Billy Summers

Billy Summers
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496102/bmid_billy-summers-6VO-496102.jpg 4 748 748

Billy Summers je nájemný vrah, nejlepší ve svém oboru. Ale jeho cíl musí být špatný člověk. Jen díky tomu může spát. A teď chce skončit. Nejprve však musí dodělat poslední džob. Je jedním z nejlepších ostřelovačů na světě, vyznamenaný válečný veterán z Iráku, Houdini, pokud jde o mizení po akci. Co by se tedy mohlo pokazit? Možná všechno. Nová Kingova kniha je částečně detektivkou a válečným příběhem, ale také románem o lásce, štěstí, osudu a složitém hrdinovi, který stojí před poslední možností vykoupit se.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: ekniha , Beta-Dobrovský

Billy Summers , 2021

3nitka
24.07.2022 5 z 5

Teda. Zasa jedna literárna postava, do ktorej som sa zamilovala. :-)
Kniha skvelá.

Anushka1
21.07.2022 4 z 5

Novinka od Kinga, která vyšla letos na jaře, opět dokazuje, že král je stále ve formě. Příběh o muži, který si z minulosti nese nehezké vzpomínky a zároveň je nájemným vrahem. Ovšem tady pozor, zabíjí pouze špatné lidi. Billy se rozhodne, že zabíjení už má dost a tak vezme poslední kšeft, který mu zajistí hezký důchod. Ale tentokrát nejde všechno hladce. A vše se pokazí úplně, když mu osud přivede do cesty mladou dívku, kterou najde polomrtvou před svým bytem.

Billy Summers je dílko, které má klasický pomalý rozjezd. Prvních 150 stránek je v podstatě předehra k tomu hlavnímu, co následuje po výstřelu z pušky ze čtvrtého patra Gerard Tower. Pak už je to rychlá jízda (doslova), která vás vtáhne a nepustí. Jo a King si tu opět neodpustil easter egg na nějaké své předchozí dílo. Tady je to Osvícení a hotel Overlook (Vyhlídka).

cube6
21.07.2022 3 z 5

Ani nevím proč, ale tohle mi úplně nesedlo. Možná jsem byl ve špatném rozpoložení... nevím. Námět má všechny předpoklady, pro to, abych byl z knihy nadšen, ale nestalo se.

Hodnocení : 6/10

okeey
20.07.2022 5 z 5

Tak tohle byla teda jízda! Billy Summers, nájemný zabiják a jeden z nejlepších ostřelovačů ever! Chce s prací seknout, má ale ještě jeden kšeft, který se zavázal splnit, ale má jednu podmínku, zabíjí jen špatné lidi, jak tohle dopadne?
Kniha plná napětí, nečekaných zvratů, která se čte úplně sama a zase to je o něco jiný King, než ho znám z předchozích knih. Z tohoto příběhu jsem naprosto nadšená, neotřelé a originální!

magnolia
17.07.2022 3 z 5

Já to věděla, že další knížka, přečtená po posledním Galbraithovi, to bude mít těžké. A přesně to se stalo. A nebo to nebyl "kousek" tak úplně pro mne, i když některé části byly dobře napsané, nejen ty napínavé. Válečné vzpomínky jsem později i přeskakovala.

vosje
16.07.2022 5 z 5

Nájemný zabiják, s pověstí nejlepšího ve své branži, přijme před svým plánovaným odchodem do důchodu poslední zakázku, která se jeví jako velmi dobře placená... Jak už to tak u tohoto autora bývá, napínavé je to až do konce a nic se nedá předvídat. Četla jsem to se stejným zaujetím od začátku až do konce.

faba
14.07.2022 3 z 5

Váhal jsem mezi *** nebo ****.
Můj oblíbený autor (mám ho v oblíbených) a vyšla nová kniha. Co asi tak můžu udělat? Koupit si ji a hned ji začít číst. A ještě takové recenze. Pozor!!!
Začátek skvělý za pět (*****). Prostředek se nějak vlekl a ne a ne se s tím ztotožnit. Něco mi tam vadilo... Tempo? Jako bych se nudil? (**1/2)
Ale konec (dva konce), to už byl King v plné síle. Konec opět za pět.
Takže nakonec za ***.
p.s.: Chyběl mi Králův doslov (ty mám rád). Byl tam, ale slaboučký.

