Až na kost

Až na kost
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/535816/bmid_az-na-kost-6611710d1a6e4.png 5 567 567

Sayer Altairová série

< 3. díl

Co se stalo s čtyřiadvaceti zmizelými středoškoláky ze školního autobusu? Ve Washingtonu se ztratí autobus plný středoškoláků a neurovědkyně Sayer Altairová musí dopadnout viníka, s nímž ji pojí její vlastní minulost. Poté, co oplakala smrt svého snoubence a téměř přišla o práci, začíná budovat agentka Sayer Altairová konečně svůj život znovu od začátku. Její výzkum mozků psychopatů začíná přinášet své výsledky. Sayeřina nově nalezená spokojenost se však ocitá v ohrožení, když je povolána k vyšetřování případu zavražděné dívky, jejíž tělo bylo nalezeno v kruhu zvířecích figurek pod záhadným, krví napsaným vzkazem. Když zjistí, že mrtvé děvče je jedním ze čtyřiadvaceti pohřešovaných středoškoláků, Sayer rychle pochopí, že nic na tomto případu není tak, jak to vypadá. Přestože se v průběhu vyšetřování zaplétá do sítí falešných identit a stop, vše stále více poukazuje na její vlastní život. Má-li si Sayer zachovat naději na záchranu pohřešovaných dívek a zároveň ochránit vše, co miluje, musí se postavit své bolestné minulosti a zjistit, co ji s vyšinutým vrahem spojuje.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: audiokniha , Kanopa

Cut to the Bone , 2020

Interpreti: Andrea Elsnerová

katka.oo
29.08.2021 5 z 5

Super napínavé a velice dobré počtení, díl od dílu lepší a lepší, těším se na pokračování.

harena
24.08.2021 3 z 5

Ano, můžu souhlasit s tím, že je to čtivá a napínavá kniha, ale mně vadila spousta nedomyšleností, jako kdyby to spisovatelka chtěla mít brzy za sebou. Co nejrychleji napsané.
Spojler:
- Sanitka zvládne přijet jeden kilometr v noci lesem s mokřady za necelou minutu, tam naložit zraněného kluka a s houkáním odjíždět k silnici.
- Inteligentní 18 leté středoškolačky nemají sílu vykopnout sklo u autobusu, tak raději vezmou francouzák a chystají se z radia v autobuse vyrobit vysílačku?????
- Ezra sledoval Maxe, jak přeřezává řetěz, jímž byla klenutá dřevěná vrata zajištěna..... a čím, proboha, když nic neměli?
- Pomocí francouzáku unesená děvčata demontují sedadla v autobuse, teď mají 6 velkých tyčí, ale těmi nerozbijí okno, aby se dostaly ven a utekly, ale čekají na vraha, že ho přemůžou a pak utečou. Ach jo.
Konec spoileru
Takové a další věty mě vytrhovaly ze čtení, tak jsem si atmosféru a gradující napětí nemohla řádně užít a to je škoda. První díl se mi líbil, druhý méně, ale teď si nejsem jistá, jestli sáhnu po dalším.

Didi15
19.08.2021 5 z 5

Je teda fakt, že je to možná pro mě jednodušší čtení , ale nedá se upřít čtivost a zajímavý příběh. Mám ráda i vyšetřovací tým . Za mě prostě paráda , ale proč to takhle končí , to mi nemůžou dělat :D Nemůžu se dočkat dalšího dílu .

attila1
17.08.2021 5 z 5

Výborná kniha. Čtivá nešlo se od ní odtrhnout.

ctenarkaEva
16.08.2021 4 z 5

Čtivá, napínavá kniha se zajímavou zápletkou, ale bohužel vyřešení mě zklamalo. Připadalo mi dost nereálné a nepravděpodobné. Také mě zarazily některé situace, které už jsou popisovány v dřívějších komentářích.

kneslova
30.07.2021 4 z 5

velice slušná detektivka, vyšetřovací tým je trochu neuvěřitelný, ale dá se to dobře číst

Bulldog
27.07.2021 5 z 5

Takhle má vypadat správný thriller. Tenhle díl je opět jako jízda na rozbouřené řece a když už na konci jen tak zlehka plujete, tak poslední věta mi vzala absolutně vítr z plachet a nedočkavě vyhlížím další díl.

