Babička drsňačka

Babička drsňačka https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136743/bmid_babicka-drsnacka-K2z-136743.jpg 4 714 195

Britského autora dětských knih Davida Walliamse označují kritici za nového Roalda Dahla. Jeho vypravěčsky brilantní příběhy s překvapivou pointou a černým humorem dávají tomuto označení za pravdu. Jako první se k českému čtenáři dostává Babička drsňačka. Vypráví se v ní příběh o předsudcích a toleranci, o překvapivých odhaleních a jedné šíleně troufalé loupeži. Ben je k smrti otrávený, zase má strávit víkend u babičky: „Vždyť je s ní děsná nuda! Se všema starýma je nuda. Telka jí nefunguje, pořád chce jenom hrát scrabble a smrdí kapustou!“ Pěkně tvrdý odsudek z úst nezletilce, jenže to ještě Ben netuší dvě věci: 1) Jeho babička kdysi byla proslulou lupičkou šperků. 2) Celý život kula plán, jak ukradnout korunovační klenoty, a teď potřebuje Benovu pomoc!... celý text

Literatura světová Humor Pro děti a mládež
Vydáno: , Argo

Gangsta Granny , 2010

Charlott
29.04.2019

Tuto knihu jsem přečetla raz dva ,abych přiznala byla jsem na ní úplně závislá ;)je to nejlepší kniha ,kterou jsem kdy četla ????????

hrdlickova_61
03.04.2019

Knížku jsem si přečetla jakožto knihovnice, abych se s ní seznámila. Myslím, že je napsaná dobře a svoje místo ve výstavce, kam ji od té doby často dávám, si rozhodně zaslouží : o)

Měňavka
25.03.2019 5 z 5

Opět dokonalé, výborné, vtipné, nápadité a inspirující pro zamyšlení nad tím, kdo se nám zdá být vzdálený a přitom je tolik blízko...
Všechny babičky jsou prostě úžasné, mají své kouzlo a tajemství, která by nás mohla zajímat :)

Adrastea
23.03.2019

Za mě tedy neskutečná trapárna. Odložila jsem po 2. kapitole...

kasarka
20.03.2019 4 z 5

Kniha se četla velmi dobře ale děj byl trochu nesmyslný

Kiwi328
09.03.2019 5 z 5

Tuhle knihu jsme četli ve škole, takže jsem si velké naděje nedělal. Když jsme přečetli tak první 2-3 kapitoly, tak mi došlo, že jsem té knize křivdil. Vzal jsem si ji domu a přečetl ji ještě ten den. Parádně vymyšlený příběh a o srandu není nouze. U konce byla i dojemná, skoro jsem brečel.Na závěr bych řekl 2 slova která používá skoro každý, ale u téhle knihy nemohou chybět:
VŘELE DOPORUČUJI.

booklaboratory
22.01.2019 4 z 5

Velmi prijemnym prekvapenim bol tento titul pre deti a mladez. Uzasne vykreslenie vztahu babky a vnuka. Obrovskym plus za mna je charakter babky, ktora dokaze od stereotypnej starej pani pomocou svojej fantazie a odhodlania sa stat pre vnuka fascinujucou osobou. Tento humorno - dobrodruzny pribeh by si mal precitat na odreagovanie kazdy. Vrelo odporucam

haki34
04.12.2018 4 z 5

!!! Možné spoilery !!!
Knižku som kúpila na základe hodnotení pod stromček...a nedalo mi neprečíta't si ju dopredu ;)
na začiatku som trochu zrozpačitela, keď Ben s despektom deťom vlastným popisuje babkin zadok, prdenie...chlpy na brade..kapustu, kapustový zápach..a podobne odtažito sa chovajú aj Benovi rodičia...keď zrazu...babka ukazuje svoju pravú tvár..
pravda, skúsený rodič začína za pobytom v nemocnici tušiť viac než len stav po páde..ale nepredbiehajme, Ben sa pre "novú"babku úplne nadchne a ich vzťah dostáva nový rozmer a silu...
a trocha SPOILERU na záver : příbeh končí dojemne, ale tak správne, ukáže život, aký je v svojej holej skutočnosti a obnaží rodinné vzťahy...a zároveň so sebou nesie láskavé posolstvo o vzťahu k seniorom...

p.s. - síce vyzerá hrubá (čo by mohlo niektorých čitateĺov odradiť), ale nie je to tak - hrubý je papier, pomerne veľké riadkovanie a taktiež obsahuje dosť srandovných, text doprevádzajúcich ilustrácií

odporúčam, myslím, že zaujme nielen vekovú kategóriu okolo 10rokov... tak 4,5*

panda007783
02.12.2018

Skvělá kniha doporučuji.

