Bílá žena

Bílá žena https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/245394/bmid_bila-zena-245394.jpg 4 152 43

Emily se neváhá provdat, jen aby mohla odplout na Havajské ostrovy a stát se misionářkou. Tamější příroda, lidé a odlišný způsob života ji fascinují i děsí. Vinou misionářů Havajané přestávají věřit ve své bohy a jejich tradice upadají v zapomnění. Velekněžka Pua pro spásu svého lidu udělá vše – a v Emily vidí strůjkyni zla, která zaslouží trest.... celý text

Literatura světová Pro ženy
Vydáno: ekniha , Alpress

Rainbows on the Moon , 2014

stju
07.08.2018 4 z 5

Protože knihu čtu nyní, hodnotím kladně romanticky laděný příběh a barvitý popis exotické havajské přírody. Doporučuji určitě jako vhodné čtení na dovolenou. Nechci tím ale příběh odsoudit jako povrchní. Rozhodně mě zaujaly reálie ze života původních obyvatel a následně změny, které přinesli nejen misionáři, ale i ostatní přistěhovalci. Byla mi velmi sympatická i Anna/Tereza, především obdivuji její vnitřní boj, který musela svést, když se snažila dostát své ušlechtilé touze pomáhat potřebným a přitom se vyrovnat s postupným poznáním vlastního vztahu k náboženství.

takana
11.01.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila.

Drahuš
11.12.2017 3 z 5

Nenadchla, ani neurazila......na oddech, proč ne, ale vracet se k ní? V žádném případě.

Danago
06.10.2017 5 z 5

Barbara Woodová podle mně nemá špatnou knížku. Co knížka to originální prostředí i příběh. Tato knížka se odehrává v 19. století na Havaji . Popisuje osudy prvních misionářů a jejich vliv na zdejší domorodé obyvatele. Je zde krásně popsána původní havajská kultura a tradice, které se bílí přistěhovalci snaží za každou cenu odstranit. Knížka je moc pěkně a poutavě napsaná.

princesse
15.05.2017 5 z 5

Opět skvělá kniha od této autorky. Skvěle se četla, zajímavé informace z historie a nechyběla, samozřejmě, i trocha romantiky. Mohu vřele doporučit. Zajímavé čtení a nudit se rozhodně nikdo nebude.

orinka3
29.10.2016 1 z 5

Nemohla jsem se prokousat začátkem a konec knihy nebyl v ničem lepší. V románu nejde o nic jiného, než o sladkobolný boj hrdinek se svým společenským zařazením a o jejich svérázném sváru bigotnosti a touhy po normálním životě. První hrdinka popírá vlastní tělesnost tolik, až z toho dočista zblbne a jeptiška v podstatě dělá to samé. Lze jen obdivovat jejich mužské protějšky, že jim to donekonečna tolerují. No, kniha pro mě byla velkým zklamáním, děj uměle protahovaný a opakovaný, prostředí tedy značně exotické, ale s tím se po celou knihu nevystačí. Pro mě velká nuda. Do odpadu to přece jen ale nepatří, jednu hvězdičku ponechávám za čtivost.

p.stranska
23.09.2016 4 z 5

První kniha od této autorky a určitě ne poslední. Příběh, který se lehce čte, nezatíží mozek a přitom je podložený historickými fakty. Líbilo se mi.

sabca
17.07.2016 3 z 5

Protože znám lepší knihy do této autorky, tak jsem byla trochu zklamaná. Proto jenom 3 hvězdičky

Aknel26
03.05.2016 4 z 5

V poslední době prodělávám jakousi čtecí krizi: osvědčení Adler-Olsen i Agatha zůstávají nedočtení, spíš pro zkrácení času v autobuse jsem sáhla po své první Woodové - a zhltla ji raz dva, krize nekrize. Strhlo mě líčení zajímavého prostředí (období 19. století na Havajských ostrovech, tradice místních obyvatel) i životní osudy hlavních postav. A to navzdory tomu, že anotace, která mě původně ke knížce přivedla a je i tady, je dost nepřesná a samotný děj příliš nevystihuje, ten je o mnoho bohatší.

Misha11
23.03.2016 4 z 5

Knížku jsem si z pouhé zvědavosti vypůjčila v knihovně a nakonec mě docela zaujala. Rozhodně jsem si z ní nesedla na zadek, to říkám rovnou, ale bylo to milé, poutavé, i když poněkud roztahané, čtení. Autorka krásně popsala okolí, přírodu, zvyky a rituály Havajanů, ale příběh se věnoval i Emily, což se mi líbilo.

rakakan
17.02.2016 2 z 5

Zajímavé téma, ale zdlouhavě napsané. Kniha mě vtáhla do děje až v druhé části. Předcházející knihy jsou poutavější a lépe se četly.

kika 13
16.01.2016 4 z 5

Pěkný příběh i když na mě moc zdlouhavě psáno.

raty
09.12.2015 5 z 5

Velmi pěkný příběh od mojí oblíbené autorky. Obdivuji práci paní Woodové. Musí nastudovat spoustu informací o prostředí, o kterém píše a v pěkném příběhu nám je předá dál.

Henriette
22.08.2015 4 z 5

Krásný romantický příběh z netradičního prostředí Havaje. Děj plyne poklidně, tak, jak historické události napovídají. Najdeme zde lásku, nenávist i boj za udržení tradic. Trochu mi vadilo oddělení jednotlivých částí, neboť jsem ze začátku nechápala, kam se nám v příběhu ztratila Emily, ale posléze jsem pochopila a knížka se mi opravdu moc líbila.

alnahu
10.08.2015 4 z 5

Zajímavá kniha o Havajských ostrovech o životě a tradicích Havajců. Moc pěkné, zajímavé čtení.

alexis818
05.08.2015 5 z 5

Krásná kniha,autorka opět nezklamala.Čtivý,napínavý příběh z atraktivního přostředí,kdy se čtenář dozví i spoustu zajímavých informací.

cérka
08.07.2015 5 z 5

Palec nahoru a plný počet bodů. Kniha se mnoun putovala do Alsaska a velmi dobře se mi četla, jen manžel měl námitky k mé příliš těžké kabelce :-).

jindrusa
25.06.2015 5 z 5

B. Woodová opět nezklamala, příběh zase z jiné části světa, přesto krásný a poutavý jako její ostatní knihy!!!

putpuda
16.06.2015 5 z 5

Souhlasím s Brus. Prostě nádherná. Woodová, tak jak má být ;), původní obyvatelé a jejich zvyky, nádhera. Tato knížka je přesně moje krevní skupina :D !!!!!

Dadula118
10.05.2015

no... musím říct,že tahle kniha byla pro mě zklamáním.Autorka je skvělá vypravěčka,ale tohle bylo táhlé,podle mě v tom není ten správný duch....
ale už se těším na další dílo,které si určitě nenechám ujít