Billy Summers

Billy Summers https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496102/bmid_billy-summers-6VO-496102.jpg 4 739 739

Billy Summers je nájemný vrah, nejlepší ve svém oboru. Ale jeho cíl musí být špatný člověk. Jen díky tomu může spát. A teď chce skončit. Nejprve však musí dodělat poslední džob. Je jedním z nejlepších ostřelovačů na světě, vyznamenaný válečný veterán z Iráku, Houdini, pokud jde o mizení po akci. Co by se tedy mohlo pokazit? Možná všechno. Nová Kingova kniha je částečně detektivkou a válečným příběhem, ale také románem o lásce, štěstí, osudu a složitém hrdinovi, který stojí před poslední možností vykoupit se.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: ekniha , Beta-Dobrovský

Billy Summers , 2021

TinaBookBlog
27.01.2024 5 z 5

Že King píše skvělé knihy je většině z nás známo, i když ne vždy nám 100% sednou.
Když jsem četla o nájemném vrahovi Billym, byla jsem napjatá stejně jak on, když očekával, kdy bude střílet. I když pro někoho se jednalo o pomalejší rozjezd, pro mě to bylo hned od začátku příjemné a napínavé čtení.
Jak kniha postupovala a odkrývala nové podrobnosti, můj zájem nikterak neopadl, i když některé pasáže se trochu vlekly. No a konec? Ten mě emocionálně zasáhl a on je tím hlavním důvodem, proč nakonec knihu hodnotím opravdu velmi kladně.

Líbila se mi jednoduchost a přesto poutavost. Kladně hodnotím i psaní nové knihy uvnitř knihy čtené. Bylo to zajímavou vložkou, která vám odhalila pozadí Billyho příběhu. Záporem by byly některé vleklé pasáže, ale i přesto mohu knihu rozhodně doporučit.

Majkrofon
22.01.2024 5 z 5

Príbeh, ktorý sa celý čas javí veľmi nevinne, avšak poukazuje, že King vie aj vo svojej novej tvorbe vyprodukovať emotívny a veľmi dobre vyskladaný príbeh. Kniha ma zo začiatku síce pomalšie tempo, no mne osobne to vôbec neprekážalo. Postavy sú opäť skvelo vykreslené a záver je plný emócii.

jiri77
18.01.2024 3 z 5

Tak jsem se po roce opět začetl do Kinga. Začátek knihy mě hodně bavil a drželo mě to asi do půlky, pak jak si Billy začal vyřizovat účty, mě příběh přestával bavit a konec jsem dočet už z donucení. Není to špatná kniha, ale jednou to stačilo.

Co mě poslední dobou vadí ,když do beletrie autoři vkládají své politické názory, a myslí si , že mají ten správný světonázor. To rýpání to D.Trumpa bylo podle mě naprosto zbytečné.

S přivřeným okem dávám tři hvězdy.

1972Sixo
18.01.2024 4 z 5

Vzťahová dráma, s predvídateľným koncom, ktorá má k thrilleru ďaleko a k akcii ešte ďalej. Kingov obľúbený horor tu žmurkne z diaľky zo zopár stránok čo nezasvätení ani nepochopia.
Ale tie vzťahy, tie sú tu nádherne rozpísané, pomalé tempo a stiesnená atmosféra nedovolí knihu odložiť nadlho. Hlboko precítená (a popísaná) interakcia postáv dovoľuje čitateľovi nahliadnúť dovnútra hrdinov a zamilovať si ich.
Mne to k tomu nenáročnému deju úplne stačilo.

AlbionFoxyFox
18.01.2024 5 z 5

Někteří vytýkají vleklé pasáže, ale King umí i ty vleklé pasáže napsat prostě bravurně. Knihu jsem nemohla odložit, poslední kapitola mi zlomila srdce, odkaz na Overlook mě potěšil. Před 20 lety mě King přivedl ke čtení a já ho miluji dodnes a milovat vždy budu :)

Corso
10.01.2024 3 z 5

Preco tri? Za pomaly rozjazd, pomale tempo, pomale vsetko. Menej stran by vobec neuskodilo. Ak maju veci ako To pravo na neodskriepitelnych 5, co maju, toto proste nemoze byt na 5, ani na 4. Keby som nebol chory a nemohol cele noci spavat, a ze som v podstate vzdy pocuval knihy do takej tretej stvrtej nad ranom... doteraz to nedopocuvam. Ale dal som to. :)
Co potesilo. Pomrknutie Overlooku ktory mal proste len potesit nas starych citatelov kingoviek ale pre dej to nemalo vyznam. Predojemny zaver ale ktory zase bol nadmerne napinany a sraubovany. Celkovo to bolo z bodu a do bodu b bez akejkolvek hlbsej myslienky, standardne odvypravany pribeh ale stale som mal pocit, ze King len zobral nejake dve vedlajsie postavy z inych romanov a rozvinul ich pribehy. Na dlzku zazmluvneneho poctu stran. Vravim, menej mohlo posobit udernejsie. Pri mnozstve kingoviek, som presvedceny ze k Billymu sa uz nikdy nevratim.