Mayaotzin
08.07.2022 5 z 5

Billy Summers by byl prima soused ;-)

heavy66
08.07.2022 5 z 5

Pustit se do nové Kingovy knihy je jako vyrazit do zajímavé luxusní restaurace. Pár dnů dopředu se na návštěvu těšíte, na místě pomalu a pozorně listujete v meníčku, a pak si jídlo řádně vychutnáte. I když sem tam nějaký detail není dokonalý, jako celek to vždycky funguje! Takže jdu na to!

duco
05.07.2022 3 z 5

Prvá polovica pomalšia, potom je to viac "ctive"
Veľmi dobre rozpracovana hlavná postava, zrejme dobrý výskum čo sa týka vojny v Iraku..ale nejako to tam pre mňa nešlo. Písanie knihy, nekonečné čakanie..ešteže ten záver bola správna "odplata" kde sa cti kodex ;)
Je to určite dobrá kniha na vysokej úrovni..ale tentokrát nie pre mňa 60%

Gracian1964
02.07.2022 5 z 5

King ako obvykle nesklamal, i keď z mojej strany je to veľmi subjektívny vzťah. Mňa by nesklamal, ani keby ma sklamal. To čo je už za veta, hm? Príbeh je pekný, pútavý, napínavý, bez prímes mysteriózna, až na malý záblesk v podobe odkazu na horský hotel Overlook, také priateľské žmurknutie.

Pitbullka
29.06.2022 5 z 5

Tahle Kingova tvorba mě baví a sedí mi. Žádné zbytečné okliky, míchání žánrů v tom správném poměru. Billy je přesně ten hlavní hrdina, který mi neskutečně sedl.

karinga
26.06.2022 5 z 5

(SPOILER) Stephen King je zase v sedle... ne, on z něj nikdy neslezl. Jen vás možná překvapí, jak rychle tenhle jeho kůň běží.

Dobře, přiznávám, že po přečtení anotace jsem chvíli váhala, jestli chci číst další detektivku, jenže jsem zas a znovu opomněla fakt, že King prostě umí napsat tak opravdové postavy, že byste je nejraději pozvali na grilovačku.

Po pár úvodních stranách, kdy se snažíte zorientovat v bandě novodobých mafiánů, pochopíte, že Billy Summers je bývalý odstřelovač, teď nájemný zabiják (ale jen těch fakt špatných lidí) a před sebou má poslední kšeft. Asi víte (a on to ví taky), že ty většinou dopadají dost blbě.

Než nadejde den D, má se Billy vydávat za spisovatele, který pracuje na nové knize. A pod maskou prosťáčka skrývá bystrou mysl... takže aby si ukrátil čas, začne skutečně psát. A spřádat únikové plány. Jenže ty jsou od toho, aby se měnily, že... víc si přečtěte sami. ;)

Tohle je další z těch knih, co vás zničí. Neříkejte, že jsem vás nevarovala. Já si hlavní hrdiny tak zamilovala, že když jsem dočetla, zmohla jsem se jen na to, abych poprosila se slzami v očích manžela, ať mě obejme.

Jsou tam retrospektivní pasáže, co mi skoro až připomínaly Foresta Gumpa. Je to promyšlené a já prostě zírám, jak to King vymyslel, když bylo vlastně v polovině zdánlivě hotovo. Jenže to by to nebyl mistr řemesla, kdyby neukázal, že cesty jsou nevyzpytatelné.

A ten konec... prostě páni, páni a pane Král, já vás fakt miluju. S chutí si ji přečtu znovu.

