Balíček

Balíček https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/377309/bmid_balicek-psychothriller-qdt-377309.jpg 4 565 184

POZOR! Otevření na vlastní nebezpečí! Nový psychologický thriller od Sebastiana Fitzeka! Poté, co mladou psychiatričku Emmu Steinovou znásilnil neznámý muž čekající na ni v jejím hotelovém pokoji, přestala vycházet z domu a uzavřela se do sebe. Stala se třetí obětí psychopata, kterému novináři dali přezdívku Holič, protože předtím, než své oběti zavraždí, oholí jim vlasy. Emma jako jediná vyvázla živá, ale bojí se, že po ní Holič bude pátrat, aby svůj krutý čin dokončil. Ve své paranoii vidí od té doby v každém muži pachatele, protože mu v tmavém pokoji neviděla do tváře. Bezpečně se cítí jen ve svém malém domě na kraji berlínské čtvrti Grunewald – ovšem jen do té doby, než ji pošťák jednoho dne požádá, aby převzala balíček pro souseda. Souseda, jehož jméno Emma nezná a nikdy ho ani neviděla, ačkoliv tu s manželem bydlí už celé roky…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány Thrillery
Vydáno: , Anag

Das Paket , 2016

ivana02
23.03.2019 2 z 5

Děj byl tak neskutečně překombinovaný a nepravděpodobný, že to už bych spíše uvěřila jakékoliv fantasy knížce. Ač thriller, tak jsem se nebála. Za mne neskutečná slátanina. Na knize je nejlepší originální obálka.

Dela111
20.03.2019 5 z 5

Balíček je naprosto brilantně napsaný psychothriller se složitou, ale mistrně promyšlenou zápletkou.
Skvěle je zvolené povolání hlavní hrdinky. Jako psychiatrička velmi dobře ví, čeho všeho je mozek schopen, takže později už místy sama pochybuje...
Příběh je od začátku do konce napínavý, přičemž napětí se postupně stupňuje až do vynikajícího finále. Rozuzlení je jako vždy u tohoto autora logické, vysvětlené je vše do posledního detailu.
Oceňuji i originální obálku. Vzhledem i netradičním seříznutím stránek skutečně vypadá jako balíček :-). A protože Balíček zatím nevyšel jako e-kniha, tak si to vychutnáme všichni ;-).

yetti09
19.03.2019 4 z 5

Ma první kniha od autora a určitě ne poslední. Thriller je to opravdu čtivý, kapitoly jsou krátké, ale velmi napínavé. Neustále vás to nutí číst dal. Od půlky knihy začal byt příběh trosku “prekombinovany”, proto ubíram jednu hvězdu. Jinak ale super!

alexis818
14.02.2019 4 z 5

Mně se to líbilo.Příběh řádně zamotaný,ale nakonec točlověk pochopil.Dost dobré psycho.

Zrzavá_Tereza
10.02.2019 4 z 5

Dlouho jsem nečetla tak zamotanou knížku, kdy jsem si říkala "Co z tohohle všeho sakra může vyjít?"
Ale asi si podívám i po jiných knížkách tohoto autora, to zas jo.

DasaN
07.02.2019 4 z 5

Kniha je podaná neobvyklým způsobem, kdy člověk neví čemu věřit a čemu ne. Ale v podstatě jsem knihu zhltla jedním dechem.

lenuskav
01.02.2019 4 z 5

Začátek byl trochu horší,což nakonec vynahradil konec. Jak už bylo řečeno v komentářích dole, kniha je čtivá, konec nečekaný a fakt mě dostal,přesto to neni něco, co bych měla číst znova

pastelka53
22.01.2019 5 z 5

Opět skvěle napsaný psychologický thriller!

Věděla jsem, že autor nezklame a zamotá nám hlavy, protože i jeho předchozí knihy byly pecka. Fitzekovi knihy se po rozečtení jen s těží odkládají.

Udržení napětí,přeskakování v ději i čase a na konec obrovské vyvrcholení!
Smekám ...

esterkucerova
20.01.2019 4 z 5

Na balíček jsem se moc těšila, ačkoliv jsem po přečtení v pasti lží měla obavy, aby mě taky nezlamal a... Nezklamal!
Pravdou je, že si určitě neřeknu wow, nejlepší kniha, jakou jsem za poslední dobu četla, nicméně dobrá je.
Nápadité balení knížky je vážně super a samotný obsah rozhodně neurazí. Co se týče zmiňované překombinovatelnosti, ta mi až tak nevadila, příběh díky ní plynul velmi rychle. Velké plus dávám také za to, že mě ani ve snu nenapadlo, kdo za tím vším vlastně stojí a to se mi stává málokdy.
Jediné mínus je pro mě osobně špatné vykreslení postav tak, že mi všechny byli nesympaticke a také fakt, že onen balíček, podle kterého se celá kniha jmenuje a na němž si zakládá i svůj popis je spíše jen doplněk v celém příběhu, nikoliv jeho hlavní podstata.

