Blázni z Hepteridy

Blázni z Hepteridy https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/8270/bmid_blazni-z-hepteridy-1mK-8270.jpg 4 121 24

Román Blázni z Hepteridy je situován do daleké budoucnosti, až do 25. století. Pozemský televizní štáb natáčí další díl nekonečného seriálu, tentokrát na planetě Hepterida. Když se chystá na cestu domů, dojde k dramatickým událostem: dva členové štábu jsou uneseni, z oběžné dráhy zmizí kosmická loď zajišťující návrat na Zemi a přistávací člun je zničen. Dva zbylí Pozemšťané jsou odkázáni sami na sebe a mají malou naději, že ještě někdy spatří rodnou planetu. Tohle všechno je však pro autora pouhá startovní čára, od níž odvíjí napínavý děj plný nápadů a dobrodružství.... celý text

JOM
10.12.2014 3 z 5

Budu trochu kritičtějsí než předchozí hodnotilelé. Kniha není špatná, ale je to variace Součkem na desetkrát čerpané téma. Pokud jste přečetli (vele)díla typu Cesta slepých ptáků, tak tady moc nového nenajdete. Snad snížená koncentrace soudruhů mě přinutila přidat hvězdičku. Druhá je za humor a třetí_ Nejspíše za vzpomínky. Protože pan Souček byl ve své době NEJ...

wooloong
18.02.2014 4 z 5

To je let, co jsem ji četla! Ale dodnes mi utkvěla v hlavě jedna věta (přibližně takto): "Civilizace na této planetě se lepila na boty a hýřila koexistencí." Pro tenhle styl jsem Součka milovala!

tenax
13.08.2013 4 z 5

Už časopisecké vydání v Letectví a kosmonautice mě zaujalo tak, že jsem netrpělivě čekal na další pokračování. Proto jsem uvítal vydání knížky a s chutí se začetl znovu, a znovu se královsky bavil. Spojování záhadologických témat s autorskou fantazií a lehký, humorný styl vyprávění - to je prostě Souček v nejlepší formě, ať si kritici říkají cokoliv.

s-reader
04.07.2011 4 z 5

Číst Součka je skvělý návrat v čase do doby, kdy ve sci-fi literatuře vládl optimizmus, kdy lidé vítězili nad kosmickým prostorem i sami nad sebou, návrat do světa světlé budoucnosti spojeného a spolupracujícího světa.
Znovu se můžeme setkat se Součkovou představou tibetských mystérií a pobavit se představou setkání s mimozemskou civilizací.