Obelix a Caesarova galéra

Obelix a Caesarova galéra https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/7640/asterixova-dobrodruzstvi-obelix-a-caesarova-galera-7640.jpg 4 69 3

Asterixova dobrodružství série

Posádka jedné z Caesarových galér se na moři vzbouří. Galejníci velmi dobře vědí, že Caesar je bude pronásledovat všude, a tak se rozhodnou přistát u břehů Armoriky nedaleko vesnice nenapravitelných, která ještě stále odolává římské moci.

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Egmont (ČR)

La galére d´Obélix , 1996

yaoiyuri
28.12.2021 2 z 5

Dost slabý díl. Míchá v sobě několik rádoby dějových linek (vzbouřenci, Obelix s lektvarem, pronásledování, piráti…), které jsou ale v konečném důsledku úplně o ničem (naprosto mimo pak byla ta vložka s Atlantidou). Nezajímavý, nezábavný a divně překombinovaný díl.

Kuža007
09.09.2019 4 z 5

Název vás zláká víc, než samotný příběh.

Atlantis
22.01.2019 3 z 5

Hodnocení přesně v půli, protože i tento komiks je čitelný pouze na půl. I přesto, že se tento díl jmenuje Obelix (a ne Asterix), myslím, že úplně zbytečně. Obelixe je v něm zhruba tolik, jako v jiných dílech a osobně v tom vidím spíše způsob, jak nalákat čtenáře na oblíbenější postavu.
Nechápu, proč má Uderzo pořád potřebu někomu vzdávat hold a do Asterixových dobrodružství vkreslovat postavy ze současnosti. Obrovsky to ruší a například Spartakus mohl v tomto dílu vypadat normálně "asterixovsky".
Pro mě osobně šel tento komiks do kopru ve chvíli, kdy se naši hrdinové vydávají do Atlantidy. Proč? No protože je to přece hrozně cool... Děs, zbytečnost. Celkově opět další slabý díl.