Aristoteles a Dante odhalují záhady vesmíru

Aristoteles a Dante odhalují záhady vesmíru https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260515/bmid_aristoteles-a-dante-odhaluji-zahady-lQg-260515.jpg 4 570 150

Aristoteles a Dante série

Dante umí plavat. Aristoteles ne. Dante se umí vyjadřovat a je si jistý sám sebou. Ari hledá správná slova jen stěží a trpí nedostatkem sebedůvěry. Dante se ztrácí v poezii a umění. Ari je naštvaný teenager, který má bratra ve vězení. Dante je všeználek s nezvyklým pohledem na svět. Tihle dva kluci se potkají na koupališti a zdá se, že nemají zhola nic společného. Ale protože jsou oba samotáři, začnou spolu trávit čas a zjistí, že jejich přátelství je opravdu neobyčejné – takové, které změní životy a vydrží navždycky. A díky němu také Ari i Dante zjistí ty nejdůležitější pravdy o sobě samých a o tom, jakými lidmi by se chtěli stát. Krásně poetický příběh o dospívání a přátelství od uznávaného autora.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Aristotle and Dante Discover the Secrets of the Universe , 2012

Lenas2412
08.04.2020 5 z 5

Kniha si získala speciální místo v mém srdci a já se k ní vždy ráda vracím.
Vřele doporučuji.

Knizectvi
22.03.2020 5 z 5

Aristoteles nikdy nebyl jako ostatní kluci, a ani je nikdy nedokázal pochopit, dokud nepotkal Danteho ani vlastně neměl přátele. Sledujeme dětství a dospívání dvou neobyčejných kluků, kteří si navzájem pomáhají a oběvují spolu svět. Vytvoří si mezi sebou přátelské pouto tak silné, že by za sebe položili i život. Ale je to pouto jenom přátelské ? Opět velmi silný příběh o hledání sama sebe, o řešení minulosti, nejen vlastní ale i rodinné. O hledání si vlastního smyslu v tomto světě ale i hledání cesty k vlastním nejbližším. Silný příběh se silnými momenty, psaný krásně a poeticky. Poetický styl psaní Vás donutí se po většinu knihy usmívat, silné zvraty které přijdou Vás zasáhnou o to silněji. Kniha obsahuje vše od kamarádství, přes problémy dospívání, životní otázky a ztráty až k lásce a její síle.
Opět nemůžu jinak než dát pět hvězd a doporučit snad každému. Kniha totiž není prvoplánově gay a na této tématice až tolik nezáleží.

M.anon
03.03.2020 5 z 5

Knížka krásná, nemám ji co vytknout. Přečteno za pár hodin:-)

Kacennnka
04.11.2019 5 z 5

Benjamin Alire Sáenz má jedinečný styl vyprávění. Lehký, ale hluboký, neuvěřitelně čtivý a mocí vyvolávat emoce. Ari a Dante vyšly v rozpuku LGBT literatury, přesto to není kniha o lásce. Je to kniha o hledání identity, je to kniha o přátelství a dospívání. Je to kniha, která zahřeje u srdce, budete se u ní culit, ale přesto ve vás hodně zanechá.

jahex
10.09.2019 5 z 5

Musím říct, že jsem měl ze začátku problém. Trvalo mi, než jsem najel na styl, kterým to je psaný. Ale pak jsem hltal každý slovo.
Je to krásný vhled do duše dospívajícího kluka, který hledá tajemství vesmíru (čti hledá sám sebe).
Ačkoliv je ta kniha vlastně velmi pozitivní, tak já z ní mám hlavně smutný pocit. Ale možná to bude tím, že každý máme v sobě své démony, které schováváme před ostatními a nejsme schopni o nich mluvit. A když už konečně najdeme někoho s kým můžeme, tak zůstává otázka, jestli se otevřeme. Jsem rád, že Arimu se to nakonec povedlo. Moc rád.

monika011
08.09.2019 4 z 5

Mám smíšené pocity.
Nádherná obálka. Vyhovovaly mi krátké kapitoly. V knize se objevilo neskutečně mnoho zajímavých myšlenek, které se mi ještě dlouho budou přehrávat v hlavě. Ale také jsem měla problém s větami, občas mi přišly krkolomné, to ale asi bude tím, že je to překlad a ne všichni si s překladem dokáží vyhrát.
Někteří lidé tu píší, že měli problém s Aristotelem. Já si zase nedokáži představit, že by byl Ari jiný. Přiznejme si to. Každý z nás byl jednou Arim- zmatený, naštvaný, toužící po tom, už konečně najít to svoje místo v tomto světě. Odhalit každou záhadu toho vesmíru. V tomto vesmíru tento vesmír.
Tato kniha je o hledání sám sebe. O hledání pravdy. A o poznání. O všem, čím si procházíte o prázdninách. O všem, co se děje, když jste mladí a stojíte na začátku tohoto bláznivého života.

