Balíček

Balíček https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/377309/bmid_balicek-psychothriller-qdt-377309.jpg 4 565 184

POZOR! Otevření na vlastní nebezpečí! Nový psychologický thriller od Sebastiana Fitzeka! Poté, co mladou psychiatričku Emmu Steinovou znásilnil neznámý muž čekající na ni v jejím hotelovém pokoji, přestala vycházet z domu a uzavřela se do sebe. Stala se třetí obětí psychopata, kterému novináři dali přezdívku Holič, protože předtím, než své oběti zavraždí, oholí jim vlasy. Emma jako jediná vyvázla živá, ale bojí se, že po ní Holič bude pátrat, aby svůj krutý čin dokončil. Ve své paranoii vidí od té doby v každém muži pachatele, protože mu v tmavém pokoji neviděla do tváře. Bezpečně se cítí jen ve svém malém domě na kraji berlínské čtvrti Grunewald – ovšem jen do té doby, než ji pošťák jednoho dne požádá, aby převzala balíček pro souseda. Souseda, jehož jméno Emma nezná a nikdy ho ani neviděla, ačkoliv tu s manželem bydlí už celé roky…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány Thrillery
Vydáno: , Anag

Das Paket , 2016

Martina1805
28.12.2022 4 z 5

Tak zase jednou pěkné počtení. Strašně zajímavě překombinovaný děj. Ke konci jsem si myslela, že je mi všechno naprosto jasné a nebylo. Závěr byl fakt - nemám slov.

Petra00
11.12.2022 4 z 5

Tak tohle byla extrémně čtivá knížka! Četla se úplně sama a nešla odložit.
Co se týče děje, bylo to možná trochu moc překombinované, chvílemi už jsem se hodně ztrácela, ale možná i to byl autorův záměr.
Konec byl fajn, možná jsem čekala, že bude trochu více šokující a wow, vzhledem k tomu, jak zamotaná a drsná celá knížka byla.
Nemohla jsem se ale odtrhnout, což je pro mně u knížek asi nejdůležitější, takže doporučuji.
A ten jedinečný a originální obal je taky super.

beruska
03.10.2022 3 z 5

Na knihu jsem se moc těšila, autor psát opravdu umí...
Ale tady přišlo velké zklamání... Musela jsem se ke konci příběhu do čtení nutit a poslední stránky již přeskakovala....
Je to velká škoda, ale autora kvůli tomu určitě nezavrhnu a dám mu příště zase příležitost :) ...

Lvíček835
15.09.2022 5 z 5

První kniha od autora byla to pecka.Sice jsem ji četla asi cca před dvěma lety ale nějaké úryvky jsi pamatuji

dominika2585
23.08.2022 3 z 5

První kniha od tohoto autora, která mě moc neoslovila. Přečetla jsem ji celkem rychle a přiznávám, že jsem i přesto, že začátek knihy jsou jen psychobláboly labilní ženy, chtěla vědět jako tohle skončí. Emma je psychiatrička, která se ale sama potýká s psychickými problémy. Prodělala trauma ve formě znásilnění, a od té doby fantazíruje o všem možném, ale samozřejmě jí nikdo nevěří. Upřímně, já jí také nevěřila. Vše se obrátí na posledních stránkách, což autor tedy umí dokonale.
Anotace slibovala víc než mi kniha dala. Vyzdvihnout ale musím krásný obal.

Netla
13.08.2022 odpad!

Děsná kravina, že to ani hezký obal nezachránil…

apq
08.08.2022 5 z 5

Skvělá kniha plná zvratů a napeti. Sice jsem byla chvílemi dosti zmatená, ale vše dávalo smysl.

martina2540
06.08.2022 4 z 5

Kniha byla velmi čtivá a napínavá, i když byla místy zmatená, vše se na konci vysvětlilo. Určitě si přečtu i další knihy autora.

Páájinka
03.08.2022 5 z 5

Oblíbený autor opět nezklamal.