Olous1
26.07.2021 5 z 5

Panebože to byla opravdu jízda. Za jeden zátah přečteno. Tato série je skvělá,co teď budu číst:-D. Už se těším na další díl. Za mě 10 hvězdiček a 120%.

elena2054
18.07.2021 3 z 5

Kniha je opět velice čtivá, avšak...
Nějak mě nebaví mocenské boje a politikaření.
Je fakt, že se u této knihy neuvádí, že jde o kriminálku, což jsem se původně domnívala, že jen zapomněli uvést. Jenže ouha, ono jde spíš o politický thriller. Detektivní zápletka je podružná.
Navíc velmi zvláštně vymyšlena.
Jak již bylo zmíněno, neuvěřitelný děj a ta klišé, hlavně v závěru, jsou trapná.
No nevím. Po první knize jsem byla nadšená, po té druhé mírně na rozpacích a po této třetí si říkám, že po další už možná toužit nebudu.
Škoda no.

Pavlnka
13.07.2021 5 z 5

(SPOILER) Mi se líbil i třetí díl. Hodně napínavé a zajímavé, velmi čtivé. Těším se na pokračování. Docela mě děsí představa, že se může člověk takto změnit a těší mě představa, že i člověk s psychopatickým mozkem může být prospěšný (nechci použít slovo dobrý).

berila
11.07.2021 3 z 5

Jsem ráda, že nejsem jediná, komu se tento díl tolik nelíbil. Předchozí dva byly, alespoň podle mého názoru, podstatně lepší. Takové to bylo celé divné, místy přitažené za vlasy, ale zase musím uznat, že čtivě napsané. Konec velmi zvláštní, skoro bych si myslela, že je to konec série, ale uvidíme. Autorku určitě nezatracuji, psát umí.

knihomolkadorfa
09.07.2021 2 z 5

Z autorčiny předchozí knížky V kleci jsem moc nadšená nebyla. Ale zde jsem dala na vysoké hodnocení a opět jsem zklamaná. Ztotožňuji se s příspěvky soukroma a Pavel... Další knihu si asi nechám ujít.

Hella
06.07.2021 3 z 5

Škoda. Škoda toho překombinovaného a hlavně ne moc uvěřitelného děje. Škoda toho nevěrohodného nadlidského nasazení, které vynaložila Sayer, aby si víceméně sama zase poradila. A hlavně škoda toho úplně pitomého závěru, kdy si říkáte "To jako fakt?".

kasavubu
01.07.2021 4 z 5

Tentokrát mě zápletka vyšetřování zase až tolik nezaujala, byla na můj vkus zbytečně překombinovaná a ne moc uvěřitelná. O to zajímavější ale byly osudy Sayer plné nečekaných zvratů. Bylo to pěkné, napínavé počtení. Předchozí díly byly ale o něco lepší.

soukroma
30.06.2021 3 z 5

(SPOILER) Po trochu bláznivém, ale napínavém kousku Pohřbeni následovalo převeliké zklamání: Až na kost je plné klišé a výmyslů až na dřeň, až hanba, až do nebes, prostě čeho je moc, toho je příliš!
Namátkou: osamělá zvláštní agentka vedoucí vyšetřovací tým se pohybuje zásadně všude sama, na motorce (samozřejmě ani zlomená žebra ji neodradí), a pokud je to jen trochu možné, neví o jejích krocích nikdo nic, až na její pravou ruku, Eze, jehož nožní protézy mu brání v práci v terénu, ale jeho intelekt a zručnost se zacházením s internetem a databázemi z něj činí jediného vyšetřovatele, který prostě vyhledá, dohledá, nalezne, identifikuje vše, sám. (Nevím, na co měla Sayer k dispozici celý tým, když o jeho členech není nikde ani zmínka a spíš jí jsou při jejím stylu jen na obtíž. Ani se ale nedivím, když pravidelné schůzky týmu informuje stylem, kdy skoro každou větu uvádí "sakra" a "zatraceně", a vyjadřuje tak svoji frustraci...nad vlastním nikam nepostupujícím vyšetřováním a přenáší ji na všechny kolem.) Nakonec samozřejmě Sayer dokončí vyšetřování už mimo systém, na vlastní pěst, s dopomocí rovněž vyhozených a zapuzených přátel...
K (ne)profesionalitě vyšetřovatelů by se toho dalo uvést ještě hodně, ale považte, co následuje: egyptská kniha mrtvých, bohyně, živí mrtví, i nějaký ten šaman a naslouchač hlasů, a navrch přetajná organizace, tajní živí, kteří byli mrtví (žijící asi ve vakuu a stravující se vzduchem, přitom jezdí jak jinak než nezjistitelným autem...), změněné osobnosti, spiknutí v nejvyšších vrstvách a samozřejmě pověstný psychopat, který se na poslední řádce konečně už zhmotní!
Samotný únos a zabití skoro dvacítky mladých lidí (středoškoláků, jakýchpak pořád dětí) byl taky hlavně na efekt, hrůzný, leč rovněž nevěrohodný.
Tak tudy tedy ne, ne, ne... (za dočtení 50%)

