Čínská nevěsta

Čínská nevěsta https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15669/mid_cinska-nevesta-hrR-15669.jpg 4 53 5

Bride Trilogy série

Čína, Skotsko a Anglie, rok 1832. Série Bride Trilogy 1. DIVOŽENKA 2. ČÍNSKÁ NEVĚSTA Troth se sice narodila v Macau čínské matce, ale jejím otcem byl skotský obchodník. Po otcově smrti se jako nemanželské dítě sama protlouká v Kantonu v mužském přestrojení. Až anglický dobrodruh Kyle Renboun nabídne dívce formální sňatek, který by jí měl umožnit slušný život v Británii. Troth tedy odjíždí do Evropy, ale její postavení se ani tam příliš nezlepší. Zdá se, že dívka uvízla navždy v propasti mezi dvěma zcela odlišnými kulturami. Muži v ní vidí puze exotickou cizinku, ženy jsou nedůvěřivé a Kyleova rodina se tváří nepřátelsky.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The china bride , 2000

Alinke
30.07.2021

tuto spisovatelku mám moc ráda, dokáže tento žánr zasadit vždy do zajímavého prostředí, dobu, pro nás už minulou, dokáže popsat, jako by v ní žila a je to vždy zajímavé čtení a vůbec mi nevadí, že je to žánr červené knihovny. Bylo to zasazené do zajímavého, pro nás nedostupného prostředí, včetně dobře popsaných zvyků v Číně na začátku 20. století. Zajímavé pojetí

anais
27.01.2017 3 z 5

klasická červená knihovna, která nenadchne ani neurazí

havrmoni
30.10.2016 5 z 5

Lepší než prvni díl. Moc se mi líbilo. Ta romantika je hezká,ale víc se mi lìbilo to sebepoznávánì, jing a jang atd. Oba hrdinové jsou velice sympatičtí.

modranka
11.01.2016 3 z 5

Zvolila som zlatú strednú cestu... kniha je prešpikovaná čínskymi reáliami, ale pochybujem, že sú skutočne z 19 storočia vtedajšej Číny... hodne tu cítiť myslenie 21. storočia. Knihu nemožno zaradiť medzi čisto romantické knihy, ale ani medzi tie cestopisné.
SPOILER: Navyše trest pre hlavného hrdinu bol divný... ak sa Číňania dnes rozhodnú pre popravu, tak popravujú, prečo by to neurobili v 19. storočí? Tss..Tss..

vaili
02.12.2013 4 z 5

Dobrá kniha u které se dozvíte i něco o zvycích v Číně, jen mě vždycky vadí jak u těchto knih se každý chce hned vdávat a ženit, to je asi ta romantika, která je tam pro mě zbytečná až otravná :))

Čína

Mary Jo Putney