Bílá Masajka

Bílá Masajka https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/255829/bmid_bila-masajka-255829.jpg 4 1217 241

Bílá Masajka série

Corinne Hofmannová, švýcarská podnikatelka, se rozhodne strávit se svým snoubencem dovolenou v Keni. Hned po přistání na letišti v Mombase je touto zemí zcela očarovaná. Při přejezdu řeky na féře náhodou zahlédne urostlého masajského válečníka Lketingu a fascinuje ji jeho krása i chování. Je to láska na první pohled a Corinne udělá všechno pro to, aby se s Lketingou znovu setkala.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry Cestopisy a místopisy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Die weisse Massai , 1998

Leniiis
23.11.2016 3 z 5

Asi jsem čekala víc. Kniha nebyla špatná, ale byli chvilky, kdy už mě to nudilo. Pořád dokola se v knize popisovalo jak se někam jezdilo, přišlo mi to pořád dokola a docela mě to otrávilo. Jinak příběh jako takovej je zajímavej a měl zajímavý téma.

DasaN
11.10.2016 5 z 5

Příběh Corinne mě strhnul. Nemohla jsem kolikrát uvěřit co byla schopná obětovat pro lásku a člověka, kterého znala tak krátce a navíc když byl z úplně odlišné kultury. Za těch pár let co byla v Africe toho zažila opravdu hodně, ať už samotný život s Masaji, opakované nemoci, boje s úřady, ale i žárlivost svého manžela. Opravdu jsem se divila, jak dlouho tento život snášela.

Niarra
09.10.2016 3 z 5

Film jsem poprvé viděla před x lety, kdy přišel do kin a hned jsem si ho zamilovala. Samozřejmě, že když jsem po několika letech náhodou zjistila, že je knižní předloha, neváhala jsem a pořídila si rovnou první tři díly. Do knihy jsem se ale zpočátku nemohla začíst a celkově se mi hůře četla. Několikrát jsem uvažovala, že to ani dočítat nebudu, ale někde před polovinou knihy jsem na ní měla více času a najednou jsem se od ní nemohla odtrhnout. A nyní se dokonce těším na pokračování. Skutečný příběh Corinne je fascinující a člověk prostě musí její odvahu obdivovat i když občas nad jejím rozhodováním kroutí hlavou. Příběh je velice silný, ale škoda toho stylu psaní. Kdyby byl styl psaní čtivější, věřím, že by měla ještě lepší hodnocení.

Gyw
18.09.2016 5 z 5

Zajímavé čtení,hlavně popis tamního života.Sice obdivuji Corinne že to zvládla,ale na druhou stranu mě to připadá trošku šílené.Přece jen jejich mentalita je zcela odlišná.Na způsob jiného života by se asi dalo zvyknout,ale pro někoho kdo je zvyklý rozhodovat se sám za sebe a pak se muset přizbůsobit tomu, že vládne nějaká hierarchie ve které má žena v podstatě menší cenu než dobytek,na to se zvyknout nedá.

Terezka51
13.09.2016

Knihu jsem četla už asi 5x..Opravdu tento příběh miluji..Fascinuje mě, že to je opravdu podle toho, co vše se té ženě přihodilo, jak ji Masaj zamotal hlavu, jak se byla ochotna všeho vzdát, jak vše zvládla a překonala..Naprosto úžasné čtení, úžasný děj, dodány fotografie, Keňa, Masajská kultura..100% doporučuji :)

FishTailTea6
07.09.2016 4 z 5

Musím se přiznat, že tuto knížku neumím hodnotit po jiné stránce než, že je napsaná podle skutečnosti. Protože to je to co mě od prvních stránek nutilo přemýšlet, lapat po dechu a kroutit hlavou.
Dokážu pochopit, že se někdo rozhodne pro změnu ve svém životě a tou změnou může být i Afrika. Co ale nedokážu pochopit, že tím impulsem je láska založená na pár letmých setkáních. Všechno ostatní je už jen důsledkem tohoto rozhodnutí.
Kniha je nadupaná příhodami, takže se mi četla dobře a rozhodně se poohlédnu i po pokračování... Musím vědět, co bylo dál.