"Slova se změní, pokud začnou žít ve vašem nitru."

Bylo mi potěším s vámi odhalovat záhady vesmíru, Ari a Dante.

Linda02
01.09.2019 5 z 5

Krásný příběh o dvojici chlapců. Doporučuji.

Kačkaknihomol
01.09.2019 3 z 5

Nebudu lhát, vypadalo to slibně. Když jsem si poprvé přečetla anotaci a podívala se na pár recenzí, řekla jsem si, jdu do to. Hezká obálka, hloubavost a gay tématika jsou hlavními tahači téhle knihy.

Četlo se to zpočátku velmi hezky, děj pěkně odsýpal, i když se prakticky nic nedělo. Jenže potom jsem tak nějak zatvrdla na jednom místě a v polovině knihy stejně tak i autor. Dočetla jsem to, ale kniha už se prakticky táhla a já už se těšila, kdy bude konec.

Jak už jsem psala, gay tématika je teď považována za potřebnou, což naprosto chápu a podporuji, ale na druhou stranu, není dle mého dobré dát knize pět hvězdiček, jen kvůli tomu. Trochu tím narážím i na Simona, který zažil mnohonásobný humbuk než tato kniha.

PapayaD
08.08.2019 4 z 5

Líbilo se mi to. Vážně. Sice jsem čekala něco jiného, něco jako Simona, ale nezklamalo mě to. Hezká, milá odpočinková knížka o dvou teenagerech, kteří chtějí poznat svět, ale hlavně sami sebe. Hrdinové jsou zhruba stejně staří jako já, takže jsem u některých myšlenek měla pocit, jak kdyby mi je autor vytáhl z hlavy. Navíc je knížka opravdu čtivě napsaná.
Doporučuji a hodnotím 80%, tedy 4* z 5*. Tu jednu hvězdičku musím bohužel strhnout za Ariho, občas byl fakt na přes držku a taky proto, že jsem čekala o něco víc LGBT :).

Romča11
10.07.2019 5 z 5

Úžasná knížka o tom jak si Ari hledá cestu a poznává se. Lepší knížku o sebepoznávání jsem nečetla :) A Dante je strašně pozitivní člověk. Takovýho bych chtěla mít vedle sebe. Myslím že tato knížka je srovnatelná s Líbali jsme se od Davida Levithana. Obě jsou to nádherné knihy které dobře popisují gaye :)

pampelišinka
07.06.2019 4 z 5

Nečtěte to, pokud chcete číst o gay vztahu. To vás přesměruju na Probuzení Simona Spiera, Dej mi své jméno nebo třeba Muffin a čaj. Nebo od toho ten vztah dvou kluků aspoň neočekávejte jako prioritní.
Pokud si ale chcete přečíst moc hezký dílo o jednom naštvaným náctiletým klukovi a jeho nejlepším kamarádovi, užijete si to.))

Georgino
04.05.2019 3 z 5

Celkem milá kniha, ale Dám ti slunce, které je na podobné téma, je o třídu lepší.

tichoslapek_
20.04.2019 4 z 5

Velice hezký, citlivý příběh dvou dospívajících kluků. Příběh plný otázek tak typických právě pro dospívající, kteří se snaží přijít na všechny záhady světa. Občas je třeba se taky zamyslet, takže mi akce v příběhu nechyběla. Knihu jsem přečetla jedním dechem a moc se mi líbila.

Aristea
19.04.2019 4 z 5

Za mě naprostá pecka! Není to styl každého, ale oceňuji krásně popsaný vtah z rodiči. U mnoho knížek jsou rodiče jen zmíněny, a nebo o nich prakticky...nevíme nic. Oba kluci mi byli od začátku sympatičtí.

Příjemná oddechovka!

Manifest blech
30.03.2019 1 z 5

Milé, svižné čtení o dvou klucích v pubertě, kteří přátel moc nemají, najdou sebe a jejich přátelství dokáže hodně.

