Asterix v Helvetii

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dekadentní místodržitel ve městě Condatum nemilosrdně okrádá Řím na daních. Kvestora, který přijede na kontrolu, přiotráví, aby zdržel vyšetřování. K stonajícímu je přivolán druid Panoramix, který prohlásí, že kvestora dokáže vyléčit, jenže do léčivého nápoje potřebuje poměrně vzácnou přísadu - Leotopodium alpinum, neboli plesnivec, a ten se dá najít pouze ve vysokohorských polohách v Helvécii. Asterix a Obelix tudíž bez meškání vyrážejí na cestu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/76_/7647/asterix-v-helvetii-vsm-7647.jpg 4.8116
Série

Asterixova dobrodružství 7.

Žánr
Literatura světová, Komiksy
Vydáno · Egmont (ČR)
Orig. název

Astérix chez les · 1970

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha Asterix v Helvetii

Přidat komentář
Kuža007
09. září

Jeden z nejnádhernějších Asterixů. Skvělý humor a hlavně příběh. Samé orgie a satira na Švýcary a Švýcarsko. Krásné.

Atlantis
12.11.2018

Přesně takového Asterixe chci číst. Příjemný humor, dostatečně smysluplná zápletka a hlavně vtipy na danou zemi, které nejsou na sílu a i když o dané oblasti (tentokrát Švýcarsko) máte jen všeobecné ponětí, vtipy si užijete a minimálně se pousmějete. Prostě klasický "starý" Asterix s Obelixem tak, jak je máme všichni rádi.

borknagar
10.01.2016

Asterix s Obelixem zažijí napínavé dobrodružství v Helvetii, když je druid Panoramix vyšle pro stříbrnou hvězdu. Opět nás čekají menší a větší šarvátky s římany, římské orgie a radovánky, krásná helvétská příroda, vnitřek trezoru a také precizní helvétskou náturu. Prostě bude plno kuku a kuku, až to některým poleze na nervy. Vše jako vždy dobře dopadne, zlo bude záslužně potrestáno a jako pokaždé nás čeká oslava návratu našich hrdinů......

Babouš
18.07.2015

Oproti ostatním Asterixům je tenhle trochu vážnější a myslím, že spíš pro vyspělejší čtenáře. Tolik narážek na dekadentní římskou kulturu (srovnání s divokými 60. lety?) a na Švýcary! Úžasné čtení.

Avatar Aang
08.05.2014

Byl to dobrý comics

tyzik.cejka
06.07.2013

krááááááááááááááááásné

Vojta

Můj nejoblíbenější Asterix ze všech. Je v něm všechno: akce, napětí, vtip, panenská příroda, orgie(něco podobného s fondue se pokusím někdy uspořádat) a správný konec, když ten zlej dostane na držku.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Podpořte ji svým hlasem v Ceně českého internetu (nominována je v každé druhé kategorii)

Štítky

Asterix Obelix

Autor a jeho další knihy

René Goscinny
francouzská, 1926 - 1977

všech 98 knih autora

Kniha Asterix v Helvetii je v

Přečtených156x
Čtenářské výzvě4x
Doporučených9x
Knihotéce53x
Chystám se číst6x
Chci si koupit1x