Bílá žena

Bílá žena https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/245394/bmid_bila-zena-245394.jpg 4 152 43

Emily se neváhá provdat, jen aby mohla odplout na Havajské ostrovy a stát se misionářkou. Tamější příroda, lidé a odlišný způsob života ji fascinují i děsí. Vinou misionářů Havajané přestávají věřit ve své bohy a jejich tradice upadají v zapomnění. Velekněžka Pua pro spásu svého lidu udělá vše – a v Emily vidí strůjkyni zla, která zaslouží trest.... celý text

Literatura světová Pro ženy
Vydáno: ekniha , Alpress

Rainbows on the Moon , 2014

Slimáčisko
11.12.2022 5 z 5

Autorka opět nezklamala.

Dandy1
23.06.2021 3 z 5

Kdyby bílí lidé nevnucovali havajcům (a nejen jim) svou víru a svůj způsob života, nemuseli bychom řešit záchranu planety. Tato kniha mi přinesla spíš smutek než radost.

Noisette73
26.08.2020 5 z 5

Mě se kniha moc líbila, ocitli jsme se v exotickém prostředí Havaje, pověry, šamani, exotické ovoce, bohové, prales.... A pak přišla Anna... O dojemné momenty také nebyla nouze, takže skvělé, díky knížce jsem měla krásnou dovolenou i když jsem zůstala doma.

Kekik
16.08.2020 4 z 5

První kniha od autorky a jsem spokojená.
Příběh mě zaujal.
Autorka velmi pěkně zpracovala historii původních obyvatel na Havaji. Bylo zajímavé číst o tradicích a léčebných procesech.
Někteří čtenáři řadí knihu k červené knihovně. Já ten pocit nemám. Romantická linka byla zpracována vskusně.
Konec se vydařil.

tabaluga
12.06.2020 4 z 5

Kniha byla velice zajímavá, osidlování Havaje a privadeni Havajcu na pravou viru. Byl smutný konec kapitána. Ale kniha se mi líbila, paní spisovatelku radim mezi své oblíbené:-)

Marryzlis
12.01.2020 3 z 5

Příběhy o tom, jak se vyvíjí zdravotní péče v 19. století a o nešťastných zásazích misionářů na Havajských ostrovech jsou opravdu poutavé a čtivé. Proč se tam ale musí ještě hňácat ta romantická omáčka? Místy byla na mě tahle knížka moc "červená".

Pavlaj
11.01.2020 3 z 5

Červená knihovna ozvláštněná prostředím a historickými reáliemi Havaje. Od Woodové jsem kdysi něco četla a vybavuji ji si to jako kvalitní, ale Bílá žena se nepovedla. Exkurs do prostředí misionářů a historie zajímavý, dějová linka stupidní. Závěr na úrovni nejhoršího braku.

Zuzaček22
10.01.2020 3 z 5

Pekna oddechovka.moc zajímavé popsaná kultura a zvyky.

PavlineCZka
25.12.2019 4 z 5

Asi vic jak polovina knihy me moc nenadchla. Pak ale cetla sama. Krasne popsane udalosti na Havaji. Kazdopadne zajimalo by me, zda opravdu byli Havajci tak verici, ze je dokazalo zabit pouhe slovo??! V konec, jaky kniha mela, jsem porad doufala a verila, ze prijde. A taky ze jo :)

pegasek
01.11.2019 5 z 5

Kniha byla pro me uzasna,byla nepredvidava,Dostala me natolik ze nenachazim ta spravna slova

Radka1911
19.08.2019 5 z 5

Nádherná kniha. Krásný příběh, exotické prostředí, skvěle napsáno.

inkatenysek
25.06.2019 4 z 5

Bílá žena je dalším poutavým románem z pera Barbary Wood.

Příběh zavádí čtenáře na Havaj 19.století, kdy začali tento téměř nedotčený ráj objevovat námořníci, misionáři a lidé toužící po majetku a moci.
Jeho první část se odehrává na začátku století a mapuje osudy mladých manželů Emily a Isaaca, kteří se na ostrovy vydali jako misionáři, toužící po šíření víry v Boha a převýchově původního obyvatelstva v civilizované lidi. Jejich úkol se ale zároveň stal i zkouškou pevnosti jejich vztahu a osobních zásad...
Druhá část příběhu přenáší čtenáře o mnoho let dál a líčí příběh mladé Anny, která se, kvůli své touze stát se ošetřovatelkou nemocných, uchýlí do kláštera a spolu s dalšími jeptiškami pak odjede pečovat o nemocné na Havaj. Zde se její cesty protnou nejen s těmi místních obyvatel, ale také s těmi kapitána Roberta, syna misionářky Emily. Všechny je čeká nelehký boj nejen o zlepšení postavení původního obyvatelstva a péče o jeho nemocné členy, ale také o své místo na slunci a vypořádání se s minulostí...

Mně osobně se příběh velmi líbil. Více jsem teda fandila Anně a Robertovi, protože jim nezáleželo jen na sobě a osobním prospěchu, ale snažili se pomoct i místnímu obyvateltstvu, ačkoliv to často znamenalo přijmout a využít zakázané prastaré praktiky. Velmi mě zaujaly i popisy ostrova, krajiny, sopky a její činosti, díky nimž jsem si danou scenérii dokázala hned vybavit před očima.

Bílá žena je napínavý příběh, plný tajemna, okořeněný špetkou romantiky. Takové příjemné oddechové letní čtení. Vřele doporučuju.

Sabča817
15.05.2019 3 z 5

Kniha byla taková průměrná. Super začátek, potom už nic moc. To, že se Anna vzdá role jeptišky a skončí s Robertem bylo hned jasné.... Rozhodně jsem četla lepší knihy této autorky.

Edita77
27.03.2019 5 z 5

Krásná kniha která barvitě vypráví o násilné převýchově Hawajanů v 18 století. Nechybí ani milostná zápletka, napětí...
Barbara Wood opět nezklamala

Vlaďkaa4
11.03.2019 4 z 5

Prvni cast me moc nebavila, ale pak se pribeh rozbehl a cetlo se to skvele. Kdo dava komukoliv pravo menit neci viru?

Arsi
14.02.2019 3 z 5

Zase další čtivá kniha od Woodové. Exotická Havaj a její historie, romantika. Vše, co se dá od autorky očekávat.

Ladyhawke1983
09.02.2019 4 z 5

Kniha byla velmi čtivá, opět jedno z témat Barbary Wood - mytologie, historie, exotika.
Příliš toho o Havaji nevím, ale knihu jsem zhltla velice rychle.

minde
21.11.2018 4 z 5

Sice jsem od Barbary Wood četla lepší knihy, ale Bílá žena se mi líbila. Četla se dobře, nenudila jsem se, a bylo fajn se na chvíli ocitnout na Havajských ostrovech :-)

Toňula
18.10.2018 4 z 5

Žádná z knih Barbary Woodové nemůže být zklamáním, vždy se tu snoubí poutavý příběh se zajímavým pozadím děje, tentokrát s prostředím havajských ostrovů, jejichž historie a původní rituály dodávají příběhu na tajemnosti.

Vlcice72
29.09.2018 5 z 5

Milostný příběh z atraktivního prostředí na pozadí historických událostí - mimořádný zážitek, jako ostatně každá z knih této autorky....