Nela04
28.11.2018

Tato kniha se mi velmi líbila. Určitě bych tuto knihu doporučila i ostatním. Protože když jsem četla tuto knihu, tak jsem se při ní pobavila, poučila, ale také dojala. Velmi se mi líbilo, jakým stylem byla kniha napsaná, jaké má ilustrace, ale hlavně i obsah. Na první pohled je to knížka s nereálnými situacemi, ale když se nad knihou zamyslím z jiného pohledu, jsou tam situace, které se mohou stát každý den.

Agihajn
27.11.2018 5 z 5

Je to velmi zajímavá knížka, a je i velmi zábavná.

Piskot007
25.11.2018 4 z 5

Byla to hodně hezká knížka!
Je tam trochu srandovich kapitol.

barca7361
19.11.2018 5 z 5

Kniha mě velice pobavila a postupem času i dojala. Příběh je krásný a ukazuje nejen dětem, že se starými lidmi bychom měli mít trpělivost a trávit s nimi čas, dokud tu s námi jsou...

harena
14.11.2018 5 z 5

Protože si o této knížce vyprávějí děti ve škole a smějí se, pustila jsem si nejprve audioverzi. Po prvních dvou kapitolách jsem si nebyla jistá, jestli je to přesně to, co pro děti chci, ale nedala jsem se odradit a jak knížka pokračuje dál, je víc a víc dojemná, milá, napínavá, úsměvná a ještě s moudrým poselstvím. Konec mi vehnal několik slziček do očí. Určitě knížku koupím, věřím, že dětem se bude líbit tak, jako mně.

xxtom
22.10.2018 5 z 5

Tak tahle knížka mě hodně překvapila. Moc hezké, srandovní a na závěr i moc dojemné a poučné. Určitě si přečtu i něco dalšího od pana Williamse.

Jessica007
15.10.2018 5 z 5

Moc pěkná knížka pro děti - a nejen pro ně - s poselstvím. Je v ní humor, je i dojemná a taky smutná. Konec mě rozbrečel.

Evina74
24.09.2018 4 z 5

Vtipná knížka pro děti, docela jsem se bavila.

DancerJaneBooks
23.09.2018 5 z 5

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY
David Walliams mě zas a opět hrozně moc překvapil! Jeho knížky prostě na první pohled vypadají hrozně dětsky, ale přitom jsou, podle mě, pro každého a každý by si, podle mě, měl aspoň jednu z nich přečíst. Walliamsovy knihy nejsou nějak extra proslavené, ale já moc doufám, že za pár let budou.
No, a teď k příběhu. Ze začátku si třeba řeknete: ,, Jé, to je ale blbost. Nějaký kluk nerad jezdí k babičce, to je toho." Ale tak to vůbec není. Když se začnete prokousávat dalšimi stranami, tak už vám možná trochu začne docházet, že tahle knížka není jenom o tomhle. Má o mnohem hlubší myšlenku a záměr.
Postavy mi vyhovovaly. Jediní, kdo mě na začátku štvali, byli Benovi rodiče, ale stejně se na konci dozvíme, že ho mají z celého srdce rádi (víc než pořad Tanec s hvězdami :D ). No, ale koho by neštval pan Parker, že jo? Stejně se mu to šmírování nakonec vtipnou formou vymstilo :). Ben byl fajn kluk, až na to, že neměl rád čtení :): Jinak jsem si ho oblíbila. A babičku drsňačku samozřejmě taky. A musím přiznat, že jsem těm jejím historkám taky věřila :D.
Konec mě hrozně šokoval. Myslela jsem si, že babička před Benem bude tajit nějakou nemoc, protože v té nemocnici to prostě nešlo nepoznat, ale, nečekala jsem to až tak. Úplně mi vstoupily do očí slzy, což se mi normálně nestává.
A to setkání s královnou bylo super :D.
Prostě David Walliams. Můj oblíbený spisovatel, co umí perfektní, poučné a dojemné konce a co umí vždycky překvapit. Myslím, že i když mám zatím všechny jeho knížky, co jsem přečetla, z knihovny, tak na něho a jeho knížky nikdy nezapomenu ♡.

Vesmich
20.09.2018 4 z 5

Od samého začátku jsem myslela na Prevítovi, ale nakonec to byo trochu jinak. Taková obyčejná rodina, nikdo ničím nevyniká, není nijak zvláštní ani není nositelem jakýchsi pozoruhodných schopností. Jedí fazole s klobásou a se sýrem a babička se láduje kapustou a všichni řeší totéž, co kdekdo - jak navazovat a udržovat vztahy s lidmi kolem nás.

elenai
09.09.2018 5 z 5

Výborná kniha nejen pro děti. Plná vtipu a překvapivých zvratů. A přestože je na devadesát procent humorná, stejně vás nejvíc dostane pohnutý závěr. Poslouchali jsme audioknihu, kterou namluvil Jiří Lábus, takže přednes byl velmi poutavý. Mohu jen doporučit!