Bábovky

Bábovky
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293567/bmid_babovky-DdY-293567.png 4 5720 5720

Dvanáct žen, dvanáct osudů propojených v jednom románu. Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má sestra manželky tak špatný vztah se svojí dcerou? Jak se vlastně cítí ta patnáctiletá holka, na kterou si rodiče nikdy neudělají čas? A kam se vlastně poděly ty peníze? Kdo je vzal, kdo je ztratil, kdo je utratil, kdo je našel a kdo je bude muset vrátit? Nechte se strhnout upřímnou zpovědí hlavních hrdinek, kde nechybí ironie, humor, bolest, napětí, nenávist ani láska. Kde se emotivní příběhy vzájemně prolínají, jeden vede ke druhému, k celé řadě zajímavých rozuzlení a potom nerušeně pokračují dál, někdy šťastně, někdy ne, takový už je život.... celý text

mandukacek
25.07.2016 4 z 5

Celkem dobrá kniha, až na ten konec! Jednotlivé příběhy celkem dobré, řekla bych, že hodně podobné tomu, co sami prožíváme! A určitě každý z nás si tam najde příběh, který mu je nečím blízký a připomíná mu ten svůj!!!!

magnolia
24.07.2016 2 z 5

Tak u čtení téhle knihy by neškodilo, psát si tahák nebo poznámky o tom, kdo je čí a s kým má co společného. Zpočátku mi čtení připadalo zajímavé, ke konci už bylo, toho náhodného a nekonečného propojování, na mě moc. Také mi občas unikaly časové posuny (dříve, nyní), v té smršti událostí, jmen a náhod. Jinak, ale celkem nenáročné čtení s jednoduše popsanými postavami různých typů a povah lidí, od celkem sympatických a chybujících, až po ty hloupé, bezcitné nebo jinak protivné, kterých byla převaha. Něco mi tam přebývalo a něco chybělo.

Bella09
24.07.2016 1 z 5

Moje první kniha této autorky. Moc se mi líbila, četla se lehce, rychle. Super oddychovka.

Adris
24.07.2016 5 z 5

Velice působivé příběhy několika žen, jejichž životy se proplétají a ony si toho ani nejsou vědomé. Knihu jsem přečetla na posezení, byla skvělá, stylem mi připomněla titul Pod sněhem od paní Soukupové, ale toto bylo o level výš:).

Leenah
24.07.2016 5 z 5

Obecně mám moc ráda příběhy různých lidí, které jsou něčím provázané do jednoho velkého příběhu (ať už ve filmech či v knihách). Proto mě potěšila i kniha Bábovky. Předtím jsem od autorky četla knihu Dobře mi tak a oblíbila jsem si její styl, humor, nadhled i určitý druh sarkasmu, a obecně její trochu netradiční styl psaní. Bonusem je to, že jde o příběhy žen, v jejichž roli se každá žena může kdykoli ocitnout a některé z nich už řada z nás určitě zná (někdy bohužel, někdy bohudík). Nelituji, že jsem si knihu rovnou koupila, a s radostí ji půjčuji dál. Těším se, co dalšího Radka Třeštíková napíše.

Alienn
24.07.2016 4 z 5

Mám pro české autory slabost a moc jim fandím. Autorka píše dobře, knížka je tak čtivá, že ani nevím, jak jsem jí přečetla. Líbilo se mi propojení postav, nemůžu říct, že by mě některá z hlavních hrdinek zaujala více a že by některý příběh byl zbytečný. Bylo to lehce depresivní, ale i to někdy život nese. Já mám jedinou výhradu, po dočtení ve mně zůstal pocit, že je to celé neukončené, neuzavřené a to je škoda. Nicméně si určitě ráda přečtu i další autorčiny knihy a fandím jí.

v-andrea
23.07.2016 5 z 5

Jsem ráda, že nejsem jediná, komu přišly všechny hrdinky totožné a zaměnitelné. Nálada a smýšlení všech postav je naprosto stejné, monotónní. Popravdě se mi chce říct, že jsou to všechno krávy a nemůžu si pomoct od myšlenky, že autorka je stejná jako ony, pokud se od představy takto smýšlející ženy nedokáže odpoutat.
Nicméně kniha je opravdu velmi čtivá, i když napsaná takovým moderním, "blogovým" stylem... Aspoň mně to tak přišlo.

Radííí
23.07.2016 4 z 5

Líbilo se mi, jak jsou jednotlivé příběhy propletené.. i tak, že bych to nečekala...:) Kniha je velmi čtivá a příběhy jsou zajímavé, reálné... některé i smutné.
Doporučuji přečíst. Super!

Maichalka
20.07.2016

Bábovky, první kniha od této autorky, po které jsem sáhla....Radka Třeštíková mne příjemně překvapila :-) a myslím,že to nebyla první ani poslední kniha, kterou jsem od této autorky četla... Palec nahoru :-)

Ellpesek
20.07.2016 5 z 5

Přečteno za několik hodin jedním dechem, tím pro mě bylo jednodušší zorientovat se a jména správně zařadit. Všem ženám doporučuji! Rada: nečtěte s velikými pauzami.

