Bordeří povídačky

Nejlepší přítel člověka je pes a nejlepší přítel oveček je bordera. A Kubíček je nejlepší přítel úplně každého, kdo mu dá jitrnici nebo morkovou kost. Vítejte u humorných příběhů pro malé i velké a začtěte se do pohádek plných zvířátek, dobrodružství a trochy toho napětí. Veselý borderák Kubíček vám ukáže, že na celém světě není nic, co by nedokázal. A i když má někdy plné tlapky práce s hejkalem, řešením Velké bramborové loupeže nebo opravou traktoru, pokaždé si najde čas na své kamarády. Některé zlomyslné kočky tvrdí, že tato kniha je jen snůškou vybájených povídaček, ale nevěřte jim. Vše, co se tu dočtete, je pravda pravdoucí. Ťapku na to....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/356250/borderi-povidacky-Fu0-356250.png 511
Humor, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, vlastním nákladem

KillHurt

Máme doma fenečku borderky a o tuhle knihu jsme rozhodně nemohli přijít. Úžasně napsané pohádky před spaním, ze kterých by byl krásný večerníček. Nádherné ilustrace příběh dokreslovaly. Těším se na další díly o Kubíčkovi a jeho kamarádech.

efka.saf

Já se vážně picnu! Nevím, jestli jsem někdy četla tak nádhernou dětskou knížku! Textově je na ní všechno, opravdu všechno dokonalé a já už u druhé pohádky poprvé přemýšlela nad superlativy, které bych do komentáře mohla dát.
Kubíček je nejsympatičtější borderák, kterého jsem zatím poznala. A že už mám z čeho vybírat :-D. V první polovině knihy jsou jednotlivá dobrodružství kratší, pak se příběhy trošku prodlužují, takže vlastně ideální gradace. Všechny postavy jsou nesmírně sympatické, ať už mluvíme o Kubíčkovi, ovčákovi, ovečkách či kočkách. Krom toho jsou ale pohádky protkané neskutečným množstvích vtipných gegů, hlášek, vtípků a postřehů a já měla na každé stránce široký úsměv na rtech. Závěr každé pohádky je nejen plně uspokojivý z hlediska vypravěčského, ale mnohdy i vtipný nebo velmi dojemný. Dovolím si pouze jednu výtku k této skvělé knížce. Ilustrace. Ty jsou totiž také nádherné a dokonale dokreslují atmosféru příběhů, je jich ale trestuhodně málo! Knížka by si zasloužila být protkána tak nádhernými ilustracemi skrz na skrz, proto se přimlouvám, aby jich v další knížce pana autora bylo víc! A že si tohoto talentovaného pána opravdu pohlídám ;-). A mimochodem, knížku si musím koupit a doufám, že ji jednou budu číst se svými dětmi (do té doby to dám ale jako studijní literaturu našemu aussiňákovi :-D).

ATheo

Bezvadná věc, která je napsaná tak mile, že si ji užije váš předškolák, až mu ji budete číst, a přitom tak vtipně, že se u ní pobaví i rodiče, kteří už mají dost všech těch perníkových chaloupek a červených karkulek.
Těším se na další autorova díla.

MartinaF

Vtipné, milé, ale i napínavé a pořádně dobrodružné. Krásné příběhy nejen o Kubíčkovi, ale i dalších zvířátkách se mi opravdu moc líbily (a to nejsem už dávno vhodná věková kategorie). Doufám, že bude víc takových příhod.

Peťulka3

Hezká knížka pro děti. Ale dospělého jistě taky neurazí.

Pavel Mondschein

Pavel Mondschein