Dračí carevna

Dračí carevna https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17780/bmid_draci-carevna-wp0-17780.png 5 245 38

Bohatýr (Wales, trilogie) série

Druhá část trilogie Bohatýr. Po ovládnutí kraje Bulharů na řece Volze se kyjevský vojevůdce Svjatoslav na čas usadil v sídelním Bolgaru a upevňuje zde své mocenské pozice. Ilja a ostatní bohatýři, rychle se uzdravující z válečných zranění, jsou však jako na jehlách. Jejich úhlavní nepřítel, velekněz Tugarin, unikl někam na sever. Svjatoslav dovolí bohatýrům, aby se vydali po jeho stopách a jednou provždy s ním skoncovali. Družina vypátrá zloducha v divokých končinách obývaných kmenem Čeremisů, ale tam štvanice zdaleka nekončí. Jejich nepřítel totiž směřuje na sever, na území tajemných Čudů. Pověsti vyprávějí, že někde v tamních lesích je brána do záhrobí, na železný most a divotvornými silami obestřený ostrov Bujan… A právě tam chce zákeřný čaroděj konečně získat schopnosti, které z něj učiní poloboha. Ostrov však střeží neblaze proslulá čarodějná kněžna, kterou místní vyděšeným šepotem nazývají Baba Jaga – „matka hadů". Ilja a jeho druhové budou muset opět bojovat s dračími kouzly i s temnotou, která si našla zrádné srdce v jejich vlastních řadách…... celý text

Romány Literatura slovenská Fantasy
Vydáno: , Wales

Dračia cárovná , 2007

tartan
29.11.2017 5 z 5

„Baba Jaga zo sedla sledovala pripravujúcich sa bohatierov a škerila sa od ucha k uchu.
‚Toľko vajec naraz?‘ syčala. ‚Budem mať skutočnú hostinu!‘“

Dračia cárovná je skutočná hostina pre všetkých fanúšikov historickej fantasy. Skvelý mix starých mýtov, akčného dobrodružstva a historických reálií. Obálka Miša Ivana absolútne najlepšia čo doteraz namaľoval.

KAREL6725
12.11.2017 5 z 5

Jedním slovem je to mazec. Druhý díl , navazuje tam , kde první skončil. Kniha vás nenechá na chvíli vydechnout a děj pádí mílovými kroky vpřed. Prostě tahle trilogie jako celek je kolosální, postavy jsou úžasné. Plný počet hvězd.

Miro.slav
26.10.2017 5 z 5

Famózne! Výpravné! Temné! Dynamické! Druhý diel je ešte lepší než prvý. Hrdinovia sa dostávajú do tajomných hustých lesov na sever od Kyjeva. Dračia cárovná, Matka hadov, Baba Jaga (vyberte si) bola vynikajúca. Na Červenákovi sa mi páči ako dokáže dobre známy motív pretaviť do hlbšej roviny. Takto nám pred zrakom vyvstáva ozaj výpravne temný historický román mapujúci nie tak známe dejiny Kyjevskej Rusi. U mňa plný počet.

P.S.: a tie dodatky na konci knihy, no to bol počin pre labužníkov.

Charlie119
08.07.2017 4 z 5

Stále velice slušný druhým díl bohatýrské ságy. Jen ke konci jsem ne nemohl ubránit pocitu, že knize dochází dech.

trudoš
11.06.2017 3 z 5

Dračí carevna pokračuje tam, kde skončilo Ocelové žezlo, jen s cca ročním odstupem. Jedna výprava skončila a k další už se tedy schyluje. A vzhledem k tomu, že hlavní padouch nám minule utekl, není asi moc velkou záhadou, o čem dvojka bude. Bohatýrská skvadra vyráží na dálný sever, na území tajemných Čudů. Jenže velekněz Tugarin není jediné nebezpečí, které tam na ně čeká...
Co oceňuji, je schopnost Juraje Červenáka umně do příběhu zakomponovat ruské byliny, aniž by člověk měl pocit, že výsledek působí nepatřičně. Ovšem vyprávění v důsledku trpí stejnými neduhy, jako to předchozí. Hrdinové splývají, děj je předvídatelný a záporáci nudní. Alespoň že tady klíčí zajímavá postava ve formě Koščeje, který našimi bohatýry určitě ještě řádně protřepe.
Druhý díl z trilogie je jinak opět uzavřeným románem, který má vlastní začátek i konec a navíc definitivně uzavírá dějovou linii z jedničky. O čem tedy bude závěrečný díl, je nepředvídatelné. Alespoň tak mohu doufat ve finální obrat k lepšímu.