Pozn: a to už ani nezmiňuji podivnosti technického rázu - viz třeba předchozí komentář

Pavel...
28.06.2021 1 z 5

(SPOILER) Až tato série knih mě donutila napsat první recenzi...
Příběh první knihy byl dost těžko uvěřitelný, ale dejme tomu.
V druhé knize se bohužel logické i technické nesmysly začaly kupit už od samého začátku.
A třetí kniha, to je teprve něco!
Dívka se neúspěšně pokusila vykopnout okno autobusu, to je jistě těžké. Následným průzkumem autobusu byla nalezena i bedna na nářadí, která obsahovala i francouzák. No hurá, kde kdo by si myslel, že bude jistě použit na rozbití okna a útěk, ale ne... Dívky (středoškolačky jedoucí na vědomostní soutěž) se radši rozhodly z autorádia vyrobit vysílačku :D:D:D.
Dál jsem nedočetl.
Autorce jistě nelze upřít dobrou čtivost, místy velmi dobře vybudovanou atmosféru a napětí, které bohužel skoro vždy zabije totálním nesmyslem. Tyto 3 knihy taky dost trpí ne moc kvalitní překladem, autorka občas vykrádá sama sebe a samozřejmě nechybí ani několik klišé těžkého kalibru. Knihy jako by občas přecházely z trilleru do jakéhosi románu pro ženy? Hlavní hrdince trénované na chladnokrevné zvládání jakékoliv situace se tolikrát zastavil dech i srdce, že by měla možná navštívit kardiologa.
Zdejší hodnocení vždy více či méně odpovídalo i mému hodnoceni, ale momentálních 94% je naprostý úlet.
Pokud se zvládnete přepnout do režimu čtu komiks, dokáže Vám tato série knih nabídnout mnoho hodnotných zážitků. Pokud hledáte logiku a zdravý rozum, jděte jinam...

em75
27.06.2021 5 z 5

Celý příběh byl jedna velká napínavá jízda a při některých překvapeních mi skoro spadla brada. A ten konec .. při dočtení ze mně jen vylítlo slovo - doprčic. To už je fakt konec? A kdy vyjde další díl? Ještě letos? Příští rok? To musím tak dlouho čekat?!

RADOST
23.06.2021 5 z 5

I v tomto díle autorka prokázala, že prostě umí. Dobrý námět i zpracování. Děj nabitý akcemi i nečekanými zvraty, Napětí podtrženo ohrožením Sayer nejen šíleným pachatelem únosu, ale také někým dalším, možná stejně šíleným. Okořeněno egyptskou mytologií a jejím odrazem v architektuře Washingtonu. V závěru příslib dalšího pokračování, protože dochází k poodhalení něčeho, o co možná Sayer ani nestála.

JustWomen
22.06.2021 4 z 5

Bylo to čtivé, ale docela šílené... stále se měnilo, kdo je živý a kdo mrtvý, snad jen babička vedla normální život a ten konec jako co? Doufám, že už brzo bude další díl.

ina77
22.06.2021 5 z 5

Neuvěřitelné,každá nová kniha je lepší a zajímavější!