Asterix a Caesarův vavřínový věnec

Náčelník Majestatix s manželkou se v doprovodu Asterixe a Obelixe vyberou na nákupy do Lutécie. Při té příležitosti navštíví i bratra paní náčelníkové. Během večeře, kde se toho hodně vypije, dojde na chvástání se a hrdé řeči. Situace vyustí v pozvání na hostinu do nepokořené galské osady, na které má jako koření k hlavnímu pokrmu sloužit Cézarův vavřínový věnec. Chtě nechtě, Asterix a Obelix vyrážejí do Říma, aby se této "kulinářské speciality" zmocnili....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/76_/7648/asterix-a-caesaruv-vavrinovy-venec-WNf-7648.jpg 4.698

Asterixova dobrodružství (8.)

Literatura světová, Komiksy
Vydáno:, Egmont (ČR)

Lauriers de Cesar (1972)

Kniha Asterix a Caesarův vavřínový věnec

Atlantis
05.08.2018

Premisa tohoto dílu je velmi na sílu a trošku to zavání, že tenhle díl vznikl na rychlo. To ale nic nemění na tom, že tempo, jakým se střídají místa a všudypřítomný vtip dělá za "Vavřínového věnce" výborný díl. Nebo tedy spíše BÝVORNÝ!

Ezios
15.01.2016

Skvělý díl, který má všechno. Velkou dobrodružnou výpravu, sarkasmus, klasické vtipné hlášky i nové skeče Asterixe a Obelixe. A k tomu slušnou pointu.

Rebel0007
19.05.2015

Tentokrát mně pobavil jenom opilý Obelix jinak podprůměr.

borknagar
09.03.2014

Pro mě trošku slabší díl, ale pořád švanda k popukání. Kdo má rád Asterixe, ani zde čtením neprohloupí. Poctivé čtyři hvězdičky :)

Asterix Obelix Gaius Julius Caesar

Autoři knihy