TomoCZ
10.03.2017 4 z 5

Že dávám jen 4* neznamená, že bych byl nějak zklamanej, to vůbec ne. Kniha se čte skvěle a ač místy může působit trochu rozvláčně a nastavovaně, tak jsou její jednotlivý kapitoly skvěle napsaný i slušně vypointovaný. Vlastně jedinej takovej problém je ten, že se až moc často střídaj pohledy a dějiště a člověk si tak vlastně ani pořádně nestihne k nikomu udělat vztah (krom Buruška samozřejmě!). První kniha ještě tak nějak jako hlavní postavu vedla Ilju Muromce, ale ten se tady už úplně ztrácí mezi těma ostatníma daleko zajímavějšíma bohatýrama i padouchama.

OldaB
26.01.2017 5 z 5

Výborná věc založená na pekelné cestě do podsvětí. Červenák skvěle kombinuje ruské mýty s tradičním koktejlem fantasy ingrediencí. Trochu jiné než první díl (více sevřené), ale pořád hodně dobré.

avalonek
23.04.2016 5 z 5

Zase mě to uchvátilo.Prostě super.Byl to teda trošku smutnější díl,ale to k bojům takových hrdinů patří.Strašně mě baví když se vypráví nějaký byliny a všichni,at jsou jakéhokoliv náboženství,to znají,ale pod jinými jmény. Bavila jsem se,jako zatím u všech knih Červenáka.Ta a ted ještě poslední díl.

Sakulnikov
08.09.2015 3 z 5

Dobrá dobrodružná fantasy. Platí, to co jsem řekl k prvnímu dílu, ale chybělo tomu více aluzí na byliny - to, co v prvním díle vytvářelo bájnou atmosféru. Ta zde nebyla, i když zde bylo více divotvorných postav.

Neo1tex
26.05.2015 5 z 5

U téhle knihy jde jedním slovem definovat to, jaká kniha je i její příběh: masakr.

Ranuncul
27.03.2015 4 z 5

Nelíbila se mi tolik jako první díl,ve kterém bylo mnohem více vtipných momentů.Ale zase mě nadchlo zakomponování postavy Baby Jagy a dalších pohádkových postav.To bylo fakt super.
Po přečtení posledního dílu Bíla věž si myslím,že Dračí carevna měla být jako poslední.Měla začínat putováním za Babou Jagou a končit koncem Bílé věže.

Fuksinka
04.01.2015 5 z 5

Střety armád v prvním díle byly fajn. Ve druhém díle se skoro nekonají, ale zato je zde o mnoho víc pověstí. To mi vyhovuje. Pověsti jsou výborně začleněné do napínavého děje. Přibylo pár nových sympatických postav a nechybí ani vtip a zajímavé dodatky na konci knihy. Musím říct, že něco takhle dobrého jsem dlouho nečetla. Z močálů mám depku ještě teď. S Koščejem si asi ještě užijeme srandy, co?

Bartass
03.01.2015 5 z 5

Druhý díl je také výborný. Je trochu temnější než první díl. To ale ukazuje autorovu pružnost v tom, že se "kladnák" může stát "temnějším" "hrdinou".
Hodnocení 9/10.

Yarwen
23.06.2014 5 z 5

Ve druhém díle se Ilja s dalšími bohatýry vydává daleko na sever, až k bráně podsvětí, aby zneškodnil velekněze Tugarina, který chce ke svému ocelovému žezlu připojit třetí, poslední dračí šupinu, aby se stal bohem. Třetí šupinu vlastní Baba Jaga, alias Matka hadů - Dračí carevna.
Vynikající dílo, a to i ve světovém měřítku, spojuje napínavý a uvěřitelný příběh s prokreslenými historickými reáliemi i starými ruskými či pobaltskými pověstmi. Autor musel prostudovat řadu podkladů, aby mohl napsat tuto výbornou knihu.

Eigis
14.05.2014 5 z 5

V tomhle dílu je více pověstí respektive bylin a méně historie, než v tom předcházejícím. Osobně z něho mám ještě o něco lepší pocit než z Ocelového žezla. Menší skupina hrdinů probíjející se k cíly mi u Červenáka vyhovuje více než velké střety armád, navíc fakt že byla jen jedna dějová linie, způsobil větší akčnost a spád děje. Navzdoru tomu si, ale dám před třetím dílem trochu oraz, těch bohatýrů bylo přeci jenom dost.

Ereniss
05.02.2012 5 z 5

Pro mě stejně dobře napsané jako první díl. Děsně mě to bavilo a rovnou se vrhám na závěrečný díl.

tsal
08.12.2011 3 z 5

Bohatýři pokračují na své cestě, na níž je čeká nečekané setkání, starý známý záporák a mnoho nových nepříjemností. Trilogii Bohatýr nejspíš dočtu, jelikož jsem zvědavá, jak to dopadne, ale pochybuji, že od autora zkusím ještě něco jiného.

frigorn
24.01.2011 4 z 5

Strašidelný obal... a v obsahu to taky taky nebylo zas tak dobrý
sorry, Červenáku, ale tenhle díl byl taková splácanina, takže i když tě mám rád , nemůžu dát plný počet hvězdiček.80%