Bridget Jonesová: Láskou šílená

Bridget Jonesová: Láskou šílená https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208314/bmid_bridget-jonesova-laskou-silena-Pqc-208314.jpg 3 716 183

Bridget Jones série

Bridget Jonesová se vrací po téměř šestnácti letech na scénu. Leccos se bezpochyby změnilo, ale hodně toho zůstalo při starém. Pravda, Bridget zestárla, sama vychovává dvě děti, ale na jejím přístupu k životu se nezměnilo zhola nic. Někde pod povrchem té současné dospělé Bridget je pořád ta rozpustilá třicítka, co se po hlavě vrhá do nových dobrodružství, věří v lásku až za hrob, je magnetem na trapasy a neustále řeší svou váhu. A i když do jejího seznamu předsevzetí přibyly nové výzvy („Přestanu před dětmi varovně počítat „Raz… dva…“, aniž jsem rozhodnutá, co vlastně udělám, až řeknu „tři“…“) a některé zůstaly stejné („Nebudu jíst víc než tři Big Macy nebo panini se sýrem a šunkou ze Starbucks týdně…“), je jasné, že Bridget, kterou milují miliony čtenářů po celém světě, je zpátky v plné polní. Bridget je zpět a je prostě skvělá! Budete se smát, budete plakat a hlavně – budete ji milovat!... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR) , XYZ (ČR)

Bridget Jones: Mad About the Boy , 2013

fruitbueno
04.03.2016 3 z 5

Bridget, která už není Bridget. Jestli čekáte podobný sešup jako v předchozích dvou dílech, tj. blázniviny, srandičky, veselé slzy atd., budete zklamaní. Bridget dospěla, zestárla, prožila si své a paradoxně se tak mému světu přiblížila a zživotnila se o něco víc. Ale faktem zůstává, že průměrnost celé série se udržela i posledním dílem.

teresinha
23.02.2016 3 z 5

Od nové Bridget jsem toho moc nečekala, ale i tak mě vlastně zklamala. Ovšem asi mě to nemůže překvapovat, protože prostě odmítám přijmout koncept Bridget Jonesové bez Marka Darcyho. Možná to zní hloupě a umanutě, ale podle mě to byl hlavní důvod, proč to fungovalo, ten skoro pohádkový motiv prince na bílém koni (byť byl vlastně trošku mrzout) – protože když ho našla taková zoufalka jako Bridget, najde ho každá, a to budilo naděje v milionech holek a žen. Původní knížky jsem četla, když mi bylo asi sedmnáct, osmnáct, a je pravda, že dneska bych po nich už asi nesáhla. Novou Bridget jsem si proto chtěla přečíst asi hlavně z nějakého sentimentu nebo co :)

Helen Fieldingová ale bohužel vykrádá sama sebe, postavila Bridget zase do té pozice opuštěné a nemožné holky, co zoufale potřebuje chlapa. Jen už jí teď není třicet, ale padesát. Myslím, že se autorce nepovedlo, co zamýšlela. Závažností celé situace a Markovou smrtí asi chtěla zabrousit i do vážnějších vod, aby celý příběh nebyla jen ta řachanda o tom, kolik její hrdinka zrovna zhubne/přibere/vypije/sní/vykouří cigaret/sbalí mladých koloušků. Ale podle mě to zkrátka nefunguje.

Jsou tam pěkné momenty, Bridget coby matka, byť splašená, jak je jí vlastní, mě dojímala a pasáže s dětmi mě bavily asi nejvíc. Jenže pak to všechno sklouzlo do spousty stereotypů, a to je fakt škoda. Ale asi od téhle knížky nelze čekat víc. Kdo ví, co bych teď řekla na první dva díly, kdyby se mi dostaly do rukou poprvé.

petra4080
23.02.2016 3 z 5

Oproti předchozím dílům docela zklamání, ale místy jsem se pobavila, tak dávám 3*.

k.evelin
16.02.2016 4 z 5

Bridget mě nezklamala. Je to stále ona. Zábavná, vtipná, střeštěná.

pichova.veru
05.02.2016 4 z 5

Skvělé oddechové čtení. Kniha mě moc bavila.

evis_ka
05.02.2016 2 z 5

Nebylo to špatné, takové oddechové čtení, ale pro mě už to prostě není ta původní Bridget.

