Bratislava čarovná metropola

Bratislava čarovná metropola https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396024/mid_bratislava-carovna-metropola-ReE-396024.jpg 2 6 2

Naše mesto na Dunaji si zaslúži obrázkovú knihu. Chýbala nám, a tak sme dali hlavy aj ruky dokopy a vytvorili ju. Pretože živá metropola rozpráva príbehy. Nezáleží na tom, odkiaľ si, ale či máš mesto, v ktorom žiješ, pracuješ alebo chodíš do školy, rád, a chceš ho zmeniť k lepšiemu. Vydaj sa s nami na prvú jazdu čarovným bratislavským metrom!... celý text

Cestopisy a místopisy Pro děti a mládež
Vydáno: , Monokel

Bratislava čarovná metropola

Naias
03.12.2018 3 z 5

Informácií je máličko, ale nie sú to len suché fakty, dýcha z nich atmosféra mesta. Ilustrácie sú na môj vkus príliš pestrofarebné, zato sú výstižné a keď som sa zamerala na jednotlivé obrázky, nevšímajúc si kaleidoskop navôkol, boli mi aj sympatické. Len jednému nerozumiem. Prečo sú všetci zobrazení Bratislavčania takí bucľatí?

Alienor
29.11.2018 4 z 5

Keďže už dávno nie som dieťa, mala som sprvu problém zvyknúť si na sprievodný text, ktorý je poňatý ako prázdninové prechádzky po meste a trošku rozprávkovo. Takisto ma príliš nenadchli postavičky na ilustráciách. Ale potom som sa zamerala na architektonické detaily a čím viac som sa na obrázky pozerala, tým viac sa mi páčili. Dokonca aj Hlavná stanica je nakreslená tak obratne, až vyzerá celkom pekne a to je skutočné umenie! Len škoda, že knižka je dosť útla, chcelo by to obsažnejšieho a trochu dospelejšieho sprievodcu.

pro děti Slovensko, Slovenská republika slovenská literatura Bratislava

Michal Hvorecký
slovenská, 1976
2006  49%Plyš
2006  49%Silný pocit čistoty
2017  68%Trol
2015  43%Wilsonov
2011  60%Farby strachu

Kniha Bratislava čarovná metropola je v