Boží slovo na každý den

Boží slovo na každý den https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145181/bozi-slovo-na-kazdy-den-145181.jpg 2 1 1

Praktická pomůcka k rozjímání nad Písmem zahrnuje odkazy na biblické texty, které se čtou při každodenním slavení eucharistie v průběhu celého roku. U nedělí a slavností jsou uvedeny velice stručné komentáře ke všem třem čtením, a to pro každý z cyklů A, B, C, zatímco u všedních dní a svátků pouze k evangeliu. Komentáře autora nejsou shrnutím celého poselství biblického textu, ale jen zdůrazněním určité myšlenky, která nám má pomoci při vlastní modlitbě nad Božím slovem.... celý text

Unterwald
31.03.2018 2 z 5

Uznávám, že jde o velice těžko hodnotitelnou knihu. Formát "velice stručných" komentářů k zamyšlení nad liturgickým čtením mi ale zkrátka již dnes přijde nadbytečný. Pro někoho kdo Bibli teprve objevuje budou komentáře nicneříkající, pro zkušenějšího křesťana neobjevné. Pokud by se kniha dočkala obsáhlejší verze například v podobě moderně komentovaného misálu, měla by podle mě význam. Takto zůstává pomůckou pro samostudium, která podle mě zůstane po většinu času nevyužitou a odloženou.

meditace Bůh a člověk duchovní život biblické citáty modlitby křesťanský život Bible liturgie církevní rok

Petr Karas
česká, 1969
2009  40%Boží slovo na každý den
2021  94%Dvanáct příběhů
2006  0%Česká republika
2022  96%Pozvedám své oči k horám

Kniha Boží slovo na každý den je v