Balíček

Balíček https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/377309/bmid_balicek-psychothriller-qdt-377309.jpg 4 565 184

POZOR! Otevření na vlastní nebezpečí! Nový psychologický thriller od Sebastiana Fitzeka! Poté, co mladou psychiatričku Emmu Steinovou znásilnil neznámý muž čekající na ni v jejím hotelovém pokoji, přestala vycházet z domu a uzavřela se do sebe. Stala se třetí obětí psychopata, kterému novináři dali přezdívku Holič, protože předtím, než své oběti zavraždí, oholí jim vlasy. Emma jako jediná vyvázla živá, ale bojí se, že po ní Holič bude pátrat, aby svůj krutý čin dokončil. Ve své paranoii vidí od té doby v každém muži pachatele, protože mu v tmavém pokoji neviděla do tváře. Bezpečně se cítí jen ve svém malém domě na kraji berlínské čtvrti Grunewald – ovšem jen do té doby, než ji pošťák jednoho dne požádá, aby převzala balíček pro souseda. Souseda, jehož jméno Emma nezná a nikdy ho ani neviděla, ačkoliv tu s manželem bydlí už celé roky…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány Thrillery
Vydáno: , Anag

Das Paket , 2016

Sanny_happ
02.02.2022 4 z 5

Moje druhá kniha od autora. Příběh opět zajímavý, čtivý, ale na mě tam bylo až moc paranoidních myšlenek. V hlavní hrdince jsem se občas ztrácela, nebylo vůbec snadné poznat, co je realita a co její paranoia. I když možná právě toto byl hlavní autorův záměr :) Konec skvělý, nečekaný, plný zvratů.

Petras_ka
31.01.2022 4 z 5

Zo začiatku som mala z tejto knihy zmiešané pocity. Pri hlavnej predstaviteľke Emme som nevedela, čo je realita a čo sú jej paranoidné myšlienky. Prekážalo mi jej správanie v určitých situaciách, jej prehnaná úzkosť a strach. Chcela som sa však dozvedieť ako sa to celé vyvinie a nakoniec sa mi kniha začala páčiť čoraz viac.
Očakávala som typický Fitzekovský koniec plný zvratov a ten som aj dostala. Koniec bol naozaj dychberúci.

Shaxx
26.01.2022 2 z 5

Moje první setkání s Fitzekem, který má prý skvělé psychothrillery. Nezbyde mi nic jiného, než zkusit nějakou jinou knihu od něj, protože tohle...nebylo dobré.
Překombinované, příliš zvratů, které měly šokovat čtenáře, logické dovysvětlení též pokulhávalo, nedůvěryhodná vypravěčka tomu také moc nepomáhala (ani bych se nedivila, kdyby se konec snížil k tomu, že se to celé odehrává jen v její hlavě, ale ne).

andream
08.12.2021 4 z 5

Poslouchala jsem jako audio knihu, moje prvni kniha od Fitzeka, a urcite ne posledni.Pribeh byl malicko prekombinovany a obcas hsrm se ztracela, nicmene celkovy dojem je dobry a autira radim mezi oblibene

kindlice
28.09.2021 5 z 5

Snad napsat jediné...to byla jízda

Raddkaa
25.09.2021 5 z 5

Balíček je kniha, která mě zaujala svou obálkou. Tohle byla moje první kniha od autora Sebastiana Fitzka a hrozně mě nadchla. Kvalitní psychothriller, který by si měl přečíst určitě každý fanda tohohle žánru. Čtení této knihy bylo velice napínavé, nemohla jsem přestat číst další stránky. Konec je možná trochu rychlý, ale to mi nevadilo. Doporučuji všem milovníkům psychothrillerů a hlavně těm, kteří mají rádi, když se rozebírá psychika jak oběti, tak i vraha.

Netti
07.09.2021 3 z 5

První polovina knihy byla zvláštní, dost mě to mátlo, ale i tak mě to nutilo číst dál. Rychlé rozuzlení bylo plné zvratů, které jsem vážně nečekala.

Holanka
27.08.2021 5 z 5

Skvělá kniha! Četlo se to skoro samo. Přes všechny moje snahy zjistit totožnost Holiče, jsem zklamala. Tohle je první kniha od autora, kterou jsem četla a rozhodně nebude poslední.

karaliene
20.08.2021 5 z 5

Fitzekův rukopis je jednoznačný. Rozuzlení předčí i nejdivočejší představy čtenáře.

verka5083
16.08.2021 4 z 5

Knížka měla velmi svižný dej, díky kterému jsem stránky jen hltala. Měla jsem stejně tipy na vraha jako hlavní hrdinka,ale konečnou zápletku jsem určitě neodhadla. Zároveň se mi konec zdál moc překombinovana. Od autora to byla má první kniha, ale určitě ne poslední.

