Proroctví

Proroctví https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113727/bmid_proroctvi-FZI-113727.jpg 5 1102 114

První kniha série Bohové Olympu, která volně navazuje na sérii Percy Jackson. Vítejte zpátky v Táboře polokrevných! Volné pokračování napínavé dobrodružné série Percy Jackson právě začíná! Do Tábora polokrevných přicházejí noví hrdinové Jason, Piper a Leo. Ale než se stačí pořádně rozkoukat, čeká je nebezpečná výprava, vedená záhadným proroctvím. A podaří se při tom všem vypátrat i Percyho Jacksona, ztraceného hrdinu? Není tak zlé probudit se v autobuse cestou na školní exkurzi mezi svou dívkou a nejlepším kamarádem.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Heroes of Olympus: The Lost Hero , 2010

meredith6677
21.11.2018 4 z 5

Jako vždy, styl Ricka Riodana je prostě úžasný. Dokáže pobavit i strhnout dějem a napínat čtenáře. Novinkou samozřejmě byl pohled z vícero stran, ale mě osobně se toto rozdělení líbilo a poskytlo dobrý pohled "do hlav" hrdinů. Samozřejmě se nemohu dočkat toho, až se opět v knize objeví Percy se svými sarkastickými poznámkami. Jinak jsem si kromě Jasone oblíbila velice Lea i Piper. Jde se pokračovat druhým dílem!

Francesca14
04.11.2018 5 z 5

Myslela jsem, že dám hvězdičky jen čtyři kvůli pomalému rozjezdu a kvůli tomu, že mi trvalo dlouho než jsem si zvykla na postavy, ale konec to vytáhl na celých pět. Je pravda, že mi hodně chyběl Percy a jeho sarkasmus, Jasona jsem si neoblíbila a Piper byla fajn až ke konci, ale jinak... Rozjezd je pomalý, ale pak už je to neuvěřitelně napínavé a zamotané, zamilovala jsem si Lea a ke konci jsem knihu nemohla odložit. Příběh je záhadnější a trochu temnější než v sérii "Percy Jackson", což je super a hlavní zápletka vypadá fakt skvěle. Kniha je místy vtipná (obzvlášť scéna u vládce větru mě bavila) a vážně dobře napsaná. Myslím, že se hned pustím do dalšího dílu.

tichoslapek_
17.10.2018 4 z 5

První díl této série se mi líbil, i když první polovina knihy byla spíše pomalejší. Druhá polovina knihy vše napravila. V této sérii se mi moc líbí postavy. Těším se na pokračování, od kterého si slibuji opravdu hodně.

Jostik_21
12.08.2018 4 z 5

Knížce bych dala, jen 3,5 hvězdičky. Opravdu mě skoro vůbec do půlky knihy nebavila. Trochu mě to zklamalo, protože co si budeme říkat, Rick má na víc. V té knížce ze začátku něco chybělo. Nějaká akce. Do půlky knihy, mě přišlo, že nebyla žádná pořádná akce, aby to bylo zajímavější. Ale od půlky knihy, to bylo super. Sama akce. Líbilo se mi, že Ledová královna, která jsem myslela, že tam je jen tak, nakonec byla velmi důležitá.

DracoMalfoy
23.07.2018 4 z 5

Líbilo se mi to moc, 4.5.*

NikolettaHole
04.04.2018 4 z 5

Čte se to příjemně, ale Percy to není :)

Evisis
05.03.2018 5 z 5

Vzhledem k tomu, že série Percyho Jacksona mě opravdu bavila jsem opravdu ráda za tuto sérii a pohled jiných očí na prostředí Tábora. Velmi čtivá kniha, která mě velmi potěšila. :)

Eillen
04.03.2018 5 z 5

Stejně jako původní série, i tato mě chytla hned od prvních stran. Líbilo se mi střídaní vyprávění pohledem tří postav - bylo to takové milé oživení mít možnost nahlédnout do mysli nejen Jasonovi, ale i Piper a Leovi. Doufám, že se tenhle styl zachová i v dalších knihách.
Plusové body u mě autor získává za vysvětlení antipatií Hery vůči dětem ostatních bohů. Až je mi jí líto, že je tak věrná, že nikdy nebude mít žádného lidského potomka...

juni
12.11.2017 5 z 5

Na tuhle knihu měli u mě ve třídě tolik referátů, že jsem si nakonec řekla, že si ji přečtu a vůbec jsem nebyla zklamaná. Líbilo se mi střídání postav, které popisovali děj ze tří úhlů. Hned jsem si zamilovala Jasona a Piper. Později dokonce i Lea, který se mi ze začátku moc nezamlouval. Těším se na pokračování.

