Babička drsňačka

Babička drsňačka https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136743/bmid_babicka-drsnacka-K2z-136743.jpg 4 714 195

Britského autora dětských knih Davida Walliamse označují kritici za nového Roalda Dahla. Jeho vypravěčsky brilantní příběhy s překvapivou pointou a černým humorem dávají tomuto označení za pravdu. Jako první se k českému čtenáři dostává Babička drsňačka. Vypráví se v ní příběh o předsudcích a toleranci, o překvapivých odhaleních a jedné šíleně troufalé loupeži. Ben je k smrti otrávený, zase má strávit víkend u babičky: „Vždyť je s ní děsná nuda! Se všema starýma je nuda. Telka jí nefunguje, pořád chce jenom hrát scrabble a smrdí kapustou!“ Pěkně tvrdý odsudek z úst nezletilce, jenže to ještě Ben netuší dvě věci: 1) Jeho babička kdysi byla proslulou lupičkou šperků. 2) Celý život kula plán, jak ukradnout korunovační klenoty, a teď potřebuje Benovu pomoc!... celý text

Literatura světová Humor Pro děti a mládež
Vydáno: , Argo

Gangsta Granny , 2010

AnnaaReadyRisk
17.12.2015

Tuhle tu knížku jsem dostala k narozeninám a strašně mě nadchla. Byl zde napínavý příběh a navíc byla i vtipná. Akorát teda ten konec mě strašně zklamal.

Neliczka
07.12.2015

Krásná knížka.. Ale plavat v temži :D Když jsem ji vydela na vylete se skolou hned jsem si vzpomela na Babičku drsňačku.. Je to krásná knížka

terča05
13.11.2015 5 z 5

Babička drsňačka je moc dobrodružná knížka a taky moc dojemná je hodně pěkně napsaná, aji obrázky byly moc pěkný.Doporučuji!za mě pět hvězdiček.

kukylka
21.10.2015 4 z 5

Četla jsem ji se synem, pohodová hezká dětská kniha s ponaučením, jen konec je hrozně smutný.

tlllk
06.10.2015 3 z 5

nebolo by fér písať niečo negatívne, keďže nebudem cieľová skupina, ale Backmana Babička je úplne iná liga,

Anny
17.09.2015

Velmi poučná kniha, která upozorňuje na špatné vztahy mezi vnoučaty a prarodiči. David W. dokázal udělat z celkem obyčejného vztahu mezi babičkou a vnukem něco neobyčejného.

brčko-A
31.08.2015 5 z 5

Velmi dobrá kniha,myslela jsem sice na začátku,že mě to nebude bavit,mýlila jsem se. Doporučuju.

Liana
26.08.2015 5 z 5

Velmi krásna kniha pre deti s este krajsim posolstvom. Odporúčam.

Ewik
08.08.2015 5 z 5

Fantastická kniha u které jsem se velmi bavila. Naprosto mě odrovnala představa babičky, jak si to hasí na skútru pro seniory pro 3proudé dálnici celá omotaná igelitem a neoprenem. :-)
Kniha s sebou nese moudré poselství a ke konci knihy Vám tečou slzy a říkáte si, jak jste babičce a klukovi fandili.

between
07.07.2015 4 z 5

Pohodová dětská záležitost s ponaučením.

bleškajanča
06.07.2015 5 z 5

Knihu jsem četla ve třetí třídě a rada si ji znovu přečtu znova a znova.Kniha je velmi zábavná vlastně všechny knihy od Davida Walliamse.Konec byl smutný že nejdřív je cela kniha zábavna a pak spád do velkého smutku.
Za mě určitě 5 hvězd:-)

nai.ivka
27.06.2015 5 z 5

Dcerce prvňačce se knížka moc líbila, tedy audio, smutný konec nijak nekomentovala, děti většinou život berou tak jak jde. Nedávno nás postihla smutná událost, takže chtě nechtě dítě se musí naučit zpracovávat i tyhle smutné chvíle. Dětské knížky si sama předem přečtu/poslechnu. Ty názvy jsou čím dál divočejší :-)

pkweb.eu
26.06.2015 5 z 5

Ke knize jsem se dostal spíše náhodou (audiokniha jako dárek od alzy) a neměl tak žádné očekávání. Při poslechu prvních 2/3 jsem se upřímně bavil. Závěr byl očekávaný a již bez humoru, přesto byl krásně napsaný a poučně laděný tak, že určitě nenudil.

annamc
19.06.2015 4 z 5

Opravdu dobrá kniha,oproti ostatním u mě vede;)

fmash
15.06.2015 3 z 5

Zpočátku těžce nudné, předvídatelné a silně podbízivé. Časem se to však tříbí až k normálu. Na konci jsem normálně bulel jak debil a nadával autorovi, proč mě tomu vystavuje. Kolem a kolem, solidní průměr s extrémními odchylkami.

MartinaF
10.06.2015 4 z 5

Knihu jsem poslouchala jako audio a líbilo se mi to. Opravdu se mi to líbilo, jen ten konec je smutný, ale tak to v životě chodí. A v knize je také poučení a to v dětských knihách bývá jen poskrovnu.

kacka.hell
03.06.2015 5 z 5

Všem knihu moc doporučuji.
Tato kniha je velmi vtipná.
Má také dost dobrodružný příběh.
Myslím, že ponaučení by si z ní nemusely brát jen děti, ale leckterý dospělí by to také ocenil.
Kniha vypráví o nudné staré babičce, se kterou se nakonec její vnuk Ben vydá ukradnout korunovační klenoty. Kniha je jen ke konci smutná. Více toho prozrazovat nechci. To už si musíte knihu přečíst sami. :D

PetraBery
15.02.2015 4 z 5

Nejsem sice cílová skupina ke čtení této knížky, ale bavilo mě to. Dceři jí dám přečíst asi až příští rok (to jí bude 10 let) s tím, že jí připravím, že konec nebude veselý, ale naopak smutný... Ale i takový je bohužel život.

Ddaannddaann
09.12.2014 4 z 5

Kniha byla hezká, jen konec byl hrozně smutný

Shampoo
27.11.2014 5 z 5

Super vtipné jako vždy, ale ten konec mě dostal