Artemis

Autor celosvětového hitu Marťan se znovu hlásí o pozornost milionů čtenářů: tentokrát sci-fi thrillerem z blízké budoucnosti – napínavou noir kriminálkou odehrávající se na Měsíci. Jazz Bašarová pracuje jako kurýrka. Občas i nelegálního, čili pochopitelně lépe zaplaceného zboží. Jak jinak přežít v Artemidě, jediném městě na Měsíci, když nejste bohatý turista nebo výstřední milionář? Když si tu poctivě vyděláte sotva na jídlo? Když ani příležitostné pašování nestačí na slušnější bydlení? Všechno se ale změní v okamžiku, kdy Jazz dostane nabídku provést velkou věc. A to za odměnu tak závratnou, že se prostě neodmítá. Jenže tahle zakázka jí brzy přeroste přes hlavu – zaplete se totiž do vysoké hry, v níž jde o ovládnutí Artemidy. A kterou by nemusela přežít…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365035/artemis-aGI-365035.jpg 3.8898
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Knižní klub

Artemis, 2017

Kniha Artemis

R47
předevčírem

Román o svařování na Měsíci. Děj odsejpá, sarkasmus vypravěčky baví, ale žádné překvapení nebo zjevení se nekoná. Kdyby nebylo Marťana, možná bych dal o hvězdu víc.

MartinH
21.12.2020

Dobře čitelné a Weirův sarkasmus a humor mě prostě baví.

JSmerda
18.12.2020

Nemůžu si pomoci, ale po Marťanovi je to zklamání. Přijde mi, že Andy Weir nastudoval ohromné množství materiálů z kosmonautiky a tak si řekl, že když už tomu věnoval tolik času a bylo to tak úspěšné, tak by to mohl zkusit ještě jednou "otočit" :) Je to zkrátka tak trochu recyklace Marťana. Kdybych četl nejprve Artemis a pak Marťana, tak bych byl nadšen z obou knih. Ale v opačném pořadí cítíte sestupnou tendenci.

Enforcer
17.12.2020

Druhá kniha autora a opět trefa. Tentokrát se z neobyvatelného Marsu přesuneme na již docela zabydlený Měsíc - nachází se na něm jedno město a turistický park nalézající se na místě prvního přistání. Hlavní hrdinka románu saúdská Arabka Jazz Bašárová je hrdinovi Marťana docela povahově podobná, jen tentokrát nestojí na té úplně správné straně a sympatie k ní bude čtenář hledat poněkud složitěji, i když je nakonec najde. Andy Weir svými prvními dvěma romány zaznamenal vskutku povedený start a zařadil se mezi mé oblíbence. Těším se na jeho další dílo.

Ivan F
03.12.2020

Veľmi dobre sa táto sci-fi veselohra/fraška čítala. Až tak ľahko, že mi vlastne čas strávený pri knihe neskutočne rýchlo ušiel a zábava to bola prímová. Námet knihy je fajn, avšak spracovanie má dve stránky. Prvá, technická stránka, tá je super, autor si musel naštudovať mnoho detailov, aby tak vierohodne (verím, že aj správne) opísal život na Mesiaci a všetko, čo je k prežitiu v pre človeka nehostinnom prostredí treba. Druhá stránka, dejová linka, nuž tá je spracovaná skutočne priemerne, až som mal pocit, že to autor zosmolil, keď mal cca dvadsať a vydal to až teraz. Na pobavenie to bolo čítanie dobré, ale nie výnimočné, mne autorov štýl sedel. Okrem toho som Jazz od prvej chvíle fandil, takže ak by autor napísal aj Artemis II, rád by som si ho prečítal. Oddychových sci-fi kníh nie je veľa.

cathleenka
26.11.2020

Marťan to není. Je to o level "lehčí" čtení. Rychlá příjemná oddychovka. Pro mě byla dějová linka na hraně uvěřitelnosti, což se trochu bilo s docela hodnověrně vykresleným prostředím.

SpiritOfBook
26.11.2020

Kniha byla velice napínavá, prakticky jsem ji přečetla jedním dechem stejně jako Marťana. Líbila se mi vykreslená budoucnost osídlení Měsíce, přišla mi věrohodná. Jen mi občas trochu vadila přechytralá hlavní hrdinka, která se dostávala do zbytečných problémů. Vyvážil to ale fakt, že má srdce na pravém místě. :)

Affares
11.11.2020

Bojoval jsem mezi dvěmi a třemi hvězdami. S hlavní postavou jsem se vůbec neztotožnil, hlavní zápletka mi nesedla a přišla těžko uvěřitelná jako řada dalších bodů a první půlku jsem se fakt nutil do čtení, což u mne nebývá zvykem. Autor se snažil vše odlehčit dle mne nemístným a suchým humorem a bohužel ani řada "technických" parametrů to nezachránila. Je to oddechovka, spíše povídka, na velmi průměrné úrovni. Přišlo mi, že kniha se snaží vytěžit na prodejích jen díky Marťanovi, který ji předcházel. Pokud hledáte něco, kde se s nadsázkoou hodně zasmějete, tak sáhněte po Armabetton.