Lefíček
27.08.2017 5 z 5

Trochu jsem se bála,jestli si oblíbím nové hrdiny, ale byla to zbytečná starost, ani mi nevadilo střídání tří vypravěčů, zhltla jsem to jedním dechem.Už se těším na další díly!

Lexa123
29.07.2017 4 z 5

Přečetla jsem celou sérii percyho Jacksona a teď pokračují v no další sérii. Upřímně mě Řím moc nebere ale tady je to tak dobře vyobrazené že mě to i baví.

ArwenEvenstar
18.07.2017 4 z 5

Zpočátku jsem měla problém se do knihy začíst. Musela jsem si zvyknout, že příběh je vyprávěn střídavě třemi úplně novými hrdiny. Percy v knize sice úplně chyběl, ale jeho přátelé i nadéle do děje (sice v omezené míře) zasahovali. Po překonání prvních cca padesáti stránek se mi kniha začala zamlouvat. A těším se na další díl série.

Adele02
10.07.2017 5 z 5

*fangirl výkřik, fakt obrovský fangirl výkřik*
A já nad tím bádala... možná jsem si na Riordanův styl prostě zvykla. Kdy je to naposledy, co jsem se nad knihou smála tak nahlas, že se po mně lidi ve vlaku otáčeli? Jestli mají být další díly delší a stejně nabité, bránit se nebudu :D Neváhám s maximálním hodnocením ♥

Smardik17
19.05.2017 5 z 5

Paráda, jen doufám, že ten kluk ve fialovém tričku, který tak Kyklopům z Detroidu nebyl Percy! Výborný nápad propojit Řeky s Římany.

SarahRoyalAss
02.05.2017 5 z 5

Trochu jsem se bála jak se vžiji do nových postav a jak se to bude číst, bála jsem se zbytečně. Kniha se četla krásně a rychle. Nové postavy jsem si zamilovala, ale stále mi chybí Percy. Snad se ho brzy dočkám. :)
Místy mi vadilo, jak se začínají míchat Řečtí a Římští bohové, ale zajímavé to rozhodně je. Z nových hrdinů jsem si nejvíce oblíbila Lea a věřím, že se můžu těšit od něj novým překvapením. :)

Ketesh
20.04.2017 5 z 5

Rickovy knihy jsou zkrátka báječné. Oddechové, ale takovým zajímavým způsobem. Člověk při nic neuvěřitelně zrelaxuje, ale zároveň mu jede hlava na plné obrátky. Je neuvěřitelné, jak vše dokáže skloubit.

Dost mi chyběl Percy, ale po nějaké době jsem si zvykla na Jasona a ujížděla jsem na každém slově :-) Jason a ostatní hrdinové mi skvěle padli do noty, ale jsem už taková, že si je zkrátka podle jmen motám, lepší je si je pamatovat podle toho, čí jsou to děti :-D Jak to máte vy? Taky se v těch jménech ztrácíte?

svobonís
04.01.2017 5 z 5

Překvapilo mě, že Rick Riordan změnil styl psaní. V minulé sérii ( Percy Jackson) to psal, jako by to vyprávěl právě Percy Jackson, ale v téhle sérii to popisuje nějaká třetí osoba. Trošku mě to zklamalo, protože mám radši, když to vypráví hlavní postava té knížky, ale na druhou stranu se mi kniha moc líbila, líbilo se mi, jak se vyvinul děj té knihy a přijde mi to napínavější, i když mi v prvním díle chyběl Percy Jackson a taky Annabeth.

Deni136
02.11.2016 5 z 5

Toto pokračování se mi hrozně líbilo. Celou knihu jsem čekala, kdy se objeví Percy, ale jemu se asi úplně nechtělo. Nové postavy jsem si moc oblíbila, nejradši ale mám Lea, kterého jsem si zamilovávala i během dalších dílů. Je to takový vtipálek a u každé kapitoly s ním, jsem se pokaždé alespoň jednou upřímně zasmála. Musím uznat, že jsem z pokračování byla úplně nadšená, ale lehce jsem váhala, než jsem se dala do čtení. Co kdyby to nebylo ono? Naštěstí to ono bylo a já jsem knihu zhltla jedním dechem!

markett24
24.08.2016 4 z 5

Super kniha.

vakuov
11.08.2016 5 z 5

kniha co zaujme od začátku