abssint
08.01.2024 5 z 5

Já Kinga prostě miluju. Je to pan Spisovatel a Billy Summers se opět velmi povedl. Kniha mě bavila úplně celá, jakoby se přeléval jeden příběh do druhého a od žádného se prostě nemůžete odtrhnout... a pak geniální konec. Za mě 5* jen to hvízdne...:o)

kramlinka88
04.01.2024 5 z 5

Já většinou nečtu anotace, jen opravdu výjimečně. Miluju knihy od Stephena Kinga, takže i kdyby psal o tom, jak na dvorku poskakuje červený balónek, tak si to prostě přečtu :D

Musím přiznat, že první polovina knihy Billy Summers mě nevtáhla až tak, jak jsem si myslela, ale vím, že pan King má ty rozjezdy občas pomalejší, stačilo vytrvat a druhá polovina byla nadupaná jízda :) Bodem zlomu bylo, když se na scéně objevila Alice :)

Nikdy bych nevěřila, že by zrovna mě mohl vtáhnout do děje příběh profesionálního ostřelovače/ zabijáka na zakázku, ale stalo se :)
Druhá polovina knihy byla opravdu skvělá, plná emocí, zvratů a nečekaných událostí. A já si zamilovala nejen Billyho, ale také Alici, křehkou dívku - křehkou asi jako louskáček na ořechy :D Statečnou, obětavou a úžasnou ve všech směrech, která se po šílených zážitcích, které prožila, zůstává u Billyho. Určitě si knížku přečtěte a dejte vědět jak se vám líbila :)

Miluju když jsou v knihách zmínky o jiných knihách a tady jich bylo vícero, autor miluje své knihy očividně :D....jen škoda toho překladu názvů :/ Kdo četl, bude vědět....

„Život je večírek a večírky mají krátké trvání."
„Bůh pro vás nemá žádný plán, hraje s vámi mikádo."

Belanna
29.12.2023 5 z 5

Billy Summers, obyčejný příběh o obyčejném odstřelovači.
V podání pana Kinga se zakousne jak klíště a nepustí a nepustí.
Líbilo se mi střídání současnosti a vzpomínek psaných jako nově vznikající kniha.
Všechno to plánování pomsty, myšlenky, pocity. Obalilo mě to takovou zvláštní atmosférou. Zkrátka celé mi to dokonale sedlo.

Madla81
28.12.2023 4 z 5

Tohle je v podstatě úplně civilní příběh vyprávěný sice dobře, ale tak nějak mu chybí ten drive a čtivost, kterou jsem u Kinga vždy milovala. U jeho starších kusů jsem byla schopna zůstat vzhůru až do hluboké noci a hltat příběh, který mě chytil a nepustil. Tady mi ten pocit chyběl. Nebylo to vůbec špatně napsané, i když mě osobně vadila občasná opakování některých výrazů v průběhu jen pár odstavců, nějaké nelogičnosti. Je to moc fajn příběh, ale chybí mi tam ten wau efekt, který Kingovy knihy vždy měly. Ale na to, kolik je mu let, mu to píše pořád skvěle.

Susan94
23.12.2023 3 z 5

Ve své podstatě je to velmi dobře zpracovaný příběh. Chyběla mu ale čtivost, která se po onom "aktu" pro mě zcela ztratila. Celé vyústění bylo rozhodně zajímavé.
S autem a jeho knihami svádím boj už roky. Někdy je to skvělé čtení, tentokrát jsem šlápla vedle.

Šáfa_vole
11.12.2023 5 z 5

Ach Billy!
King opět jasně ukazuje, že i ne hororovým románům je jeho geniální mysl nakloněna.
Billy Summers - nájemný vrah, válečný veterán, neuvěřitelný sympaťák a klasika včech klasik - poslední prácička, která se nepovede.

Krásně se to čte, člověk hltá jednu kapitolu za druhou a přeje si pro Billyho jen to nejlepší.

Odkaz na hotel Overlook je už jen příjemým zpestřením.

kilometr
06.12.2023 4 z 5

Tak tohle si moc líbilo a 64 přečtenou knihu od mého oblíbeného spisovatele,hodnotím za velmi zdařilou a těším se na další.85%.