Anibag
19.07.2016 5 z 5

Řez do živého. Každou z žen známe, víme jak vypadá a dokonce slyšíme její hlas. Spousty škobrtnutí, slabostí, neschopnost vykřičet co opravdu chceme - nejen okolí, ale samy sobě především. Jsme to my. Oceňuji opravdovost příběhu. Věřila jsem každému slovu, byla jsem tam. Několikrát jsem se smála nahlas, dvakrát jsem zčervenala nad trapností situace. Bravo!

Nesouhlasím s názorem, že souvětí jsou složitá, krkolomná. Já považuji za mistrovské, když autorka dokáže v jedné vetě vykreslit situaci, byt, povahu, zájmy, schopnosti (neschopnosti), snad i vzhled, přičemž nic z uvedeného nepopisuje.

Kniha o velikých chybách. Jenže chybovat je přece lidské. Doporučuji!

Pisquosus
19.07.2016 3 z 5

Nemohu říci, že by kniha byla úplně špatná, ale... Mám k této knize nějaké ale. Možná je to tím, že přílišná propagace a pochvalné recenze jsou dle mého názoru až příliš předimenzované. Knihu jsem přečetla, pro mě trochu plytké a předvídatelné propojení. Jako oddechové čtení fajn, ale po přečtení vám nezůstane takový ten ach moment.

kony9
19.07.2016 4 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Čekala jsem oddychovku na léto, takže jsem byla dost překvapená, příběhy byly cokoli, jen ne letně oddychové. Při čtení jsem si v duchu mockrát říkala, že jsem ráda, za to, co mám...Zaujala mě také stavba knihy na kapitoly, které na sebe vlastně nenavazovaly, ale po dočtení jsem měla dojem, že jsem četla jeden příběh, a čím víc jsem četla, tím jsem byla zvědavější, jak se které příběhy propojí. Za sebe knihu doporučuji.

Julie26
18.07.2016

Od této knihy jsem očekávala oddechový, lehký román na léto jako dělaný, ale bylo to mnohem propracovanější a zajímavější než jsem čekala. Styl psaní na kapitoly mi byl velmi sympatický a bavilo mě hledat spojitosti mezi postavami hned od začátku. Zklamal mě bohužel trochu konec, který byl moc uspěchaný a působil nepříjemně, jako kdyby autorka nevěděla čím knihu ještě obohatit.

Ronny
18.07.2016 3 z 5

Kniha je opravdu čtivá, je to oddychová četba. Trochu jsem měla problém si uvědomit kdo je kdo, protože jsem četla s přestávkami. Mám ale ráda příběhy skutečné a tady bylo těch vzájemných propletenin a provázaností ve vztazích neskutečně a nereálně hodně.......

Kif
18.07.2016 3 z 5

Sáhla jsem po téhle knize s tím, že to bude nějaká prázdninová oddechovka. Jaký omyl to byl! Prvních několik kapitol jsem kvůli tomuhle dojmu těžce rozdýchávala. Ale teda musím uznat že poté, co bylo dílo tak vychváleno, jsem byla krapet zklamaná. Čekala jsem něco víc asi... A také jsem si nejprve nemohla zvyknout na autorčin styl psaní. Dlouhé souvětí, tam, kde bych čekala tečku, byla jen čárka a věta dále pokračovala...a podobné maličkosti. Ale i na toto jsem si zvykla nakonec mě to vtáhlo, nemohla jsem přestat číst. A lidské příběhy je něco, co mně vždy tak nějak zajímalo a přitahovalo.

Didi15
18.07.2016 5 z 5

Vždycky jsem skeptická k českým autorům, ale přeci jenom díky skvělým recenzím od žen, které knihu již četly, jsem se k četbě nechala přemluvit také. Musím říct, že budu muset přehodnoti svůj pohled na české spisovatele. Velice mě překvapila, byla jsem přímo nadšená a přečetla jsem ji za pár hodin, protože nepřicházelo v úvahu , že bych šla spát, aniž bych věděla, jak to celé dopadne. Skvěle napsáno, skvěle vymyšleno, chtěla bych víc a víc , chci dál vědět, jak pokračují všechny ty životy.
Velice realistické, tím pádem smutné, protože takovýhle svět stojí za prd.

kytarka
17.07.2016 5 z 5

Já chci ještě! Hned jsem se začetla, četla se sama od začátku do konce. Neskutečně propletené osudy. Fakt perfektní, určitě doporučuji!

bakjo95
17.07.2016 4 z 5

Odpočinková kniha přečtená za 5 dní, jelikož je hodně čtivá a paralelní životy hrdinů a hrdinek se postupně spojují a ukazují najevo pravou tvář...Doporučuji - 90%

hejnak
17.07.2016 5 z 5

Je to první knížka, kterou jsem od Radky Třeštíkové četla, takže nemám zatím srovnání. Mně se Bábovky moc líbily, odpočinkové čtení na prázdniny a příjemná změna proti tématům, která jsem poslední dobou četla. Těším se na další dvě knížky.