními nebe a dudy. Lepší už nikdo nenapíše

georginaa
08.04.2021

Veškeré pohádky z ilustracemi od Lady jsou památečné a myslím, že všichni na ně rádi vzpomínáme. Pro nás je to klasika a rádi je mají hlavně dospělí, kteří čtou svým dětem.

janina66
08.04.2021

Naprosto krásné. Nedávno jsem hlídala synovečka, tak jsem mu část knížky před spaním přečetla. Vzpomněla jsem si, kdy já sama jsem ji jako malá četla.

27.01.2021

Krásná kniha pro děti, která čtenáře - a nejen ty malé ;-), pohladí po duši. Vždyť kdo z nás by nechtěl žít ve světě, které zabydlily milé pohádkové bytosti, kde je možné se proletět na koštěti nebo i na něčem jiném :-). A kde vládne nádherná pohádková sounáležitost. Všechny příběhy v této knize byly zajímavé, veselé a někdy dokonce i trochu napínavé. A Mulisák, Brčál i jejich kluci Bubáček a Pulec jsou jedním slovem skvělí! No a já jsem moc ráda, že jsem v jejich přítomnosti mohla strávit aspoň několik málo dní. Knize mého oblíbeného Josefa Lady dávám samozřejmě všech pět možných hvězdiček a doufám, že se bude líbit i vám ;-).

Kontryhelka
11.01.2021

Klasika, která nepotřebuje žádné další komentáře. I filmové zpracování je velice pěkné. A krásné kresby Ladovy. Balzám pro oči.

jprst
25.11.2020

Jedna z knih, které se v naší rodině postupně stěhují od generace ke generaci následující. Trochu mě děsí otázka jednoho z mých vnoučat ve stylu, zda se podrobnosti dají vyhledat na internetu.

ViolettaCh.
17.11.2020

Další krásné pohádkové vyprávění s nádhernými ilustracemi z pera pana Lady. Jen máloco vyvolá tak krásné vzpomínky na dětství.