Brána osudu

Jedinečné, důvtipné a napínavé příběhy z pera královny zločinu a nejprodávanější spisovatelky všech dob – nyní nově v luxusní edici věnované speciálně jejím detektivkám. Tommy a Pentlička Beresfordovi se rozhodnou užít si zasloužený odpočinek a pořídí si dům na venkově. Stěhování jim však komplikuje množství knih – ať vlastních, či těch, které tu zanechali předchozí majitelé. Mezi nimi je i Černý šíp od Roberta Louise Stevensona. A v něm zašifrovaná zpráva o smrti Mary Jordanové… Objasňování záhady z minulosti a odhalení tajných špionážních souvislostí spustí řetězec událostí, které mají za následek další vraždu – a Tommy s Pentličkou se opět ocitají ve smrtelném nebezpečí… Brána osudu z roku 1973 je posledním románem, který Agatha Christie napsala. Na zpracování zápletky se sice podepsal neúprosně ubíhající čas, přesto šlo ve třiaosmdesáti letech a po desítkách mimořádně úspěšných titulů o výkon, jenž si zaslouží jak trochu laskavé shovívavosti, tak především úctu všech milovníků autorčiných knih....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/234838/brana-osudu-wzv-234838.jpg 3139

Tommy & Pentlička (5.)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Knižní klub

Postern of Fate

Kniha Brána osudu

První setkání s Tommym a Pentličkou. Musím říct, že tato dvojice asi k mým favoritům patřit nebude. Tohle mě nebavilo.

eiramka

Nedoporučovala bych číst tuto knihu jako první od Agathy, udělali byste si možná špatný obrázek. Tohle je něco jako návštěva u staré tetičky, kterou milujete a odpustíte jí tedy, že je občas popletená, občas se opakuje, občas jí není moc rozumět. Vy jí ale všechno tohle odpustíte, protože jí máte rádi, protože stále ještě je zábavná a protože je zajímavé vidět Pentličku jako starou paní .

omgjako
29.12.2018

Poprvé se mi nepodařilo se začíst... je z toho opravdu cítit Agathina nostalgie - časté vzpomínání na bývalé případy (hlavně jeden) Tommyho a Pentličky. Připadá mi ta kniha opravdu taková jako rozlučková... převládá ohlédnutí za životem nad napínavostí příběhu.

pejty
26.12.2018

To nejslabší co jsem od Agathy četl. Místo napínavé detektivky jsem dostal spíše vyprávění babičky, která s nostalgií vzpomíná na své mládí. Ale rozhodně nad touto autorkou nelámu hůl, protože vím, že tuto knihu napsala ve svých 83 letech, takže se i ta trocha nostalgie dá přetrpět.

pavel9410
26.12.2018

Precteno v ramci ctenarske vyzvy. Docela by mne zajimalo, jestli to zamyslela Agatha Ch jeste dal upravovat. Oproti jinym jejim dilum (ktere mam opravdu rad) mi tato knizka prijde, ze by si urcite zaslouzila dalsi zasahy, je v tom docela dost opakujicich se myslenek, dej se vlece a pritom ten zaver je velice uspechany.
Postava Pentlicky ani Tommyho mi k srdci neprirostla v zadnem z jejich romanu, ale tady mi byli nejak super nesympaticti. Honem si spravit chut nejakym Poirotem.

Medunka041
16.12.2018

Tommy a Pentlička už jako důchodci řeší poslední případ. Jako oddechové čtení dobré.

Hanka90
14.12.2018

Zatím jsem četla jen 3 knihy od Agathy Christie, ale tato byla opravdu nejhorší. Ještě nikdy jsem nenáviděla hlavní hrdinku tak moc, jako Pentličku. Autorka v knize zmiňuje asi stokrát svou dřívější knihu, to je taky docela otravné a říkám si, máš to Agáto zapotřebí?? Děj vůbec neplynul a nebýt toho, že se mi knížka hodila do Čtenářské výzvy, tak bych ji asi ani nedočetla. Příště se raději budu držet osvědčeného Poirota!

1v8na
06.12.2018

Z této knihy jsem trochu zklamaná. Jde o útlou knížku, která mě velmi zaujala motivem knih - pro mě jako pro milovníka knih to bylo jedinečné. Ovšem některé pasáže mi přišly dost zmatečné a zbytečně zdlouhavé, což mělo za následek, že jsem se u knihy chvílemi nudila.
Jediné, co mě těšilo, byly krátké kapitoly. Jelikož tohle byla moje první kniha od Agathy, nedávám ji červenou - vyzkouším i její jiné knihy.