Schary
30.11.2023 4 z 5

První půlka se táhla, jak do děje vstoupila Alice, tak se to rozjelo a dostalo to smysl. Klasicky Kingovsky vykreslené postavy, jejich myšlenky, obavy a pohnutky. V knize se mihne i napojení na Osvícení, takové perličky mám ráda. Stála za přečtení, PAN KING prostě NEZKLAME!

Timkim
27.11.2023 5 z 5

Naprosto geniální kniha. Bavila mě od první kapitoly a Billy byl prostě sympoš, ať už dělal cokoliv. Nájemný vrah se zásadami a ctí, to zní dostatečně ujetě.
Není to duchařina, žádné mystično, ale krásný příběh o životě na hraně. Super bylo též zmínění o Overlooku. Konec jsem si představoval jinak, ale asi to tak mělo být. Škoda, že to nedopadlo happyendem, nebo že by přeci jen? Vřele doporučuji. 100%

Kalima206
22.11.2023 5 z 5

Příběh bych víceméně rozdělila na tři části:

1) poslední job

2) psaní knihy - autobiografie

3) život s Alicí

Já mám Kingův styl moc ráda, jen někdy mě přijde, že má sálodlouhé začátky, a pak kniha jede jak z kopce. Tady to byla ale pecka od první stránky.

Jakmile mi kniha začala připadat zdlouhavá, vstoupila do příběhu Alice a ta to rozjela naplno!

Určitě doporučuji si knihu přečíst. Nečekejte nic nechutného, strašidelného ani moc psycho, tím to hodně překvapilo... a i přesto všechno, má kniha opravdu grády :D

DaymondeuX
22.11.2023 3 z 5

Cim dal casteji u poslednich Kingovych romanu jsem musel premyslet, ze tohle neni klasicky King. Ale kdyz uz je (nebo neni) neceho vetsina, vyvstava otazka, co je skutecne ta klasika a co byly spis svetle vyjimky. U Billyho Summerse jsem si poprve uvedomil, ze King psal horory mozna pred triceti, ctyriceti a vice lety, ale za posledni dekady se z nej stal moderni autor pisici uplne normalni vicemene civilni beletrii.

Billy Summers je navic jedina kniha, kterou si ted vybavuji (coz neznamena, ze nejsou i jine, ktere si ted nevybavuji), ktera nejen ze nema nic spolecneho s hororem, ale neni v ni ani zadne mysticno, nadprirozeno, ci neco podobneho. Je to naprosto svetsky civilni roman bez jakekoliv gradace, uzasnych zvratu, necekanych odhaleni nebo cehokoliv dechberouciho ci silne nezapomenutelneho. Je to vlastne jedna z nejvic obycejnych knizek, ktere jsem od Kinga cetl. Ale to neni spatne. Obycejne veci a zivot, jak vedel uz Capek, jsou casto mnohem zajimavejsi, nez mnohe fikce a pise-li o nich nekdo tak dobre, jako to umi King, zabava je zarucena. A to je pripad i teto knihy. I pres uvodni cca ctvrtinu, ktera mne svoji prekombinovatosti a absolutni nelogicnosti temer donutila knihu nadobro odlozit, jsem se do ni nakonec zacetl a vlastne se od ni pozdeji temer nedokazal odtrhnout. Kdyz clovek prestal nad nekterymi vecmi premyslet, dostal velmi zabavnou story plnou mnoha sympatickych a archetypalne hodnych postav, odsypajici dej, romantickou linku a konec, ktery rozhodne patri k tem lepsim.

Mabie
21.11.2023 5 z 5

Téma by se zdálo jako klišé, ale je to King, který dokáže pracovat zřejmě s čímkoliv a tak opět nabízí standardně geniální popisy prostředí i lidí, spoustu napětí v akcích, výbornou psychologii postav a opravdu perfektní závěr. Stručně se dá říci, že je to příběh o muži, který ač nájemný vrah, přesto žije podle určitého kodexu cti.
Nebyla to klasická kingovka, ale byla to výborná kniha, kterou jsem si moc užila. A konec byl luxusní! Raději si to ale přečtěte sami.

PetikH2O
16.11.2023 4 z 5

Billy je sympaťák, až na to, čím se živí. Je to zajímavý, že i přesto mu člověk přirozeně fandí. Vždycky mě fascinuje ta Amerika, jak je tam možný všecko. Prostě zastavíš v nějakém motelu, dáš si Mac and chesse a bude to dobrý. :D

dominika8192
10.11.2023 4 z 5

Tohle je prostě starý dobrý King. Záměrně říkám "starý", poněvadž takhle "lidsky" on píše až v požehnaném věku. Ty obvious horory už všechny vytvořil a nemá kam se posouvat, ale ty reálné horory a.k.a posraný život jednoho random člověka, tam má pořád odkud brát a jde mu to sakra dobře. Pět hvězd, ne proto, že King, ale protože King Metuzalém.