Bridget Jonesová: Láskou šílená

Bridget Jonesová: Láskou šílená https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208314/bmid_bridget-jonesova-laskou-silena-Pqc-208314.jpg 3 716 183

Bridget Jones série

Bridget Jonesová se vrací po téměř šestnácti letech na scénu. Leccos se bezpochyby změnilo, ale hodně toho zůstalo při starém. Pravda, Bridget zestárla, sama vychovává dvě děti, ale na jejím přístupu k životu se nezměnilo zhola nic. Někde pod povrchem té současné dospělé Bridget je pořád ta rozpustilá třicítka, co se po hlavě vrhá do nových dobrodružství, věří v lásku až za hrob, je magnetem na trapasy a neustále řeší svou váhu. A i když do jejího seznamu předsevzetí přibyly nové výzvy („Přestanu před dětmi varovně počítat „Raz… dva…“, aniž jsem rozhodnutá, co vlastně udělám, až řeknu „tři“…“) a některé zůstaly stejné („Nebudu jíst víc než tři Big Macy nebo panini se sýrem a šunkou ze Starbucks týdně…“), je jasné, že Bridget, kterou milují miliony čtenářů po celém světě, je zpátky v plné polní. Bridget je zpět a je prostě skvělá! Budete se smát, budete plakat a hlavně – budete ji milovat!... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR) , XYZ (ČR)

Bridget Jones: Mad About the Boy , 2013

ddkk
03.10.2017 3 z 5

Stále zábavná, stále příjemná a stále odložitelná...Bridget nezklame. Ale to je asi tak vše...Dobré odpočinkové čtení, pravda, spíš pro nás holky, že :-)

Market = )
30.08.2017 4 z 5

Já byla mile překvapená :-). Myslím, že všechny zmatky (vnitřní i reálné :-) ) byly výstižně popsané a až na místy "fekální humor", který mně nic neříká, mi knížky přišla i vtipná. A za konec jsem ráda.

PetK
26.08.2017 4 z 5

Prostě Bridget. Všechny víme, že to je nadsázka, ale všechny jsme tak nějak rády, že je někdo větší zmatkařka než my. :-)

Gabba99
24.08.2017 2 z 5

Velké zklamání, nepravdepodobné a ani ne príliš vtipné...

ThePeace135
18.08.2017 5 z 5

Když jsem vzala knihu do ruky a zjistila, že se dějově posunula o poměrně velký kus a obrala mě nejenom a svatbu, ale i těhotenství a začátky Bridgetina mateřství bylo mi z toho smutno... Když jsem ale vzápětí zjistila, že mi autorka nedopřeje přítomnost zbožňovaného Marka, který zemřel za tragických okolností, chtělo se mi hystericky plakat a hodit knihou proti zdi... Zachránilo ji to, že byla půjčená a proto jsem ji raději otevřela... a hle, pro mě se z toho stala asi nejlepší kniha z celé série. Bridget je už dospělejší, i když něco ze svého starého já v sobě pořád ještě trochu má... no tak dobře, trochu víc než trochu :) a Billyho s užvatlanou Mabel prostě nejde nemilovat... z knihy jsem prostě byla zklamaná ještě před jejím otevřením, a i když jsem od ní nečekala prakticky nic, co by mě na ní ještě mohlo bavit, byla jsem nakonec velmi mile překvapená :)

Ajinka126
30.07.2017 4 z 5

U mě to byla AUDIOKNIHA - naprosto senzační záležitost. Humorné, milé, prosté s brilatním projevem. Nic jsem od toho nečekala, takže mě to mohlo jen mile překvapit a to se stalo.

Melanka
18.07.2017 3 z 5

Co jsem čekala, to jsem dostala - prázdninové čtení, naprosto nepravděpodobné, přehnané, ale přesto chvílemi potěší. Až na ta citoslovce: grrr, ó, mhmmm - bože!

sphinx
17.06.2017

Jednoznačně nejslabší díl plný nelogičností a nesrovnalostí.

