Brenda Veliká

Brenda Veliká https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/216031/mid_brenda-velika-216031.jpg 4 160 36

Další román z pera populárního amerického spisovatele C. D. Paynea, oplývající stejně ironickým nadhledem a nekorektním humorem jako jeho předchozí díla. Brendě je šestnáct, je tlustá, ve škole je outsider a o kvalitách jejího společenského života svědčí fakt, že má na Facebooku čtyři přátele...

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: ekniha ,

Brenda the Great , 2013

hambra1
13.01.2021 4 z 5

Nebylo to špatné, ale asi jsem čekala víc. Víckrát se k ní nejspíš nevrátím.

haki34
01.09.2020 4 z 5

pokračuji v Paynových dílech dál..po plavkách Brenda...a bavila jsem se o chlup víc..pravda, Brenda byla takový Nick, snažící se uvažovat jako holka ( nebo jak píše o komenty níže SBH - dívat se na Brendu jako na 16letou puberťačku s mozkem 60letého chlapa ;) to je ono !!!.
Brenda je sice tlustá holka., ale také ještě velmi vtipná a chytrá. Její špičkování s Dylanem a sarkasmus vylepšují mé celkové hodnocení z 3,5* nahoru ke 4*.
Pointa knihy byla uspokojivá, překvapení s Marií jsem nečekala. Kamarádění holek s pochybnými existencemi typu Iiliwi a Brick mi přišlo trochu "nahraně", ale v 16 se člověk zřejmě nedívá, co je bezpečné a co ne...(představa že moje dcera lítá někde po bažině a shání bezdomovce, i když liliputa, by mě moc neuklidnila :P)
Nápad s akordeonisty byl fajn, rovněž tajná sesterstva -- úkony k přijetí byly v pohodě, žádná trapárna, líbila se mi Chloeina vynalézavost.
Za mě dobrá oddechovka.

Květinka008
27.05.2020 4 z 5

Může být něco absurdnějšího než pubertální dílko sedmdesátiletého autora, u kterého se maximálně baví -řicátnice? :-D Na konci puberty mě ještě zasáhly první díly Mládí v hajzlu a nade všechny jeho knihy stavím Holubí mambo. Takže proto jen čtyři hvězdy... a do "čtenářského deníčku" spousta vtipných hlášek :-)

eltondo
06.05.2020 4 z 5

Vtipné a čtivé, ale něco tomu schází.
Nevím, jestli by si holka jako Brenda dovolila tak hrubě shazovat Dylana, který se o ni vážně zajímal. Sympatičtější mi byly Chloe a malá prsatá Zoey :)

Peťulka3
03.02.2019 5 z 5

Vtipná oddechovka.

Patapuf
27.09.2018 3 z 5

Pokud to nebudete srovnávat s mládím v hajzlu, tak je to slušné čtení... není to sice žádný zázrak, ale stokrát lepší než nabídka televizního programu.... nic od toho nečekejte a budete příjemně překvapeni....

SBH
01.08.2018 4 z 5

Na Brendu jsem si musela zvykat, neboť neuvažovala jako zamindrákovaná šestnáctiletá holka, nýbrž jako šedesátiletý muž, který se domnívá, že ví, jak taková holka myslí.
Ve chvíli, kdy jsem Brendu akceptovala jako chlapa v sukni, jsem se začala královsky bavit. Až do konce. Dokonce i příběh, který mi připadl takový nanicovatý, se na závěr hezky vyloupl. A Brendiny dialogy s Dylanem - prostě bomba! Máte-li špatný den, vřele doporučuji.

JancaMia
17.07.2018 3 z 5

O životě na střední jedné tlusté holky , které nemá o průšvihy nouzi ...

mirunda
16.06.2018 5 z 5

Oddychovka. Odpočinula jsem si

zuzca.h
23.12.2017 4 z 5

Pro mě první kniha od C.D: Payne a musím říc, že to byla rozhodně oddychovka přečtená velmi rychle. Hlavní hrdinka ve mě moc sympatií nevzbudila, ale některé její hlášky stojí opravdu za to.

slawa.cap
17.12.2017 4 z 5

Tak trochu sequel k Mládí v hajzlu a v osmém díle se příběhy propojí. Mnohem lepší, než Americké krásky, ale o něco málo vtipnější, než původní Mládí

NymphMaeve
07.11.2017 4 z 5

Je to už delší dobu, co jsem knihu četla - náhodný výběr při akci na ereading.cz, kdy mi tato kniha padla do oka. Přečetla jsem ještě ten den, nasmála se jako blázen a knihu si rozhodně užila. Prostě "Paynovská oddechovka" :D

orson
14.07.2016 3 z 5

Oddechové čtivo k vodě, nečekejte nic extra. Myslím si, že Payne má mnohem lepší knihy, takže mě to trochu zklamalo - hlavně ten závěr, který mi přišel tak nějak divně useknutý...

DariDerek
28.05.2016 5 z 5

Mládí v hajzlu mne provází mým životem již více jak 15let. Až teď jsem natrefila na Brendu a je to přesně to, co bych od borce, jako je C.D.Payne čekala. Správná "paynovka", která mě pobavila, líbila se mi a já si její čtení užila! :) kdo bude chtít, rozepíšu se určitě více v recenzi v záložkách :)

Allka
04.05.2016 4 z 5

Kdo nečeká reinkarnaci Mládí v hajzlu a chce si přečíst nějakou příjemnou oddechovku s pár hodně dobrými hláškami a komickou a ve svém údělu tak nějak sympatickou hrdinkou, Brendou Velikou nebude zklamaný :)

BlairWaldorf
07.03.2016 3 z 5

Dobré oddychove čtení, ale žádný wow efekt to ve mě nezanechalo..

Renatecka
13.02.2016 3 z 5

Oddychovka. Neurazí, nenadchne :-)

ritta
24.01.2016 5 z 5

Milé a zábavné.Přestože jsou mi starosti náctiletých tolik vzdálené,u této knihy mi to vůbec nevadilo. Autor je skvělý vypravěč a s jeho knihami se opravdu nenudíte.Jen jeho kniha Dědictví se mi líbila o malinko víc.

Horalka5
28.08.2015 5 z 5

Skvělý! Přečteno jedním dechem, kniha nenáročná, humorná. :)

KACABAK
05.07.2015

Moje první kniha od Payna. Velmi vtipně popisuje dospívání nevábné krásky Brendy, které budete fandit. Občas se budete hlasitě chechtat, občas vzpomenete na své "náročné" dospívání. Doporučuji ke zlepšení nálady.