Asterix a Caesarův vavřínový věnec

Náčelník Majestatix s manželkou se v doprovodu Asterixe a Obelixe vyberou na nákupy do Lutécie. Při té příležitosti navštíví i bratra paní náčelníkové. Během večeře, kde se toho hodně vypije, dojde na chvástání se a hrdé řeči. Situace vyustí v pozvání na hostinu do nepokořené galské osady, na které má jako koření k hlavnímu pokrmu sloužit Cézarův vavřínový věnec. Chtě nechtě, Asterix a Obelix vyrážejí do Říma, aby se této "kulinářské speciality" zmocnili....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/7648/big_asterix-a-caesaruv-vavrinovy-venec-WNf-7648.jpg 4.6128

Asterixova dobrodružství 8.

Literatura světová, Komiksy

Vydáno: , Egmont (ČR)

Lauriers de Cesar, 1972

Kniha Asterix a Caesarův vavřínový věnec

Gordonlord
04.05.2021

Majestatix se v opilosti s bratrem své ženy vsadí, že mu uvaří jídlo kořeněné listem z Caesarova vavřínového věnce. A získat ho do Říma jedou pochopitelně Asterix s Obelixem.

Je tu spousta nových hlášek, svěžích zajímavých vtipů a naštěstí tentokrát humor nestojí na nekonečném mlácení Římanů. Nápady, humor a slovní hříčky jsou stále v zajetém duchu předchozích povedených příběhů, ale tentokrát mi přišlo, že mají lehce novou a cerstvou poetiku.

A navíc se tu tentokrát docela chlastá, a to nebylo úplně zvykem.

S radostí vidím, že i některé, pomalu zasmrádlé running joky se dočkaly osvěžujících nových prvků. Takže zase jednou vydatná comicsová krmě v nezaměnitelném a jedinečném stylu.

J.P.S.
19.09.2020

"Tak necháte se už sežrat, nebo ne? Šelmy jsou hladové, jeden lev už sežral pantera!"

Prostě BÝVORNĚ !!!

KillHurt
26.03.2020

Bývorně. Tady je nadsázka už mimo kategorie. Taky proč si neuvařit ragú z Caesarova vavřínového věnce, že? Výborné hlášky a skvělé vtipy s dobrou pointou.

Atlantis
05.08.2018

Premisa tohoto dílu je velmi na sílu a trošku to zavání, že tenhle díl vznikl na rychlo. To ale nic nemění na tom, že tempo, jakým se střídají místa a všudypřítomný vtip dělá za "Vavřínového věnce" výborný díl. Nebo tedy spíše BÝVORNÝ!

Ezios
15.01.2016

Skvělý díl, který má všechno. Velkou dobrodružnou výpravu, sarkasmus, klasické vtipné hlášky i nové skeče Asterixe a Obelixe. A k tomu slušnou pointu.

Rebel0007
19.05.2015

Tentokrát mně pobavil jenom opilý Obelix jinak podprůměr.

borknagar
09.03.2014

Pro mě trošku slabší díl, ale pořád švanda k popukání. Kdo má rád Asterixe, ani zde čtením neprohloupí. Poctivé čtyři hvězdičky :)