(Spoiler). Padesátnice Bridget má pětileté a sedmileté dítě?! Zcela postrádám vysvětlení toho, proč jsou po druhém díle Bridget a Mark spolu, ale děti si pořídí až po tolika letech (na hodně stará kolena)? Autorka pak s přehledem nechá Bridget vážit v jednom dni 79 kg, aby týden na to (!) zázračně zhubla a měla náhle pouhých 71 kg, a to jakoby mimochodem, tj. bez jakéhokoli cvičení v tomto týdnu (ačkoli přiznejme si, že i kdyby cvičila den co den do úmoru, což si nejde představit u normálního člověka, natož u Bridget, tak by stejně ani tolik nikdy shodit nemohla).

Knize neprospěla ani okatě prvoplánová vtipnost, ani snaha rozesmát čtenáře nějakou komickou situací pomalu na každé stránce. Navíc prohlédnout, která postava bude Bridget provázet po zbytek života namísto Marka, pak musí každý čtenář už po prvních pár stránkách. Tohle se zkrátka nepovedlo.

knihamouder
29.05.2017 4 z 5

První dva díly ve formě knihy mě vůbec nebavily. A to filmy miluji. Proto jsem byla mile překvapena po otevření této knížky. Typický britský humor, trapné scény bez kterých by to nebyla ona Bridget a skvělé situace, co nám připravují sami děti. Ubírám hvězdu za odchod Marka ze scény.

Greg25
25.05.2017 3 z 5

Ne tak lehce čtivé, jak je u Fieldingové zvykem (lehce těžkopádné hlavně v polovině knihy). Je to pořád ta Bridget a oceňuji, že ji Fieldingová nechala hlavní atributy včetně zmatkování, byť je to pro mnoho čtenářů nedospělé, jsem toho názoru, že lidské vlastnosti se s věkem tak snadno nemění. V jistém směru Fieldingová vlastně překračuje tabu, protože Bridget ponechává ztřeštěné myšlenky a myšlenky takového typu, které řada lidí odsoudí, protože nesplňují společenský úzus toho, jak má myslet a chovat se padesátiletá žena a matka. Co je pro mě zklamání je fakt, že tu není Mark Darcy, samozřejmě trošku připouštím, že proto, že Darcy je prostě vysněný princ, ale vlastně by bylo mnohem zajímavější sledovat, jak oni dva vypadají ve vztahu po tolika letech, jaké strasti a nedorozumění jim to přináší. Jenže Fieldingová se tomu pro mě trochu nešťastně a hlavně mírně "srabácky" vyhnula. Možná nemá dostatek poznatků na to, jak může dlouhodobý vztah v této fázi vypadat, spíš si ale myslím, že prostě chtěla uchovat Bridget ten status přemýšlení o mužích, randění, atd. a chtěla Bridget jako single vdovu, která řeší sex a muže zase sólo jen v doprovodu kamarádů (hrozně mi tu chyběla Shazzer). Naneštěstí možná to je kámen úrazu, celé to působí křečovitě a nepřirozeně. A hlavně je z toho jasně vidět, že záměr vyhnout se popisu soužití Marka a Bridget je zcela zjevný a jasně čitelný. A tak je to vlastně mírné zklamání, protože je tam cítit ten vypočítavý kalkul toho, že Fielding to prostě ani nezkusila napsat a rovnou to zabalila, takže napsala totéž jen méně věrohodné, méně zábavné a méně uvěřitelné. Velká škoda. I zkažený pokus na téma partnerské soužití Marka a Bridget bych ocenila víc než vykrádání sama sebe. I tak za spoustu vtipných momentů a nápadů. A hlavně za Bridget. 65% Protože ji máme rádi takovou jaká je.