A třešnička na dortu? Odkazy na hotel Overlook (zde jako Vyhlídka). Jo, tím zpočátku trochu kostrbatým překladem se nenechte zmást, plní svůj účel.
6/5

Vendulis
25.06.2022 5 z 5

Od Kinga jsem moc knih nečetla, ale tohle je pro mě, alespoň zatím, jeho nejlepší kniha. Bavilo mě to od začátku do konce. Billy Summers, hlavní postava románu, je možná špatný člověk (alespoň on si to o sobě myslí), ale se srdcem na správném místě. A to i přesto, že to v životě moc lehké neměl...nebo možná právě proto?
Konec mě také dostal...prostě za mě skvěle napsané.

Terva
23.06.2022 3 z 5

„Nevadí mu,
když špatní lidé platí za to,
aby zabil jiné špatné lidi.
V podstatě vidí sám sebe
jako popeláře se zbraní.“

„Hledáme profesionála, toho nejlepšího střelce z nejlepších.“

Na další příběh z pera (klávesnice?) mistra Stephena Kinga jsem se moc těšil. Avšak mé očekávání bylo trochu zmraženo. Ve své podstatě mě první půlka příběhu nebavila. Navíc další kniha, kterou píše Billy Summers, při čekání na svůj úkol, a se kterou nás pan spisovatel postupně seznamoval, se mi v podstatě zdála zbytečná. Ano, jsou v ní některé střípky, které souvisejí z hlavním příběhem, ale říkal jsem si, je to vůbec nutné?

Malá ochutnávka:
Večer si Billy na velké televizi v brajglpokoji prochází filmy na Netflixu. Ví, že nějaký Netflix existuje, ale nikdy ho nenapadlo to zkoumat, protože je vždycky co číst. Vypadá to, že je i co sledovat. Velikost výběru je až děsivá a Billy se nakonec rozhodne jít místo koukání raději spát....

Avšak neházejte flintu do žita, jako celek je tohle dobrý příběh. Několik odkazů na předešlé Kingovo knihy, které jsou čtenáři dávkovány, určitě potěší nejedno srdíčko. Navíc od půlky knihy se to konečně rozjede a začne to být zajímavější. Konec příběhu je také povedený a nutí čtenáře přemýšlet nad tím, co vlastně byla „kniha“ a co byl příběh. A tak už je pak jenom a jenom na čtenáři, aby si vybral zda chce hezký konec nebo „hezký“ konec. 50%

Citát: Žádné diskuze, namířit a vystřelit.

Lavender756
22.06.2022 2 z 5

Ať už má kniha poselství či skryté významy ( a asi je dle zdejších recenzí má) jakékoliv, já se je každopádně nedozvím. Obdivuji všechny, co dočtou ke straně padesát. Vždyť je tu nudné a postavy tragicky vzorové, možná až na Billyho. Odloženo.

Alix
22.06.2022 5 z 5

Vycházela jsem z toho, že kniha je o nájemném vrahovi, takže jsem čekala něco úplně jiného. Anoano, SK se nevyplatí podceňovat, vždycky má schovaná nějaká překvapení. Knížka je nádherná, plná lásky a porozumění, ovšem nějaké násilné scény tam být musí, to by nebyl King. Ale hlavně je to snad o vykoupení.
SK opravdu nemá rád Trumpa, opravdu tam jsou narážky na Osvícení, ale, podle mne i na Puls. I tam je Alice Maxwelová, ale jako někdo jiný a i tam je malá dětská botička. Pro mne bylo čtení velký zážitek.

ajla5
22.06.2022 5 z 5

Skvělá kniha. Úplně mě vtáhla. Bylo tam horko, zima, jehličí, vůně trávy a můj, teď už milovaný, Billy.

klaraj093
18.06.2022 5 z 5

Mám ráda od Kinga i jeho nehororová díla a tohle se řadí mezi top v této kategorii a mezi nejlepší co jsem letos zatím četla! Ten konec byl prostě tak top!
Dlouho se mi nestalo abych byla nedočkavá kdy budu zase číst a vědět jak to dopadne.

bookcase
16.06.2022 5 z 5

King v nejlepší formě. Zažijte Billyho, stojí to za to.