4,5/5*

mirunda
20.01.2019 5 z 5

Za mě to bylo super počtení a už se těším na další knihy autora. Navíc úžasná obálka!!

wendulka321
20.01.2019 4 z 5

V první řadě musím pochválit obálku, ta je skvělá. Příběh krásně odsýpá, nenechá vás vydechnout. Ale žádný wow efekt to ve mě nezanechalo.

stesa
13.01.2019 1 z 5

Kniha sice čtenáře okamžitě zaujme svým graficky velice nápaditým obalem, před kterým skutečně smekám, ale po obsahové stránce za ním dost zaostává. Příběh je přehnaně komplikovaný, čtenář se ztrácí v tom, co je přelud hlavní postavy a skutečnost. Nevím, jestli se tak autor snažil čtenáři nasimulovat stejně zmatené stavy, jaké v příběhu zažívá hlavní postava Emma, na mě to ale působilo spíš otravně. Hlavní postava je chvílemi pomatená až příliš a sled událostí je velice nereálný, když si čtenář uvědomí, že celá hlavní dějová linie se odehrála během jediného dne. Posledním hřebíčkem do rakve této knihy pro mě pak byl šíleně překombinovaný závěr, který na mě působil dojmem, že autor se ztratil ve svém vlastním příběhu a nevěděl, jak příliš zamotanou zápletku vůbec uzavřít.

makke
30.12.2018 3 z 5

Překombinované, vysoké ambice, příliš mnoho "ingrediencí" a rozpačitý výsledek.Místy mi to přišlo, jako když pejsek a kočička pekli dort.

kikies
28.12.2018 3 z 5

Ani mi tak nevadilo, že to bylo extrémně akční a furt se něco dělo, nebo že jsem byla celá popletená a zmatená z toho, kdo vlastně co provedl. Na můj vkus byl ale děj až moc překombinovaný a hrdinka až moc pomatená.... prostě všeho tak trochu přes míru. A díky tomu se mi hůř četlo, jak kdybych prostě musela skřípat zubama pokaždé, když autor zase trochu přetáhl...

Aileena
23.12.2018 5 z 5

Balíček rozhodně nezklamal a beze zbytku splnil má očekávání. Celý děj pěkně ubíhal, krátké kapitolky se četly samy, kolikrát jsem si řekla ještě jednu a byly z toho čtyři...
Narozdíl od některých čtenářů nepotřebuji klidné pasáže na oddych, takže mi knížka maximálně vyhovovala. Ani chvilka nudy, plno zvratů, napětí a přesto dokázal příběh v závěru ještě vygradovat. Nad reálností příliš nedumám, je to přece fikce. Navíc realita je kolikrát taková, že kroutíme hlavou a nevěřili bychom.
Za mě velmi dobře odvedená práce a ráda si od autora přečtu něco dalšího.

Edlik
19.12.2018 3 z 5

Ze začátku mě kniha vůbec nechytla a bylo pro mě doslova utrpení se tím prokousat, ale spíš z důvodu, že mě vadila Emma. Tím, že není věrohodná vypravěčka. Asi mi úplně nesedí tento žánr. Druhou polovinu knihy, jsem ale přečetl na jeden zátah.

Beily
26.11.2018 4 z 5

Po přečtení jsem měla trochu smíšené pocity, pro jaké hodnocení se nakonec rozhodnu. Od začátku až do konce knihy mě hrozně rozčilovalo, jak mě autor nenechal chvíli vydechnout a témě nonstop se něco dělo. Všude někdo číhá, pořád má hrdinka divný pocit, pořád něco mizí, všichni jsou vrazi...Sice jsem se ani maličko nenudila, ale možná, kdyby v knize bylo o polovinu zápletek a nástrah méně, nebylo by to vůbec na škodu. Od začátku jsem si byla na 100% jistá, kdo je vrah. Pak přišlo první překvapení, pak druhé, pak třetí..aha takže ani tenhle to není a nakonec až tenhle a já z toho byla úplně v šoku, jak to všechno hezky do sebe zapadalo. Takže abych pravdu řekla, z konce jsem byla hodně nadšená a v té euforii bych pravděpodobně dala knize plný počet.. Pak jsem si ale vzpomněla na to, jak byla kniha extrémně překombinovaná a bohužel jsem musela ubrat jednu hvězdu. Přesto jsem si ale čtení užila a navíc díky závěrečnému doslovu autora mi byl Sebastian Fitzek o dost sympatičtější.

peaker
22.11.2018 5 z 5

Žena která si prošla tím nejhorší se pomalu vrací do života kde jí čeká jedna překážka za druhou.

biairicia
17.11.2018 3 z 5

Moje prvotina od tohoto spisovatele.
Žádný wow efekt se teda bohužel nekoná. Jako úplně zlé to není, to vůbec. Na můj vkus je to ale za hranicí uvěřitelnosti. Čte se to však velmi dobře.

intelektuálka
14.11.2018 4 z 5

Kniha je opravdu náročné psycho -

na rozdíl od Izolovaného, kde se jednalo o brutalitu je to zde téma zneužití psychiatrické péče.

Emma je psychiatrička, která prožila znásilnění a protože zná dobře příznaky paranoi, motá se sama v bludném kruhu.

A s ní se motáme i my - zde je psané, že Fitzek je mistr iluze - a to se tedy potvrzuje.

Napadlo mě, kdo by za tím mohl stát - psychický teror vyvolá ten, kdo vás dobře zná ...
A když se Emma ptá na důvod, dostává odpověď:

"Z lásky, Emmo. To všechno jsem udělal jen z lásky."

Ano, zdá se to nereálné - ale je to jen fikce...
Já si určitě ještě něco od autora přečtu.