Krvavá fontána

Čtvrtý příběh náčelníka okresního oddělení VB ve výslužbě Augustina Velikého a jeho přátel. Vše se točí kolem tajemství, jež má spojitost s dobou druhé světové války, a co víc: děje se ve strašidelné scenerii vesnice poblíž vojenského újezdu, navrch ještě se zpustošeným zámkem, kde se zjevuje Černá paní a záhadná fontána chrlí krev. Co se vlastně stalo těsně před koncem války na malém zámečku v Sudetech poblíž tajné podzemní továrny?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/96415/krvava-fontana-96415.jpg 4.642

Augustin Veliký 4.

Detektivky, krimi, Literatura česká
Vydáno, Kapitán Kid

Kniha Krvavá fontána

Eicherik

Černá paní, fontána s Tritónem chrlící krev, zpustošený zámek, tajná podzemní továrna a k tomu prolog odkazující ke krvavým událostem z konce druhé světové války. Krvavá fontána předkládá tajemný, až duchařský příběh, sympatickou trojici zčásti amatérských detektivů a typický, čaroslovný humor pana Velinského.

faba
08.12.2020

Augustin Veliký, mistr Smetana a slečna Gréta Hornová ve čtvrtém, a posledním pokračování série. Opět ve skvělá detektivka, srovnatelná s knihou Hra na smrt. Stejně vtipné, dokonalé dialogy, smál jsem se někdy víc, než při nějaké humoristické knize. Škoda že už je konec. Bude mi chybět tato povedená trojice nad lahví tesavely.
"Slečna Hornová odjela. S kočím." "Skočte."

kolacky
11.07.2020

Nádhera! Hodně mi to připomínalo Eduarda Fikera, ty staré detektivky. A opět, ty narážky a citáty, jedna veliká paráda. Celá série je naprosto skvělá!
V tomto příběhu byli mými oblíbenci zemědělec Řehoř a vrchní Láďa. Jeho citáty neměly chybu...

Corso
25.10.2018

Stvrty, a zase uplne iny pribeh Augustina Velikeho a jeho partakov. Tentoraz skoro ducharina, a k zlocinu dochadza aaaaz niekedy v poslednej tretine. A az potom dostaneme dokazy, ze mozeme tuto knihu zaradit k detektivkam :) Mrtvolami sa to nakoniec predsa len hemzi, ale duchmi tiez. Ja som sa bavil. Zase dobre napisane dialogy, ktore su nosnym pilierom pribehu. Samotna krimi zapletka nie az taka objavna a mozno si pomaha nie nelogicnostami, ale aspon takymi barlickami, aby to ku koncu do seba zapadlo. Ale stale skvele citanie. Nebyt autor zaradeny v dobe normalizacie za "zavadneho", mohli sme sa dozit par skvelych filmov na namety tejto serie. Ech... raz sa k AV vratim... medzitym vyskusam Otu Finka.

kuruteku
23.08.2018

Díky nakladatelství Mystery Press vyšla celá dostupná řada detektivek s Augustinem Velikým. Soudruhuje se tak, jak to bylo obvyklé v polovině 60. let, ale o to tu nejde. Stejně jako nejde o odkazy na druhou světovou válku. Mimochodem - podzemní prostory kpt. Kida nějak lákaly, kromě této knihy jsou jimi prolezlí celí Engerlingové. Ale zpět. Díky vysvětlivkám Freda Velinského si i méně chápavý čtenář, jako já, může vychutnat každý detail slovních přestřelek mezi Velikým, Smetanou a Hornovou.

jan8470
21.08.2018

Stylem vyprávění nevyčnívá Krvavá fontána nad předchozí autorovy knihy ani o hlaveň Mausera C.96. Velinský dávkuje informace postupně a po troškách. Přesto že je případ dost spletitý a postavy (jak je autorovým zvykem) hodně upovídané, dokáže díky dobře zvládnutým vypravěčským postupům udržet čtenářovu pozornost až do samého závěru. Navíc je čtveřice svérázných detektivů velice sympatická a nešetří ve svých dialozích humorem a narážkami na světovou literaturu, což mnohé čtenáře také potěší. A díky prvkům tajemna působí z celé čtveřice detektivek s trojicí V.S.H.v hlavní roli nejstrašidelněji. Přestože Mystery Press vydalo Krvavou fontánu jako e book, mohla by si najít cestu také k mladším čtenářům. Zcela jistě jim má co nabídnout

jarin58
28.07.2017

Ten Otik Finků mi tam chybí.

witko
05.03.2013

Velínského detektivní klasika postavená na výborných dialozích.