Bílá tma

Bílá tma https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366581/bmid_bila-tma-ayf-366581.jpg 4 272 103

Markéta, které nikdo neřekne jinak než Rita, se dostala do velkých nesnází. Rozvedená a bez prostředků se s dětmi musela vrátit do rodného městečka, kde začala pracovat jako sestra v nedalekém Domově pro seniory. Podle její kamarádky Lídy tam ale není všechno v pořádku. Jenže než Ritě prozradí svá zjištění, je nalezena mrtvá. Dům, kde teď Rita s dětmi bydlí, je v podstatě na samotě. Přesto se tam mrazivou nocí ozývá dětský pláč. Jak je to možné? A proč Lída zemřela? Souvisí to s domovem pro seniory? Rita hledá odpovědi a samotné jí při tom jde o život.... celý text

sporran
05.07.2018 2 z 5

Nejsem detektivkář a i tato kniha mě v tom utvrdila. Měla zápletku, měla neočekávané zvraty, měla napětí... Ale chyběla hloubka. Což je u tohoto žánru normální. Nicméně dočetla jsem, protože mě zaujala zápletka s postupným umíráním jako pomsta nevěrnému manželovi. I spojitost s domovem pro seniory, který byl jen dějově nevyužitou kulisou. Jak psal někdo níže, že dětský jekot byl spíše divným prvkem v této skládačce.... Možná jsem od něho čekala dějově více.

EvaEma
02.07.2018 5 z 5

Čtivé, napínavé, ze známého prostředí. Zápletka moc hezky gradovala, do posledních stránek jsem netušila a vymýšlela si svoje teorie (všechny úplně mimo)... a u poslední stránky jsem skoro zaplakala :-) Taková detektivka pro ženy...a víc takových prosím!

orinka3
02.07.2018 1 z 5

Ach jo, rozvleklá nuda, plná babského plkání. Do toho duševně rozervaná hrdinka, která není schopna odhalit původ podivného pláče, se kterým autorka vydrží strašit skoro celou knížku. Ne, toto se chválit nedá, je to hotová bramboračka. Jednu hvězdičku nechám za čtivost, i když ani u toho jsem nevydržela a od půlky listovala, jen aby té hrůze byl konec.

alnahu
25.06.2018 4 z 5

Zvláštní příběh z českého prostředí, který se točí okolo domova pro seniory. Příběh Markéty –která si říká Rita a její kamarádky Lídy je obestřeno tajemstvím, které sahá až do minulosti. Dobře se četla.

Urbana
15.06.2018 5 z 5

První kniha této autorky, určitě nebude poslední, kniha se dobře četla, moc se mně líbila.

jasmína
11.06.2018 5 z 5

Skvělá kniha.

Pro mě královna českých detektivek, už aby napsala další ☺

Zlatovláska
08.06.2018 5 z 5

Moje první kniha od této autorky a jsem velmi překvapena a zároveň i potěšena jejím spisovatelským nadáním.
Kniha mě oslovila hned na samém začátku; psána velmi čtivě, poutavě, vynikající češtinou, bez zbytečné "vaty"... Příběh je napínavý a se skvělým závěrem.
Obsah mě i mnohdy rozesmál, což oceňuji a bylo to pro mě další příjemné překvapení.
Kniha se mi velmi líbila, doporučuji k přečtení všem a nelze ji hodnotit ani nijak, než na pět hvězdiček. :-)

harena
07.06.2018 5 z 5

Těšila jsem se na další českou detektivku od paní Hamerové a jsem spokojená, moc jsem si čtení v horkém dni, na dece ve stínu, užila. Měla jsem obavy, že budou nějaké hrůzy v domově pro seniory, ale paní Hamerová mě napínala a napětí stále stupňovala, až do skvělého závěru. Moc pěkná detektivka a velice uvěřitelná. Líbila se mi a podívám se ještě po dalších.

kasavubu
16.05.2018 4 z 5

Příjemná oddechovka dokazující, že i česká detektivka/thriller může dosahovat kvalit zahraniční literatury. Moc se mi líbil popis prostředí v domově pro seniory. Kniha se dobře četla, zápletka byla uvěřitelná a na závěr do sebe vše pěkně zapadlo, tedy až na jediné - moc jsem nepochopila vložení linie Standy. Možná, kdyby měla kniha další pokračování, tak by byla na místě. Nepochopila jsem proč vlastně v knize byla, jestli jen měla odlákat pozornost od pachatele...