Lady S.
06.09.2016 2 z 5

Kniha má sice zajímavý příběh, ale vůbec se mi nelíbil styl, jakým byla napsaná. Každopádně jsem se alespoň z knihy naučila něco o Masajích a jejich kultuře.

Nicol13
04.09.2016 4 z 5

Super příběh. Je fakt mazec, co ta ženská zvládla. Má můj obdiv, já bych zdrhla dřív.

Scarlett44
30.08.2016 1 z 5

Bohužiaľ, táto dáma si za všetko, čo prežila, mohla jedine sama svojou vlastnou hlúposťou. Ktorá inteligentná žena by sa vybrala do africkej divočiny na základe platonického zaľúbenia sa do muža, s ktorým ani len nezdieľa jazyk, nehovoriac o kultúre a mentalite? A ak si toto očarenie zmyslov zamenila za lásku... nuž, v tom prípade o jej hlúposti niet pochýb. Neprekvapilo ma nič z toho, ako sa príbeh zvrtol, a pani Hofmann, ak by mala štipku zdravého rozumu, to mohla sama predvídať.

nenúfar
18.08.2016

Uchvacující příběh...občas mi ale Corinne připadala dost "hloupá", to asi bude tím, že byla dost zamilovaná. I přes její "hloupost" ji velmi obdivuji.

AkiB
17.08.2016 5 z 5

Super knížka, ke které se určitě vrátím. Film také dobrý, ale slabší.

Larrissa
22.07.2016 5 z 5

Musím přiznat, že ze začátku jsem se do knihy nedokázala začíst, ale po nějakých 100 stránkách se příběh a děj knihy krásně a zajímavě rozjel, nakonec se mi kniha velice líbila! Nicméně hlavní hrdinku velice obdivuji!

Irsaf
19.07.2016 4 z 5

Hezký.

TerezV52
05.07.2016 5 z 5

Kniha byla wau.Krásné čtení.

sinamona
31.05.2016 3 z 5

Masajka si mě získala tím pro mě neznámým prostředím Keni, zakoupila jsem si i další díly, nicméně zatím si dávám oddych, jak již jiní psali, jazyková úroveň nevalná, ale o to víc si to vynahrazuje poutavý samotný děj. Shlédla jsem i film, kde je Corinne vykreslená jako naivní primitivní hňupka, vůbec se mi film nelíbil tím, jak osekali celý děj a detaily, které se divák pouze dočte, tak šla kvalita filmu velice dolů, možná chyba, že jsem nejdřív četla a pak sledovala, každopádně kniha je mnohem víc poutavější.

Aniday
31.05.2016 3 z 5

tak hloupě zaslepená a naivní jsem (v sedmnácti letech) byla taky... díky moc, že mě - narozdíl od autorky - mnohem dřív navštívil zdravý rozum...

herotabe53
17.05.2016 2 z 5

Je to kniha, kterou jsem dala moji mamce k Vánocům a teď jsem se dostala k tomu, abych ji přečetla.. Moc me neoslovila, pokračování číst nebudu. Ke čtení jsem se musela nutit.

Makkulka
27.02.2016 5 z 5

Poutavá kniha, trochu jsem si musela zvyknout na styl psaní autorky, ale knihu jsem dočetla jedním dechem.

jluky
20.01.2016 4 z 5

Dobre napísané... o podmienkach života, tradíciach sa človek z tejto knihy veľa dozvie..... ale autorka/a teda aj hlavná hrdinka súčasne mi pripadá neskutočne naivná....

Jana2424
12.01.2016 3 z 5

Zajímavá knížka, která nás zavede do mě neznámého a těžko představitelného života v Keni. Knížka je psaná jednoduchým stylem, přesto je velice poutavá. Film jsem neviděla, takže nemohu srovnávat.