Majdaloupka
31.01.2016 3 z 5

Dlouho jsem se odhodlavala k precteni posledniho dilu o Bridget. Preci jen se ke mne dostal spoiler o smrti Marca a ja si chtela zachovat ty dva pohromade. Ve chvili, kdy jsem vsak ulehla s anginou a mela tedy zbytecne moc volneho casu mi to nedalo a sahla jsem po ni. Nemohla jsem se odtrhnout, chvilemi jsem si i poplakala, chvilemi se smala, chvilemi kroutila hlavou, ale hlavne jsem mela pocit, jak mam tu babu porad moc rada a ze se nezmenila. Jedine co bych vytkla, byl preslazeny konec.

Michaela823
29.01.2016 5 z 5

Poslední díl Bridget mi přišel úplně nejlepší a nakonec i s hezkým koncem. Mám ráda britský humor, takže za mě super :)

Pavluška33
06.01.2016

Samozřejmě že je to prostě dolepené na úspěšné první dva díly. Ale když si jí představíte, jak lyžuje, chápete i všechny její další excesy a musíte se jí smát jako by to nebyla postava z knížky, ale praštěná ženská, kterou znáte od vidění
SPOILER: Ale zabít Marca, to je teda největší podpásovka na světě!

sarkaholecek
05.01.2016 3 z 5

Až na zvracení a jiné nechutnosti rychlé čtení na dobrou noc.

Bablu
03.01.2016 4 z 5

Zábavná nenáročná knížka, dobře se čte a určitě se k ní jednou vrátím.

Arella
30.12.2015 2 z 5

Začátek hrůzostrašný, zmatek nad zmatek, konec kýčovitý, sama se docela divím, že jsem knihu dočetla do konce. Hrdinka ztratila sympatie, pokračování grády, asi bych doporučovala už nechat Bridget Jonesovou vklidu.

yoshi
28.12.2015 4 z 5

První polovina pro mě byla opravdu zklamáním. Jedním slovem NUDA. Poté seto"rozjelo" a bylo to moc fajn čtení. Dvě věci mě ale štvaly pořád:1) to, že Bridget v každé situaci spolehlivě zažila trapas (už to začlo být trapné :-) ), 2) předvídatelnost konce. Původně 3* zvedám na 4* za rozjezd a finále.

Jeanie
22.12.2015 4 z 5

Bláznivá Bridget nikdy nezklame :-) Na začátku jsem se bála, že se budu nudit, ale pak se to četlo úplně samo.

studentice
19.12.2015 4 z 5

Dostala jsem se k teto knizce ve spravny cas-v dobe stresu kolem vanoc jsem si krasne odpocinula pri cteni, zasmala a v mnohem se s hrdinkou ztotoznila, i kdyz je o generaci starsi nez ja. Proste pohodove cteni pro ne vzdy pohodove dny.

KattyV.
09.12.2015 3 z 5

Čekala jsem víc.

hana.hanigerova
03.12.2015 3 z 5

Já nevím... mám z této knížky celkem smíšené pocity, Začátek mě naštval (jako asi každého, víc nebudu prozrazovat) a pak už jsem knihu četla s nechutí. Po nějaké době se mi začala celkem líbit. Bridget se už nejevila tak hloupá jako v předešlých knihách a díky dětem je i zodpovědnější. Ale prostě tomu něco chybělo - příběh neměl šmrnc.

Zuzanka46
23.11.2015 5 z 5

Kniha se mi líbila od začátku až do konce. Pohodové čtení do vlaku :)

martinasudová
23.11.2015 2 z 5

Zklamání....až na některé pasáže, které mě pobavili...jinak nuda.

Aaliyan
08.11.2015 2 z 5

Jak mě to zklamalo ... to se snad ani nedá říct. Smutné a hlavně vynucené. Čekala jsem tu starou, vtipnou Bridget a ne to, co se z ní stalo. Vtip se ztrácel někde neznámo kde a jeho občasné výstřely se jen tak tak odrazily o můj úsměv. Nelíbilo se mi, co s Bridget autorka provedla, nelíbilo se mi, jaký osud jí vymyslela, nelíbilo se mi naprosto nic. Dočetla jsem to z úcty k téhle postavě a už to nikdy neotevřu znovu.

láska ženy humor pro ženy

Helen Fielding
britská, 1958