Brenda Veliká ekniha

Další román z pera populárního amerického spisovatele C. D. Paynea, oplývající stejně ironickým nadhledem a nekorektním humorem jako jeho předchozí díla.
Brendě je šestnáct, je tlustá, ve škole je outsider a o kvalitách jejího společenského života svědčí fakt, že má na Facebooku čtyři přátele...

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/216031/big_brenda-velika-216031.jpg 3.7157
Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: (ekniha)

Brenda the Great, 2013

Kniha Brenda Veliká

hambra1

Nebylo to špatné, ale asi jsem čekala víc. Víckrát se k ní nejspíš nevrátím.

haki34
01.09.2020

pokračuji v Paynových dílech dál..po plavkách Brenda...a bavila jsem se o chlup víc..pravda, Brenda byla takový Nick, snažící se uvažovat jako holka ( nebo jak píše o komenty níže SBH - dívat se na Brendu jako na 16letou puberťačku s mozkem 60letého chlapa ;) to je ono !!!.
Brenda je sice tlustá holka., ale také ještě velmi vtipná a chytrá. Její špičkování s Dylanem a sarkasmus vylepšují mé celkové hodnocení z 3,5* nahoru ke 4*.
Pointa knihy byla uspokojivá, překvapení s Marií jsem nečekala. Kamarádění holek s pochybnými existencemi typu Iiliwi a Brick mi přišlo trochu "nahraně", ale v 16 se člověk zřejmě nedívá, co je bezpečné a co ne...(představa že moje dcera lítá někde po bažině a shání bezdomovce, i když liliputa, by mě moc neuklidnila :P)
Nápad s akordeonisty byl fajn, rovněž tajná sesterstva -- úkony k přijetí byly v pohodě, žádná trapárna, líbila se mi Chloeina vynalézavost.
Za mě dobrá oddechovka.

Květinka008
27.05.2020

Může být něco absurdnějšího než pubertální dílko sedmdesátiletého autora, u kterého se maximálně baví -řicátnice? :-D Na konci puberty mě ještě zasáhly první díly Mládí v hajzlu a nade všechny jeho knihy stavím Holubí mambo. Takže proto jen čtyři hvězdy... a do "čtenářského deníčku" spousta vtipných hlášek :-)

eltondo
06.05.2020

Vtipné a čtivé, ale něco tomu schází.
Nevím, jestli by si holka jako Brenda dovolila tak hrubě shazovat Dylana, který se o ni vážně zajímal. Sympatičtější mi byly Chloe a malá prsatá Zoey :)

Peťulka3
03.02.2019

Vtipná oddechovka.

Patapuf
27.09.2018

Pokud to nebudete srovnávat s mládím v hajzlu, tak je to slušné čtení... není to sice žádný zázrak, ale stokrát lepší než nabídka televizního programu.... nic od toho nečekejte a budete příjemně překvapeni....

SBH
01.08.2018

Na Brendu jsem si musela zvykat, neboť neuvažovala jako zamindrákovaná šestnáctiletá holka, nýbrž jako šedesátiletý muž, který se domnívá, že ví, jak taková holka myslí.
Ve chvíli, kdy jsem Brendu akceptovala jako chlapa v sukni, jsem se začala královsky bavit. Až do konce. Dokonce i příběh, který mi připadl takový nanicovatý, se na závěr hezky vyloupl. A Brendiny dialogy s Dylanem - prostě bomba! Máte-li špatný den, vřele doporučuji.

JancaMia
17.07.2018

O životě na střední jedné tlusté holky , které nemá o průšvihy nouzi ...