Biologie buněk - základy cytologie, bakteriologie, virologie

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Učebnice buněčné biologie je určena širokému okruhu středoškolských studentů. Zahrnuje 14 kapitol s problematikou biologie buněk, bakterií, sinic, archeí a virů. Titul je doporučeným studijním podkladem pro přípravu ke SCIO testům! První kapitola pojednává o uspořádání života na Zemi, kapitoly 2–5 se zabývají chemickým složením a stavbou buněk. Následující kapitoly jsou věnovány procesům, jako je příjem a výdej látek buňkou (kapitola 6), rozmnožování buněk (kapitola 7), buněčné dýchání (kapitola 8) a fotosyntéza rostlinných buněk (kapitola 9). V 10. a 11. kapitole se seznámíte se světem bakterií a sinic, kapitola 12 krátce pojednává o zástupcích domény archea, kapitola 13 je věnována virům a virovým infekcím. Poslední kapitola je zaměřena na porovnání prokaryontní a eukaryontní buňky a závěrečné zopakování znaků buněk živočichů, rostlin a hub, co mají společného a čím se liší. Struktura textu je obdobná jako v Genetice. Významnou součástí učebnice Biologie buněk je velké množství obrázků (kreseb, schémat, fotografií), jež napomáhají k lepšímu porozumění učiva na základě vytváření konkrétních a správných představ o probíraných jevech a buněčných procesech. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45061/biologie-bunek-45061.jpg 4.620
Žánr
Literatura naučná, Učebnice a slovníky
Vydáno, Scientia
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Biologie buněk - základy cytologie, bakteriologie, virologie

Přidat komentář
hu_87
16.10.2020

Celkem fajn učebnice, pokrývá zhruba učivo gymnázií. Bohužel v praxi se buňka často na gymplech přehlíží a pak u maturity to musíte stejně dostudovat. A pokud chcete dělat přijímačky ještě někam na medicínu nebo tak, tak je knížka asi nutností. Navíc to pochopí i natvrdlej, protože je to doplněný ještě hodně obrázkama.

Selachimorpha
13.01.2018

Pozor, zamilujete se a stanete se mikrobiologem. Kniha, která ovlivnila můj život.


StrYke
11.02.2016

Knihu můžu doporučit samoukům i nadšencům do biologie, protože na středních školách se obvykle mikrobiologie a cytologie učí jenom stručně a rychle.

Štítky

buňky biologie učebnice

Autor knihy

Kniha Biologie buněk - základy cytologie, bakteriologie, virologie je v

Právě čtených1x
Přečtených20x
Doporučených2x
Knihotéce12x
Chystám se číst5x
Chci si koupit4x
dalších seznamech1x