Asterix z Galie

Římanům dochází, že v síle Galů je nějaké tajemství. Nasadí tedy špióna (Caligula Minus - Caligulaminix), kterému se podaří úspěšně infiltrovat a získat důvěru Asterixe. Po napojení kouzelnou polévkou, jenž mu dodá sílu a odhalení, Caligula Minus prchá a podává hlášení. Jeho centurion (Caius Bonus) se rozhodne unést druida Panoramixe, což se Římanům podaří. Asterix se vydává hledat druida, nachází jej v Malobonu, přičemž je sám chycen. S Panoramixem vymyslí léčku a místo naslibovaného nápoje na získání nadlidské síly, připraví Římanům nápoj urychlující růst vlasů......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/76_/7631/asterixova-dobrodruzstvi-asterix-z-galie-7631.jpg 4.6133

Asterixova dobrodružství (1.)

Literatura světová, Komiksy
Vydáno:, Egmont (ČR)

Astérix le Gaulois (1961)

Kniha Asterix z Galie

Widow Embalmer

Přečteno v angličtině. U Toutatise to byla nádhera. Krásný komiks a začátek mnohých dobrodružství poťouchlých Galů, kteří bez větší námahy terorizují římské vojáky. Příjemná kresba, laskavý humor a vůbec dobrá zábava. Těším se, že v dalších dílech dostane víc prostoru Obelix. Třeba se někdy dočkám i bitky v Koloseu: Asterix vs. Maximus. Vy se snad nebavíte? Vy se vážně nebavíte?!

Disease
13.11.2017

Je vidět, že je to teprve rozjezd, jak podle scénáře, tak i podle ještě nevykresleného Uderza.

blindone
03.11.2017

Nejlepší hodina dějepisu.

Heisenberg
18.07.2017

Klasika s velkým K. Tímto dílem odstartovalo hotové komiksové šílenství - a to je jen a jen dobře. Humorné až za hrob...

Tapeworm
19.07.2016

Prostě klasika, nejlepší :)

Legáček
16.07.2015

Ten film moc dobrý není ale ten komix je skvělí.

Babouš
09.07.2015

Takové první seznámení s Asterixem, Obelixem a dalšími obyvateli nedobytelné galské vesničky. Styl kresby se liší od pozdějších dílů, barvy jsou psychedeličtější a celé to vůbec je umělečtější než realističtější, což se mi moc líbilo. Zajímavé je, že v tomhle díle je kouzelný nápoj ještě podáván hromadně pro celou vesnici - Asterix je uvězněn bez kapky lektvaru v čutoře, což by se v pozdějších dílech stát nemohlo.

Babouš
09.07.2015