Balíček

Balíček https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/377309/bmid_balicek-psychothriller-qdt-377309.jpg 4 565 184

POZOR! Otevření na vlastní nebezpečí! Nový psychologický thriller od Sebastiana Fitzeka! Poté, co mladou psychiatričku Emmu Steinovou znásilnil neznámý muž čekající na ni v jejím hotelovém pokoji, přestala vycházet z domu a uzavřela se do sebe. Stala se třetí obětí psychopata, kterému novináři dali přezdívku Holič, protože předtím, než své oběti zavraždí, oholí jim vlasy. Emma jako jediná vyvázla živá, ale bojí se, že po ní Holič bude pátrat, aby svůj krutý čin dokončil. Ve své paranoii vidí od té doby v každém muži pachatele, protože mu v tmavém pokoji neviděla do tváře. Bezpečně se cítí jen ve svém malém domě na kraji berlínské čtvrti Grunewald – ovšem jen do té doby, než ji pošťák jednoho dne požádá, aby převzala balíček pro souseda. Souseda, jehož jméno Emma nezná a nikdy ho ani neviděla, ačkoliv tu s manželem bydlí už celé roky…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány Thrillery
Vydáno: , Anag

Das Paket , 2016

adnov
04.11.2018 1 z 5

Sice se to četlo dobře, je to napsáno jednoduše a napínavě, ALE příběh je tak moc přitaženy za vlasy, že nemohu než hodnotit velmi nízko.

plamínek21
16.10.2018 2 z 5

Začátek napínavý, ale to je bohužel vše. Dílo připomíná přeexponovanou fotografii. Autor se patrně domnívá, že bubák se musí skrývat v každé skříni, působivější ovšem je, když je jen v jedné.

DericCaster
16.10.2018 4 z 5

Tak za sebe mohu říci, že mne knížka v celku bavila. Knihu jsem dostal darem, ale měl jsem v plánu si ji koupit. Četl jsem na ni jen chválu, ale musím říci, že očekávaný wowo efekt se nedostavil. Ale času stráveného s knížkou nelituji. Příběh je zajímavý a v celku i napínavý, ale závěr mi přišel... zvláštní... Nicméně mohu z čistým svědomím dporučit její přečtení.

Dani25
05.09.2018 4 z 5

Súhlasím, že zamotané celé a tipovala som dvoch ľudí, ktorí to na hrdinku nastražili, ale ani jeden môj tip nevyšiel :)

jasmína
04.09.2018 3 z 5

Po pravdě nevím.... Mám z knihy rozporuplné pocity, na jednu stranu jsem si myslela, že vím o koho jde, či že to vše dělá sama hrdinka, ale ke konci to tedy už na mě bylo síleně překombinované....

Ale ješte asi jednu knihu od autora zkusím, zase musím přiznat, že píše dobře a čte se to samo..

Roubas
29.08.2018 4 z 5

První dvě třetiny jsou naprosto dech-beroucí, napínavá jízda, ze které jsem měl velice silný pocit, že od zítra budu trpět klaustrofobii. Na několika metrech, rozehrál autor velice uvěřitelnou zápletku, ke které potřeboval dva domy v sousedství a hrstku postav. Zvraty se kupily a všechny seděly a navazovaly na sebe snad s větší dokonalostí než puzzle po složení. Bohužel poslední třetina hodila knihu kamsi na pomezí sci-fi, kdy autorovi už jednoznačně počet zvratů a snaha šokovat čtenáře alespoň ještě jednou přerostla přes hlavu. Velká škoda, protože první část by strčila všechny Dívky ve vlaku do kapsy a pak by na ně s prstem v nose zapomněla.

sofi
28.08.2018 4 z 5

Sebastian Fitzek má ten dar - udrží čtenáře neustále v napětí. Kapitoly končí tak napínavě, že čtenáři nezbývá nic jiného než ve čtení pokračovat. A tak se mi opět stalo, že jsem Fitzkovu knihu přečetla za dva dny. I když musím připustit, že Zaklínač duší je pro mě top.

martinka07
27.08.2018 4 z 5

Jeden z nejlepších psychothrillerů, které jsem četla. Od začátku mě naprosto vtáhl do děje a u čtení jsem měla zvláštní pocit, jako bych měla být další obětí. Kniha je psána velmi čtivě a nejde se od ní odtrhnout.

medialstar
21.08.2018 2 z 5

Zlákána výbornou obálkou a anotací. Zázrak se ovšem nekonal. Přišlo mi to trošku jako když Fitzek s kočičkou pekli dort. Příliš překombinované a napětí pomálu. Škoda veliká.