MíšaS.
01.05.2017 3 z 5

Vlastně ani nevím, co mám napsat... Klasická oddechovka, ale nějak jsem se u toho nebavila, nemohla jsem se začíst a byla jsem smutná z toho, co se stalo (nechci prozrazovat). A Bridget mi přišla hodně stupidní, ještě víc, než v předchozích dílech. A to nemluvím o tom, že jsem byla velmi překvapená, protože podle filmu jsem čekala starosti s těhotenstvím a tady se řešil přechod.

Aleen
11.04.2017 2 z 5

Největší chybou je, že v Čechách vyšla nejdříve tato kniha a pak až Dítě B.J.. Protože období, kdy Bridget čeká dítě, pak druhé a kdy je začínající maminkou, mi asi hodně chybělo...No nic. V této knize vystupuje jako, místy až trapná, rozhodně ne vtipná, ubožačka, která bez netu nedá ani ránu, která snad nemá již vůbec na nic vlastní názor a u níž děti nejsou na prvním místě, což je v jejím věku a postavení trošku málo uvěřitelné. Nelíbilo se mi na tom téměř nic. Ještě, že jsem poslouchala na CD, jinak bych nejspíš odložila.

girdi
10.04.2017 3 z 5

Tolik jsem se bála, že to bude hroznej brak, až mě to vlastně docela příjemně překvapilo. Už ani nevím, jak se tahle knížka ocitla v mé knihovně, ale určitě ji pošlu dál, je to prostě klasické jednorázové odpočinkové čtení. Jediné, co mě hodně zklamalo, byla ta absolutní předvídatelnost, ale je to Bridget...a tu už prostě známe jako své boty :-)

Bar16
19.03.2017 3 z 5

Taková klasika - nenadchne ani neurazí. Po knize jsem sáhla ve chvíli, kdy mi nebylo moc dobře a nechtěla jsem číst něco, nad čím se musí přemýšlet. Všimla jsem si jí v polici a řekla jsem si, že to bude určitě to pravé. Filmy s Bridget mám moc ráda, tato knížka už je trochu jiná generace, ale splnila daný účel - nemusela jsem u knihy přemýšlet a proto ji hodnotím zlatou střední cestou :-)

Charming
18.03.2017 3 z 5

Mám rád film, toto je první knížka, kterou jsem s Bridget četl. Nějak mě neuchvátila, ale je to tím, že to je čtení spíše pro dámy. :)

MakiMel
01.03.2017 4 z 5

Na knížku jsem se hodně těšila, protože Bridget mám ráda jak ve filmech, tak v knihách. Ale začátek se smrtí Marka Darcyho jsem rozdýchávala těžko, a do půlky mě to kvůli tomu šoku ani moc nebralo. Pak to nabralo takový běžný směr a na konci jsem hodnotila knihu poměrně kladně. Ale to co potom tvůrci vymysleli se čtvrtým dílem, který tomu třetímu v podstatě předchází... to jsem nepochopila vůbec.

PetraZahry
01.03.2017 5 z 5

Pohodové čtení pro intelektuálně nenáročného čtenáře. Nechybělo napětí, romantika, ironie. Mělo to vše, co průměrná žena od knížky očekává.

GaleW
18.02.2017 3 z 5

Moje první "Bridget" v knižní podobě, jinak jsem viděla filmy . Knížka mě pobavila, moc dobře se čte, jenže Marc Darcy prostě chybí......

Petja
30.01.2017 4 z 5

Knížka mne pobavila, i když první dva díly jsou pro mne prostě nepřekonatelné. Bridget opět zažívá řadu pro sebe typických situací, stále hledá muže svého srdce, jen zde chybí Marc a jsou tu navíc děti. Závěr je hodně romantický. Knihu mám i na CD a ráda si je pouštím, když si potřebuju zlepšit náladu.

Jacin
26.01.2017

Bridget nikdy nezklame, po dlouhé době jsem četla knížku u které jsem se od srdce zasmála, brečela jsem a nemohla přestat číst. Doufám, že už bude v knihovně dostupné Dítě Bridget Jonesové.

láska ženy humor pro ženy

Helen Fielding
britská, 1958