Luciferovo evangelium

Luciferovo evangelium https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/96994/bj-rn-belt-luciferov-96994.jpg 4 111 28

Bjørn Beltø série

V dalším thrilleru s mysteriózní zápletkou tentokrát Egelandův hlavní hrdina, mladý archeolog Bjorn Belto, odhaluje tajemství rukopisu starého bezmála 4500 let. Nalezl jej italský teolog a démonolog Giovanni Nobile, jeho dcera je však vzápětí unesena. Pátrání po záhadné sektě, padlých andělích, ďáblech a démonech zavede Bjorna až do Iráku k troskám domnělé babylonské věže. Napínavý příběh s historickým podložím navazuje na úspěchy předchozích autorových knih - Konec kruhu (KK, 2007) a Strážci úmluvy (KK, 2009). -... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Lucifers evangelium , 2009

Puntíkatýhrnek
15.09.2022 4 z 5

Nějak úplně nevím kam Bjorna Belto zařadit...asi něco mezi Indianou Jonesem a Šifrou mistra Leonarda...Každopádně za mě... Přečetla jsem první tři díly a tenhle díl byl určitě nejzajímavější. Pro mne jsou to zvláštní příběhy, protože v podstatě příběh je chudý, nudný a průhledný, ale zabalený do fakt zajímavých informací...Takže lepší průměr, číst se to dá, i když závěr si asi musí každý čtenář domyslet sám...ale vzhledem k zajímavým faktum určitě přečtu celou sérii. Kdo ale čeká temnou detektivku bude zklamaný...

Metroušek
01.01.2022 3 z 5

Rád bych se připojil k nadšeným komentářům, ale nemůžu. Téma je velice zajímavé, a autor si dal záležet na studiu problematiky, ale jeho nudné psaní mě do ní ani na chvíli nevtáhlo. A překladem to asi není.

icewind
28.10.2020 5 z 5

U všech šedivých vousů i vlasů starého Ódina, to byla ale jízda! :) Bjornova příběhová linka nám zraje jako víno (samozřejmě barvy červené) a sám jsem zvědav kam to chce autor posunout v dalších dílech, které se mi zatím nedostaly do ruky. Komplexnost a provázanost různých mysticko, nábožensko, archeo, mimo i nemimozemských skutečných i konspiračních témat se podařila mistrně vybalancovat, o rozšířených obzorech mých skromných vědomostí ani nemluvě....jo...a těším se na tu další ohlášenou budoucí návštěvu, snad budu zrovna doma :)

Šnek86
24.06.2020 4 z 5

Zatím rozhodně nejlepší díl ze série, rukopisy, andělé, démoni, Lucifer, vesmír,sekty, Babylon a spousta záhad co se na konci dočká rozluštění.A kdo ví... třeba na tom něco pravdy bude.Pokračuji v sérii.

jana1976
07.04.2020 5 z 5

Musím uznat, že čtení této série se stupňuje k lepšímu.... Už se těším na další díly.

TomHr
22.11.2019

Dobré! Napínavé, čtivé. Sem tam je potřeba přeskočit "vědecké" výčty démonů, zkopírované z nějakých alchymistických spisků - o vědu se tady, obávám se, nejedná. Nicméně většinou různé historické detaily dobře doplňují fantastický příběh reáliemi.

Johhanka79
27.10.2019 4 z 5

Tak, ke knize jsem přistupovala se značnou skepsí. Už ten název. Představila jsem si přehnanou slátaninu s hromadou Satanismu. Překvapení veliké. Až do konce nevíte, co se z toho "vyklube". Čtivé, neuvěřitelně čtivě napsané. Ač jsem Monique odhalila skoro ihned, tak dávám za čtyři a půl hvězdičky a myslím, že oprávněných. Příjemnou zábavu a nevyspalé budíčky do práce:-D

Česneksmedem
13.07.2019 5 z 5

Tajuplný starý rukopis, který je těžké rozluštit a kolem kterého se začnou objevovat zavraždění lidé. Docela profláknuté téma, na které již bylo napsáno spousta knih. Z této knihy je ale zřejmé, že se neustále dá ještě zpracovat poutavě a čtivě.
Navíc musím velice ocenit přípravu, která zasahuje do mnoha vědních oborů.
SPOILER!
Uvedu hned několik příkladů: 3Q15 (jeden ze známých svitků od Mrtvého moře), Plimton 322 (hliněná matematická tabulka), solifuga (pavoukovec bez jedu), Nimrod (pravnuk Noema), projekt Blue Book (UFO sledování), ariánství (křesťanský teologický směr), trikvetra (mytologický symbol), Drakeova rovnice (počet komunikaceschopných mimozemských civilizací), Nefilové (obří tajemné bytosti v Bibli)... Velkým plusem knihy je poznámkový aparát.
Na závěr ještě jeden citát: Stejně jako pračlověk jsme i my uvězněni v omezené představivosti své vlastní doby.

mendule
23.01.2017 5 z 5

Moc se mi líbila. Čtivé, má to spád, zajímavé, sympatický archeolog.

likaf
02.12.2016 5 z 5

Vynikající. Napínavé od začátku až do konce. Bjorn Belto je mi od prvního dílu sympatický a držela jsem mu palce. Škoda, že není více dílu...

z1631984
06.02.2016 5 z 5

Dle mého názoru autorova nejlepší kniha

zylla
21.01.2016 5 z 5

Skvělá knížka, naprosto mě nadchla, rovnou si jdu pořídit další spisovatelova díla.

myselin007
03.01.2016 5 z 5

Tom Egeland je pro mě Severský Dan Brown. Miluji jeho knihy a vždy jej přečtu jedním dechem. Ten kdo z vás má rád Dana a chce si zkrátit čekání na jeho další titul, nechť otevře své srdce Tomovi.

Misa25
01.12.2015 4 z 5

Další povedené dílko od tohoto autora...upřímně mě hlavní postava tak štvala, že jsem četla velmi pomalu, ale jinak je příběh velmi pěkně zpracovaný a nápad je skvělý :)

Dani3
19.03.2015 4 z 5

Moje druhá kniha s průvodcem Bjornem Belto. Knížka byla dobrá, četla se lehce, děj poměrně rychle odsýpal, nechybělo tomu napětí, ale trochu mě zklamal ten konec. Byl na mě hodně nereálný a mírně překombinovaný.

Macek58
09.01.2015 5 z 5

Výborná knížka se strhujícím dějem. Četla se sama.

Mammoth
28.12.2014 4 z 5

Zatím nejlepší kniha ze série s Bjornem Belto. Velmi slušný spád děje chytí a nepustí. Jen konec mi přišel trochu přitažený za vlasy - myslím, že kniha s takovýmhle tématem by si zasloužila daleko "uvěřitelnější" závěr...
To však nic nemění na tom, že je to výborné čtení a velmi se těším na Nostradamovu závěť !

DuncanIdaho
11.10.2014 5 z 5

Tato kniha pojetím navazuje na předešlé knihy od Toma Egelanda. Jen pravá identita Dirka a Monique byla jasná moc dopředu.

pobijecmuch
25.06.2014 5 z 5

Jo, jo, tenhle žánr můžu. Mladý archeolog Bjorn Belto je velmi sympatická postava.

MagdaS
19.03.2014 5 z 5

Tom Egeland je opravdu dobrý spisovatel. Opět velice dobrá kniha, která se čte jedním dechem a přitom nutí přemýšlet.

thrillery norská literatura dobrodružství severská literatura

Tom Egeland
norská, 1959