Bratři Lví srdce

Bratři Lví srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/161524/bmid_bratri-lvi-srdce-CdY-161524.jpg 5 812 812

Krásný, nevídaný, strhující příběh odvahy, cti a věrného přátelství, které zvítězilo nad smrtí, zradou a nenávistí, prožili sourozenci Jonatán a Karel zvaný Suchárek.

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Bröderna Lejonhjärta , 1973

Tonny 20
08.09.2014

Úžasná a okouzlující kniha. Člověka to donutí k zamyšlení.

Peacock
19.06.2014 5 z 5

Četla jsem ji jako povinnou četbu když mi bylo 8 let. Byla to novinka, maminka mi ji sehnala já se začetla. Pamatuju si, jak jsem se dívala na zadní stránky, a říkala si, že je doporučená pro čtenáře od 8 let a že je to u mě na hraně.
Divné na tom je, že vyšla v roce 2001, kdy mi bylo 12 let.
Doteď to nechápu.

Milovala jsem ji, byla to první kniha,kterou jsem přečetla naráz, jedním dechem, dokonce za jednu jedinou noc.

jaja1989
27.05.2014 5 z 5

nadherna kniha smutna i zabavna

kutikk
22.03.2014 4 z 5

Kniha je opravdu nádherná, skvěle napsána, že ani v dospělosti jsem se od ní nemohla odtrhnout. Celou dobu jsem si říkala, že jí budu jednoho dne číst svým dětem, ale po přečtení mě napadlo, aby moje děti nechtěli umřít a žít v tak nádherné zemi. Takže teď z ní mám rozporuplné pocity :)

kytikyti
10.03.2014 5 z 5

Moje prvni knizka. Prectena v peti letech. A ted se k ni o dvacet let pozdeji vracim. Vzpominam jak jsem ji nenavidela a rvala u ni, ze ji nebudu cist. Zacatek je opravdu drsnarna pro pětileté dítě i dospělaka. Ale pak se to rozjede a ja uz ani nemukla. Pri mem nynejsim cteni jsem byla prekvapena, jak je knizka i celkove drsna a plna utrpeni. Skoro bych ji ani mladsim detem nedoporucovala. Vzdyt ja z toho tenkrat mela skoro trauma! Take mi tenkrat nebylo jasne, jaktoze neexistuje dalsi dil. Byt to napsano ted, v dobach knizek na pokracovani, tak urcite dalsi kniha je. Ale v tom vsem spociva kouzlo knihy. Vyborna hlavni postava, vykreslena osobnost. Doporucuji.

limette
26.01.2014 5 z 5

Myslím, že kdybych si tuhle knihu přečetla jako malá, už nikdy bych se nebála smrti.

michde01
26.11.2013 5 z 5

Výborná kniha !!!

mundit
06.10.2013 5 z 5

kniha je skvělá

Eneo
24.06.2013 4 z 5

Knihy od této spisovatelky mi vždycky přišly ryze dětské, až na tuto, která mě v tom dětsví přiměla trochu povyrůst.

terkas2001
08.03.2013 5 z 5

(SPOILER) Ani bych netušila, že by Astrid Lindgrenová napsala něco tak úžasného a... a... dobrodružného a smutného. Hned v prvních kapitolách oba kluci, o kterých kniha vypráví, zemřou a ocitnou se v Nangijale. Tam prožijí spoustu dobrodružství, ale i smutku a napětí. Záhadně se oba bratři Jonatán a Suchárek (Karel). Musí do Karmánie, kvůli záchraně svého - Třešňového - údolí a i sousedního údolí. Čeká tam na ně dokonce Katla (drak), v Katlině sluji zachránili Urbana, pak spolu bojovali proti Katle a hnusnému a krvelačnému Tengilovi, nad kterým pak i zvítězí, ale zemře i spoustu přátel a blízkých Karla a Jonatána. Koně kluků - Hrom a Pírko - bohužel zemřeli a Jonatán ochrnul kvůli ničivému ohni Katly. Pak se kluci rozhodnou, že radši zemřou, a tak skočí ze srázu a tím se dostanou do Nangilami. Knihu jsem obrečela. Je prostě nádherná...

kowalenska.m
26.02.2013 5 z 5

Moc krásný příběh, jeden z mých nejoblíbenějších. Ač je psaný pro malé, i dospělý si v něm něco najde. Moc se mi líbí vztah obou bratrů. Mám sestru, kdyby se nám něco takovího stalo, myslím, že bychom se zachovaly stejně. Obětavost, láska, spravedlnost odvaha =Nádhera, co dodat?

kattyV
18.02.2013 5 z 5

Mám neobyčejně ráda tuto autorku, pro děti jsou snad všechny knížky krásným čtením. Toto je jedna z těch opravdu smutných, ale přesto krásných. Určitě stojí za přečtení. Jen bych ji asi nečetla úplně malým dětem. Těm se bude více líbit Lotta z rošťácké uličky, Pipi nebo Děti z Bullerbynu.

Andrejz
14.02.2013 5 z 5

Moje nejoblíbenější knížka od Astrid Lindgrenové.

MAGY
29.11.2012 5 z 5

Fakt super knížka , zábavná , napínavá a fakt ji doporučuji . :-)

Tcica
18.02.2012 5 z 5

Četla jsem to jako malá, příběh mě už tehdy oslovil. Po asi sedmi letech jsem si pořád dokázala vybavit určitá jména, citace... To se mi opravdu nestává často - a to mluví už za sebe, nee?

Jingle
15.01.2012 5 z 5

Knížka, která mi kdysi vyrazila dech. Otevřela jsem ji jako dítě, které bylo v té době zvyklé spíš na Děti z Bullerbynu nebo Lottu z Rošťácké uličky a pak přišlo tohle... Hned na prvních stránkách nemoc, smrt, strach... Úplně mě to tehdy dostalo a knížce jsem úplně propadla, byla hodně nevšední a zajímavá. Od té doby si už dlouhé roky říkám, jak si ji musím znova přečíst, tak snad se k tomu brzy dostanu, protože četby téhle knížky snad nejde litovat. :)

Kostěj
10.11.2011 5 z 5

Tedy...na dětskou knížku je to docela silný kafe. V podstatě regulérní fantasy a to relativně temná (napadá vás nějaká jiná kniha pro děti, která začíná smrtí hlavního hrdiny?), navíc ten závěr je opravdu zatraceně kontroverzní.
Jako malýmu se mi to samozřejmě strašně líbilo a ani po pětadvacítce to není marná četba :)

kofee
01.12.2010 5 z 5

Svět zla a dobra, lindgrenovská bezstarostnost je pryč, nádherné blázniviny střídá vážný příběh dvou milujících se bratří. Jen málo příběhů vypráví o oddanosti a lásce dvou bratrů. Jako by vybočoval ze všech těch archetypálních mýtů o bratrské rivalitě. A právě v té odbočce vidím typickou paní Lindgrenovou, jde proti proudu i v tomto něžně smutném příběhu s dobrým koncem...

Lemonie
30.11.-0001 5 z 5

Ano, je jiná než její ostatní knihy. Ale přesto (nebo možná právě proto) je má nejoblíbenější. Neexistuje knížka, kterou bych si za těch 9 let od prvního přečtení oblíbila víc a ke které bych se tak často a ráda vracela.

Satalin
30.11.-0001 2 z 5

Mně, osobně se tato kniha moc nelíbila. Odkojen Bullerbynem, jsem čekal něco malebného a místo toho docela deprese a strach. Jakási příšera, zlý vladař, je to spíš alegorie a kniha pro dospělé, se mi zdá.