Fazolecek
22.06.2022 4 z 5

Od začátku až do konce napínavé. Nebyla to má první kniha autora a jelikož se od stylu psaní neodchyluje, tak nějak jsem očekávala tento závěr. Psychothriller jako vyšitý

annastasia.j
19.06.2022 3 z 5

Hlavní postava, psychiatrička Emma, byla znásilněná v neexistujícím hotelovém pokoji. Při hororové noci přišla o své krásné vlasy, tak jako další oběti, vždy ženy, neznámého vraha, kterého veřejnost pojmenovala "Holič". V domě Emmy se zanedlouho po této zdrcující události objeví záhadný balíček, původně adresovaný sousedovi, který je však stejně záhadný, jako jeho zásilka. Od doby, co Emma nechá pro nezastiženého souseda balík u ní doma, její život se začne hroutit jako domeček z karet.
Tak přesně na tohle jsem se nechala nalákat. Dle mého názoru se jedná a skvělý a originální námět, který měl obrovský potenciál a mohl vzniknout geniální, napínavý psycho příběh, ale nic... Možná mě neoslovilo, že 80 % knihy je líčení osudného dne, kdy Emma převzala balíček, zbytek knihy je přítomnost, tedy rozhovor s jejím dlouholetým kamarádem Konrádem v jeho kanceláři. Čekala jsem, že kniha bude mít dlouhodobější charakter, ne že celý děj proběhne v takto krátkém úseku. Celá kniha je vlastně až příliš nereálná, divná, zmatená... Od S. Fitzeka jsem čekala víc, zkrátka zklamání.

Jandýs
29.05.2022 4 z 5

Z pocatku mi trvalo nez jsem se zacetla,kvuli stridajicimu casu a chaotickemu vypraveni. Ale postupne me to psychovypeti strhlo a zaver byl super.

TerezaRůža
27.04.2022 2 z 5

Strašná slátanina.

jes09
25.04.2022 5 z 5

Musím uznat, že příběh měl spád bez hluchých míst. S bujnou fantazií má člověk opravdu ,,psycho" příběh před očima.

kob
15.04.2022 5 z 5

Knížka, která vás na prvních stránkách chytí a nepustí. Žádná hluchá místa, ohromný spád, napětí - prostě skvělá!

hana1039
12.04.2022 5 z 5

Poslouchala jsem ji jako audioknihu, ani mě nenechala usnout :-), prostě se u téhle knihy (audio) necháte vtáhnout a čekáte a čekáte, jak to vlastně všechno bylo... Skvělý psychothriller a nečekaný závěr vás dostane...

MiskaMa
02.04.2022 5 z 5

Autor, který nikdy nezklame. Napínavé a čtivé od začátku až do konce. Knížku jsem přečetla na jeden zátah.

Lka
13.03.2022 5 z 5

Audiokniha :
Moje první kniha od Fitzeka, ale určitě ne poslední. Thriller plný zvratů od začátku až do konce. Bylo to skvělé.

escapelle
11.03.2022 4 z 5

Skvělý, napínavý thriller. Závěr byl sice zvrat "jako kráva", malinko překombinovaný a přitažený za vlasy, ale celý příběh mě bavil.

moudivlacek
27.02.2022 5 z 5

Páni!!!! Tak tomu říkám psychologický thriller jak vyšitý. Nadechnete se, začnete číst a vydechnete až na poslední stránce. No, alespoň já ano.
Každopádně příběh ženy, která je přepadena a znásilněna, ale nikdo jí to nevěří. Vyvine se u ní silná paranoia a není schopna normálního života. Popis života takovéto ženy je opravdu mistrovsky vylíčený a dokáži si jej představit. Musí to být totiž hrůza hrůz a jen velmi silné ženy se z tohoto kolotoče děsu vymaní.
A to se do toho ještě zamíchá tajemný balíček pro souseda, který rozehraje další hrůzy.
Spisovatel umí čtenáře pořádně rozechvět a donutit hltat řádek za řádkem. Děj má spád, žádná hluchá místa - jen několik lidských utrpení..... Milovníkům psychothrillerů doporučuji.