niki7763
01.08.2021 1 z 5

Pane Fitzeku, tak tohle se Vám bohužel opravdu nepovedlo. Po mé tříměsíční čtecí krizi jsem sáhla po díle, o kterém jsem byla přesvědčena, že mne zase dostane do ráže, jakožto úspěšný start. Ale to byl velký omyl. Kniha Balíček mne tak nebavila, že jsem opravdu myslela, že to po polovině vzdám. Proč ty zbytečné popisy přírody? Proč ty zbytečné a zmatené nesmysly, které s realitou neměly nic společného? Absolutně jsem postrádala smysl těch vymyšlených okamžiků, které jste po třech stránkach uvedl jako nepravdivé. Kde byla ta věrohodnost? Takto nepřípustně měnit fakta, tak neprofesionálně. Zbytečně překombinované, popisování každé prkotiny přes půl strany. To byl opravdu děs... Jednu hvězdu dávám samozřejmě za zápletku, kterou nejspíš nečekala většina z nás, ale už jsem byla tak otrávená, že mne to nijak neohromilo. Kdyby tohle bylo první dílo, které bych si od Fitzeka přečetla, už bych se do dalších jeho knih nepustila. Díky bohu za Pacienta a Terapii. Zde se setkáme s vyšinutou ženskou, jakýmsi podivným sousedem, kamarádkou, se kterou se nemáme šanci nijak seznámit a manželem, který také zrovna v knize moc nevystupuje. Za mne hodně slabé a nudné dílo...

Pitraska
27.07.2021 3 z 5

Mám z této knihy protichůdné pocity. Nelíbí se mi, že půlka knihy je naprostý blud, který na druhou stranu je hodně poutavý. Měla jsem pocit, že čtu poutavý příběh, který má hlavu a patu a najednou vám řeknou , že to byl jen omyl. Nicméně i ty bludy mají spád a nutily mě číst dál a dál. Líbí se mi, když se skládají kousky v celiství příběh. Někdy to bylo zbytečně zmatečné. Konec byl byl zrychlený, nicméně zajímavý.

Šárka88
24.07.2021 5 z 5

Opět musím říct jedním slovem ,, super,, . Jeho knížka mě opět nezklamala a jdu hned na další. Pokaždé mě konec dostane. Moc doporučuji.

Dajine
11.07.2021 5 z 5

Blázinec. S řádem a logikou. Přečteno za den a stálo mě to velkou krabici sušenek, které jsem při čtení do sebe nacpala.

Veronika2692
01.07.2021 4 z 5

Další paráda od Fitzeka, jeho knížky se čtou skoro sami, opravdu výborný styl psaní. Příběh znovu zaujal, jen možná už trochu překombinovaný, občas jsem se ztrácela. A hlavně jsem opět neuhodla závěr, to mě vůbec nenapadlo, takže překvapení na konec :)

veronika6239
28.05.2021 5 z 5

Mnou přečtena druhá kniha od tohoto autora a byla skvostna. Opravdu psycho thriller. Opět zajímavé rozuzleni i když zde ke konci už jsem si tipla správný konec. Ovšem po celou dobu čtení napětí, kdy si člověk říká, co je realita a co bludy. Doporučuji. Příjemně strávené 2 večery.

Allla9
26.05.2021 4 z 5

Asi v polovině knížky jsem začínala tušit, o co se jedná. Omyl. Další stránky mě přesvědčily, že jsem nic nepochopila. Až závěr knihy vše bravurně odhalil.

Nixa
20.04.2021 4 z 5

Knížka se čte hodně dobře, děj je svižně napsaný a hlavně napínavý. I když jsem měla pár tipů jak by to mohlo skončit, konečnou zápletku jsem teda neodhalila.
Toto byla má první autorova kniha, ale určitě ne poslední.

hs777
08.04.2021 4 z 5

Tak moc jsem si chtěla přečíst knihy Sebastiana Fitzeka, které bohužel nevyšly v češtině jako ebooky, že jsem opustila komfort čtečky a zavítala do knihovny (resp. knihokna). Balíček byl přesně takový, jaký jsem čekala. Napínavé psycho, kdy člověk vůbec netuší, komu věřit. Těším se na Pacienta a Terapii, až na mě přijde řada.

danka0902
22.03.2021 3 z 5

Ze začátku mě moc nebavila, ke čtení sem se až premlouvala, ale byla sem zvědavá kdo je tim zahadnym muzem co Emmě "zničil" zivot. V druhé polovině knížky mě příběh zaujal o něco vic a pak to slo jednim dechem. Nakonec sem ráda, že jsem knížku přečetla. Zajimava až nakonci, ale přece. Ale na muj list doporučení to bohužel neni.