Lila94
20.08.2018 5 z 5

Jeden z těch originálnějším příběhů. Hezky, střízlivě vykreslené stavy paranoidního člověka. Sympatické rozuzlení. Popis děje na obálce vypíchává jen jeden určitý bod příběhu (zdánlivě nevinný, ale přesto podstatný), a zbytek děje nechává zahaleným, což se mi popravdě líbilo, že nebylo vše "vyzrazeno" už takto dopředu, a člověk si mohl průběžně u čtení říct "AHA!"
Tak si otevřete Balíček.. :-)

oleg121
09.08.2018 2 z 5

Veľmi slabé. Fitzekova prvotina ma navnadila na jeho ďalšie knihy, Balík je však o dve triedy slabší. Navyše má veľmi podobnú príbehovú štruktúru ako Terapia, len je ešte o niečo viac pritiahnutá za vlasy. Sklamanie.

certik003
02.08.2018

Na knížku jsem se moc těšila. Musím říct, že byla hodně čtivá, i když události související se sousedem mi chvilkami přišly přitažené za vlasy a děj občas překombinovaný. Ale rozhodně jsem se nenudila, konec byl hodně překvapivý a celkový dojem z knížky dost vylepšil, stejně jako psychologické stavy Emmy. Moc se mi líbila obálka a hlavně vazba, ta se hodně povedla.

TessaJean
26.07.2018 4 z 5

Musím říct, že knihu jsem měla přečtenou velice rychle. Je čtivá, celkem i napínavá a stále jsem musela obracet strany. Co mě ale zarazilo byl ten useknutý konec.. zbytek knihy už jsou jen dopisy od fanoušků, které jsem jen tak letmo přejela očima. Příběh mě celkem bavil, ale nedá se říct že bych z něj byla úplně hotová. Místy to bylo až moc překombinované a občas jsem se i ztrácela.

martina7199
24.07.2018

Opravdu skvělý psychothriller!! Přečteno za 2 dny, tahle kniha prostě nelze odložit, dokud nedočtete.

Beky
21.07.2018 5 z 5

Páni!
Dokonale propracovaný a napínavý psychothriller! :-)
Označení je skutečně na místě, vykreslené "zmatení" Emmy bylo dost reálné ...
Zároveň velice překvapivé rozuzlení na konci ... Dalo se čekat :-)
Celkově samé neočekávané zvraty v ději dosáhly právě onoho napínavého efektu, které si čtenář jistě vychutnává do posledního slova! :-))

rodak
17.07.2018 5 z 5

Originální vzhled knihy, která mě dostala Napínavé čtivé a hlavně narozdíl od rádoby bestsellerů s nálepkou to byl opravdu propracovaný psychothriller.

Bar16
15.07.2018 5 z 5

Chvíli jsem měla pocit, že jsem nad Fitzkem tentokrát zvítězila, ale opět jsem se zmýlila a nechala se nachytat jeho vypočítavostí... Snad jsem nebyla jediná! Další skvělé dílo skvělého spisovatele!

evonra
14.07.2018 3 z 5

Opravdu krásný vzhled i omak knihy, jako byste v rukou drželi skutečný balíček....
Obsah už mne tolik nenadchl...celé mi to přišlo překombinované, nereálné.

Verunka289
13.07.2018 5 z 5

Nějak přesně nevím, co ke knize napsat nebo jak ji ohodnotit. V podstatě skoro celou knihu jsem nechápala, co se vlastně děje a kdo je tady blázen (chvílemi jsem měla pocit, že nejspíš já :D).
Ale ano, Fitzek tohle prostě umí! Každá kapitola končí nějakou šokující větou, která vás nutí číst dál, téměř celý děj pořádně nechápete, co se děje a pak vás na konci čeká takové rozuzlení, že vás to posadí na zadek!

sramkovamichala
10.07.2018 4 z 5

Knížka se mi moc líbila, měla originální děj a byla jsem mile překvapena. Četla jsem první knihu od Fitzeka, ale určitě se vrhnu i na Zaklínače duší.