Minulosti neutečeš

Minulosti neutečeš https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/450841/bmid_minulosti-neuteces-JfG-450841.jpg 4 91 35

Bezejmenné dívky série

Ewert Grens série

9. díl

Pět červených svíček na dortu. Spousta očekávání. Copak mohla pětiletá Zana tušit, kolika lidem tenhle jediný den změní život? Chtěla přeci jen zpívat „Hodně štěstí“. Když Ewert Grens vejde do stockholmského bytu, udeří ho nosu zápach vařeného jídla a něčeho mnohem horšího. Na to, co spatří, nebude moct ještě dlouhá léta zapomenout. Uběhnou téměř dvě dekády a on se v onom bytě ocitá znovu. Někdo se vrátil a pátrá po Zaně. Grens je nucen svádět závod s časem, aby ji našel jako první. Mrazivý thriller Anderse Roslunda je příběh o pomstě a zradě a sleduje ikonické duo Grense a Hoffmana, kteří se znovu shledávají, aby společně po dobu tří dnů čelili světu, který se otřásá v základech, a minulosti, jež se neúprosně vrací.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Jamåhonleva , 2019

Pavlina50
02.02.2022 2 z 5

Jsem zvyklá na šoky ze zvratů v závěru knih, ale takhle skvěle naservírovaný šok hned v úvodní kapitole – holčička, pět svíček na dortu a její „oslava“ s rodinou…uff.
Domnívala jsem se, že tato famózně zpracovaná úvodní kapitola a vysoké zdejší hodnocení zaručují jasnou tutovku, kterou budu hltat, ale bohužel velice brzy přišlo veliké rozčarování.
Anotace knihy vůbec nenaznačovala, že děj knihy se bude točit kolem zločineckých gangů, agentů, obchodníků se zbraněmi apod. a to jsou témata, které mě vůbec nepřitahují, vůbec mě nebaví a kterým se tím pádem i vyhýbám.
Dějové linky knihy ve stylu – závod s časem, kdy jeden utíká před minulostí, druhý hledá ztracenou dívku z minulosti a ta třetí utíká a svoji minulost zase hledá – nejsou sice vůbec špatné, ale ty okolnosti, místo zasazení děje…no, strašně nerada nechávám knihy nedočtené, tady jsem se do čtení ale musela velmi nutit. A celkový dojem mi bohužel moc nezlepšilo ani to překvapivé závěrečné odhalení.
Ale chápu, že toto hodnocení je velice subjektivní díky této své „protižánrové“ vyhraněnosti.
Kniha má určitě svoje nesporné kvality, ostatně toto potvrzuje i celkové zdejší vysoké hodnocení, ale díky tématu, které já osobně vnímám jako velice nezáživné, to byl u mě jasný přehmat.
Ty dvě hvězdičky dávám jen za ten skvělý úvod, který mi na rozdíl od dalšího děje knihy, asi v hlavě zůstane dost dlouho.

ArwenAragorn
30.01.2022 5 z 5

81%
Nevěděl, jak moc může strach bolet.

Přiznám se, že toto je první knížka, kterou od Anderse Roslunda čtu. Ostatní mě nezaujaly svou anotací. Asi do půlky bych dala čtyři *, ale kvůli zbytku knihy musím jednu přidat. Bylo to hodně dobré. Dost adrenalinové. Výborná zápletka, čtivost a napětí. Ewert Grens se dá v pátrání překvapivě dohromady s Pietem Hoffmanem. Jsou úplně odlišní a každý pátrá po své vlastní ose. Oba se mi moc líbili. Konec thrilleru bych si sice přála jiný, ale to samozřejmě neovlivním.
Budu se těšit na druhý díl a tento velice doporučuji.

konicekbily
29.01.2022 5 z 5

Dobře vystavěná zápletka, sice není moc reálná, ale dokonale propracovaná a v závěru podrobně vysvětlená - děj je vyztužen mnoha napínavými scénami a nepostrádal jsem ani nečekané změny. Tentokrát Hoffmann požádá o spolupráci Grense. napínavý příběh stojí za přečtení a druhý díl této řady již vyšel. Nezbývá mi nic jiného - než se po něm poohlédnout!

Dumicek
20.01.2022 5 z 5

Naprosto skvělé,strhující a napínavé čtení od začátku až do konce! Tuhle knihu prostě nelze odložit. Autor nás drží v neustálém napětí i strachu co se bude dít dál. Hlavní dvojice se mi moc líbila. Neotřelé téma a skvělý příběh. Mohu jen doporučit.

nina3905
05.01.2022 5 z 5

Kniha mala všetko čo od dobrej detektívky čakáte. Obľúbila som si starnúceho komisára Ewert Grens, ktorý príbehu dodal punc dokonalosti. Určite si prečítam pokračovanie.

Leona333
05.12.2021 5 z 5

Knihu, detektivku bych za sebe zhodnotila jako dosti adrenalínové, až mrazivé čtení.
Detektivky od tohoto autora s jeho ,,hrdiny" a jejich neotřelým stylem..., stoupají u mne v jejich čtivosti stále výš a výš...

Fleur123
12.11.2021

Dle komentářů jsem měla pocit, že kniha bude od prvních stránek tzv."neodložitelná". Přiznám se, že se mi začala dobře číst cca od poloviny, a musím uznat, že se četla výborně. Těším se na další pokračování knihy, která vyjde v nejbližších dnech.

čef
09.11.2021 5 z 5

Další kniha do mého letošního top ten. Málokterý román dokáže navodit, a po celou dobu udržet napětí, jako tento. Příběh komplikovaný s drsným a překvapivým závěrem tak, jak to musí vyhovovat všem čtenářům akčních detektivek. Hrdinové jsou patřičně umanutí a jdou si za svým i přes mrtvoly a tak to má být!

knihomolkadorfa
17.04.2021 5 z 5

Tak tohle bylo vážně skvělé !!!

rodak
10.03.2021 5 z 5

Já mám stárnoucího, kulhajiciho komisaře, který si někdy dá i tanec moc rád. Tento díl byl naprosto skvělý. Od začátku až do konce. Občas snad zmatek v těch jménech lumpů. Název knihy nemůže lépe vystihnout děj a rozuzlení. Doufám, že bude komisař i nadále vyšetřovat další případy...

oleg
28.02.2021 5 z 5

Jedna z nejlepších knih,nedala se odložit,četla bych dál.....super

mil
19.02.2021 5 z 5

V určité fázi jsem si říkala, že to není kniha pro mne, ale neustále mě něco ponoukalo číst dál. Je to prostě dobře napsané.

Schamila
30.01.2021 5 z 5

Tak to bylo pokračování - nádhera, snad vrchol celé série, perfektně zapracováno do několika rovin - napětí v několika fázích, ve všech chcete rychle vědět, jak to dopadne, a ten konec.... no ale - možná bude další díl.....Mohu jen doporučit....

JustWomen
23.01.2021 4 z 5

Super začátek, konec horší, trochu přitažený za vlasy, ale lbilo.

Lištička22
28.12.2020 5 z 5

Tohoto spisovatele mám velmi ráda, román se čte dobře děj má spád. Super oddechovka

Anders Roslund
švédská, 1961