Báro, nebreč!

Báro, nebreč! https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/6429/baro-nebrec-6429.jpg 4 112 13

Básník v báglu série

Je léto černovláska Fany, zrzka Nikol a blondýnka Simča opět společně vyrážejí na prázdniny. Tentokrát budou i trochu pracovní, protože Simča konečně dostala roli ve filmu a věrné kámošky ji doprovázejí coby komparzistky. Ale ještě něco je jinak. Jindy lehkomyslná a poněkud povrchní Simča náhle touží poznat životní osud výjimečné ženy a spisovatelky, o níž se právě točí film v Ratibořicích a Babiččině údolí. Jak na ni zapůsobí? Překvapí to celou veselou partičku Volné pokračování Básníka v báglu a Blonďaté Kerolajn. Romana 1. vydání... celý text

twigxi
02.04.2024 5 z 5

Po predchozich dilech jsem se hned vrhla na dalsi, protoze tahle serie me fakt bavi. Tentokrat jsme se vypravili po stopach Bozeny Nemcove. Myslim, ze autorka jeji osobnost opravdu krasne vystihla. Hvezdicky, kridla....a dluhy.
Je to vtipne, je to odlehcene a ja si rikam, ze tohle by se asi melo davat detem cist, misto te povinne cetby. A ze ty deti by pak ta dila prilakala sama od sebe.

cibulka 8
15.06.2022 3 z 5

Pro mě nejlepší díl ze série. Kromě příběhu Simči je děj prokládán úryvky z díla a korespondence Boženy Němcové a nejlepší byly části, kdy si Simča představovala, že je samotná Božena. Hodně mi také pomohlo, že jsem viděla televizní minisérii Božena.

Knihomolka506
01.07.2021 5 z 5

Parta holek se zase chystá na prázdniny. Jedna z nich Simča získala menší roli v malém filmu o životě slavné spisovatelky Boženy Němcové. Dvě kamarádky ji samozřejmě nenechají ani na chvilku samotnou. Kromě toho opět pátrájí po osudu jedné z nejslavnějších českých spisovatelek- autorky Babičky

Amneris
21.04.2021 4 z 5

Třetí díl pokračování byl trochu slabší než první dva díly, chvílemi jsem měla pocit, že se vlastně nic neděje, kromě dopisů Boženy Němcové a Simčiných poznámek o Báře/Boženě, ty byly zajímavé a člověk se o slavné spisovatelce dozvěděl nové informace. V České Skalici jsem chvíli bydlela a okolí Babiččina údolí je úžasné.

Jirikk
29.12.2020 2 z 5

Totalní nuda, teměř se tam nic neděje. Pokud tenhle díl ze série přeskočite, o nic jste nepřisli..

JointlieKat94
27.06.2020 5 z 5

Pokračování série Básník v báglu, tentokrát se díl a hlavně blondýnka Simča, věnuje B. Němcové, kterou já osobně mám ráda a zase jsem se dozvěděla spoustu nového. :) Ze začátku jsem se v tom trošku ztrácela, co psala Simča, dopisy Boženy/Báry a do toho děj.. po chvilce jsem si zvykla, a užívala si to.

Holky i se svými chlapci, mají v plánu užít si léto v kraji, kde jsem jako doma, a mají tu natáčet film.. Simča dostane menší roli a tak se snaží vžít do postavy Němcové (kterou nehraje :D ), takže má kufr plný knih a vzdělává se. Každý z nich má svou roli.. a společně si to zase užijí. :)

Tento díl byl lepší než díl druhý, avšak nebyl lepší, než první. :D ale moc se mi líbil!

Dnes se zajedu podívat na Rozkoš, a zkusím najít Simči dub (jestli opravdu stojí), Babiččino údolí už mám prochozený, ale asi se zastavím i tam. :)

HPmagor
22.03.2019 5 z 5

:) kniha je zajimava a jako dalsi pokračování basnik v baglu, ale dle mého nazoru nepredci...

bibi.r
14.08.2016 1 z 5

Pro mě osobně rozhodně nejnudnější díl.
Příběh mě vůbec nezaujal. Z části možná proto, že Simča je mi z trojice hlavních hrdinek nejméně sympatická a z části proto, že Boženu Němcovou fakt nemám ráda. Nepřišla jsem jí nachuť ve škole, ale ani teď o téměř 20 let později.

natalie2171
01.01.2016 3 z 5

O poznání slabší než první díl :) Ale i tak se to pěkně četlo, děj byl poutavý, opět jsme se mohli nahlédnout do historického světa.

martiiinkajjj
30.12.2015 5 z 5

Vím, že tohle je knížka pro malé děvčata, ale ráda si jí přečtu vždycky znova...hezký letní děj a člověk se něco i přiučí :) doporučuju nejen mládeži.

Schwestrn
29.06.2015 1 z 5

Líbilo se nám, že to přiblížilo život B. Němcové, aspoň jsme nemusely číst její blbý knihy.

Lodja
09.03.2014 1 z 5

Asi zklamu, ale pro mě to bylo jenom nucená narozeninová četba, o dvou věcech, které jsou mi blízké asi jako pramen a ústí Amazonky. Život tří "bláznivých teenagerek", jejich "povedených bojfrendů" a celkově celé "veselé partičky" mě absolutně nezajímal. Asi jsem odporný suchar, ale prostě mi ty postavy přišly neskutečně protivné a nesympatické, tudíž mi jejich osud a vlastně celý děj knihy naprosto ukradený.
Druhá věc, kvůli které jsem si tuto knihu opravdu nezamilovala a netahám ji všude s sebou je ten, že Božena Němcová je mi snad nejprotivnější spisovatelka od velkého třesku až po dnešní den, celý její život a kýčovité dílo mi naprosto nic neříká a tudíž nemám potřebu o ní číst ve svém volném čase.
Toto veledílo bych doporučila pubertálním dívkám, které už jenom jména Fany, Nikol a Simča neodradí a které se do toho zajímají o vrcholné představitele národního obrození. Najdou se nějaké?

Petra Ďat
21.02.2014

četla sem všechny tři knihy z této serie a tahle se mi asi libíla nejvíc.Sice tam není moc děje o "třech kamarádkach" ale spíše přeformulovaný životopis B.N a uryvky jejich děl,o to ale byla tato kniha zajmavější.