Moudd
14.05.2018 5 z 5

Opravdu čtivé od začátku do konce.Záhady,napětí,překvapení.Zase jsem si jednou knihu pěkně vychutnala:-)

JustWomen
08.05.2018 4 z 5

Trochu mrazivá česká detektivka, napětí, tajemno, vztahy, znalost prostředí domova pro seniory, nezklamal ani konec. Ano, takové české autory chceme číst.

zuzana2599
03.05.2018 5 z 5

Bílá tma je parádní česká detektivka. Tentokrát jsem cítila při čtení radost, každou stránku jsem si užívala. Po delší době jsem totiž četla příběh z českého prostředí a tak jsem se cítila jako doma :-) Výborně napsané, bavila jsem se a těšila na každou další chvilku s knihou. Příjemný závěr příběhu vyloudil na mé tváři úsměv, takže chci pozdravit autorku paní Hamerovou a pište prosím dál !

laura
25.04.2018 5 z 5

Tak tahle kniha se autorce moooc povedla... Po předchozí knize "Klejinčino tajemství" jsem se maličko obávala zklamání, ale nedostavilo se. Jsem nadšená a knihu jsem doslova zhltla během tří večerů (mít víc času, byla by přečtená za den). Je napínavá od samého začátku, jiskří to v ní tajemstvím, náznaky, láskou, napětím, a když už si myslíte, že jdete po té správné nitce, která vás dovede k rozuzlení, zjistíte, že z těch nitek je utvořen spletitý gordický uzel, do kterého jste se nepochopitelně zamotali :) Překvapení v knize na čtenáře čeká víc než dost. Řadím k těm nejlepším od této autorky.

L.Helena
21.04.2018 5 z 5

Knížka se dobře četla, jen škoda, že není víc propracovaná dějová linie týkající se Standy.

Kekik
13.04.2018 4 z 5

Ze začátku mě zaskočil styl psaní. Myslím to tak, že důležité okamžiky byly popsány až zpětně: o nehodě kamarádky se dozvíme, až když už uběhl týden. O tom, že Rita slyší pláč, se dozvídáme, až když ho slyšela podruhé. Tudíž prvotní pocity jsou popsány až poté. A to už není ono :-)
Kniha mě naplno zaujala až několik stran po 100. A skončila v tom nejlepším. Moc bych totiž chtěla vědět, jak se oslava vyvíjela dál.
Vzhledově je kniha nádherná.

zberry
04.04.2018

Kniha se čte velmi dobře. Od první stránky vtáhne do děje. Dobrá a uvěřitelná zápletka. Vše se mohlo odehrát tak, jak to autorka napsala. Domov pro seniory i práce sestřiček naprosto reálně popsané. Za mne fakt super. Detektivní zápletka byla vystavěna věrohodně a tak jsem opravdu neodhadla konec :). A to se mi často nestává. Výborná česká detektivka.

EE
23.03.2018

První kniha od této spisovatelky a jsem úplně unešená. Kniha se četla sama a byla velice napínavá. Určitě si pořídím další knihy. Fakt super.

Supernova
21.03.2018 5 z 5

Ten typ knihy, kde vám oči samy letí po stránkách. Napínavé, čtivé. Nádech jistých nevysvětlitelných jevů, zamrazí a její atmosféru hodně vystihuje obálka, což je perfektní. Nekupujete zajíce v pytli. Autorku jsem si pro sebe právě objevila a určitě si chci přečíst další její knihy.

Danago
18.03.2018 4 z 5

Lída pracuje jako sestra v nedalekém Domově pro seniory. Lída se svěří své kamarádce Ritě , že v domově není všechno v pořádku, že na něco přišla. Jenže než Ritě prozradí co zjistila, srazí ji auto a ona zemře. Proč Lída zemřela? Souvisí to s domovem pro seniory? Rita se v domově nechá zaměstnat a hledá odpovědi , samotné jí při tom jde o život.
Knížka je velice čtivě napsaná. Práce sestřičky v domově je popsaná velice věrohodně, opravdu je poznat dobrá znalost prostředí. Knížka je občas napínavá a četla se dobře. Závěr je docela překvapivý.

knihomolkadorfa
17.03.2018 5 z 5

Další skvělá a napínavá knížka s trochou tajemna od mé oblíbené autorky :) Začnete číst a nemůžete přestat. Příběh vás zcela pohltí. Super !