NancyBlack
22.03.2019 1 z 5

Tak tohle fakt ne. Šíleně velký zklamání. Čekala jsem naivní young adult zamilovanou literaturu a dostal se ke mně nemastný neslaný příběh o dvou klucích, jejichž charaktery byly absolutně neuvěřitelné, stejně jako celá kniha. Ohraná LGBT témata, zmlácení, nemocnice, potlačování vlastní identity. Dílo o 364 stránkách založené na jednoslovných opakujících se dialozích, ve kterých vůbec netušíte, co se probírá a nevíte, kdo mluví a kde se mluví a proč se vůbec mluví. Příšerný. Autor to odbyl, neustále opakoval slova jako nenávist, bratr, záhada vesmíru, až mi to lezlo krkem. Uhhh, bylo to fakt utrpení, číst takovou klišé slátaninu vlastně o ničem, s postavami, kteří jednají mimo mísu.
Už nikdy víc a nechápu, jak kniha může mít tak vysoké hodnocení. O čem to bylo? Co vám to dalo? Mně se zas o něco zvýšil tlak.

-LaraRead-
16.03.2019 5 z 5

Tahle kniha mě okouzlila. Pamatuju si, jak jsem ji viděla poprvé, když vyšla, a chtěla jsem si ji přečíst, ale připadalo mi to zvláštní. Trochu přístup: Nic proti gayům, ale...
Ale pak jsem byla byla okouzlena LGBT+ knížkami a k téhle se prostě musela vrátit.
Bylo to krásně napsané, s takovou bolestnou jednoduchostí, dokonce mi to trochu připomnělo Malého prince.
Nedokážu přesně vysvětlit, jak moc na mě kniha zapůsobila, ale číst jí byl nádhery zážitek.

Ayume
12.03.2019 5 z 5

Znáte takové ty knihy, které začnete číst a poté už je prostě nemůžete odtrhnout z ruky? Aristoteles a Dante je jednou z nich. Zpočátku jsem nevěděla, zda si knihu vůbec přečíst, protože se mi jméno knihy zdálo trochu bláznivé, čekala jsem od toho nějakou naučnou knihu o vesmíru, nebo tak něco, ale nakonec jsem se tedy odhodlala a půjčila si jí.

Pane jo. Musím uznat, že myšlenky a slova, která autor psal jsem četla se zadrženým dechem. Pasáže, citáty a básně tomu dodávaly třešničku na dortu. Mým hlavním problémem u LGBT knih je to, že když knihu čtete, buď jde vztah dvou hlavních postav neskutečně rychle a vy ani nevíte, kde je začátek vztahu a kde je konec jejich dlouhého polibku, nebo vás autor nechává jako na trní a vy nevíte, jestli ten vyvolený páreček skončí spolu. Tady to byl ale příjemný mix všeho, věděli jste a také jste cítili, že Ari a Dante k sobě rozhodně něco cítí, ale nebylo to uspěchané, a tak, když konečně došlo k jejich polibku, příjemně vás to zahřálo u srdce.

Mimoto, příběh se mi líbil i kvůli dalším 'tabu' věcem, kterou například byla otcova minulost, či Ari-ův bratr.

Kniha byla zkrátka skvělá, vzhledem k tomu, že jsem jí začala číst v 9,00 ve škole a poslední stránku přečetla v 16,30 téhož dne odpoledne, musím jí doporučit. Jsem si také jistá, že si jí pořídím domů, protože něco takhle skvělého si prostě budu chtít přečíst znovu a znovu.

BlueTer
21.02.2019 4 z 5

Přes první kapitoly jsem se nemohla vůbec překousat, kniha mi doma dlouho ležela rozečtená. Úplně mi totiž nesedl styl psaní, dlouhé dialogy o pár slovech a věčné přeskakování myšlenek, ale jakmile jsem se dostala za půlku, tak se mi kniha začala líbit.

Hlavní postavy jsou super a naprosto se mi líbil jejich vztah s rodiči. Atmosféra mi trochu připomínala Dej mi své jméno.
Kniha rozehrává milý a nenáročný příběh o objevování své sexuality, své rodiny, i sebe samého. Konec se mi opravdu líbil :)

SarahRoyalAss
10.02.2019 5 z 5

Ke knize jsem přistupovala opatrně, nevěděla jsem co od ní čekat. Ale uchvátila mě hned na začátku a milovala jsem to, LGBT literatura je pro mě taková oddychová záležitost. Milovala jsem to od začátku až do konce. Je tu láska ve všech podobách. Přátelská, rodinná, romantická, dětská, vyspělá, v rozkvětu,... . Není to klasické klišé YA literatury. Dotýká se to citlivého tématu, které už v dnešní době je přijímáno lépe - homosexualita. Je tu k ní přistupováno pomalu, jemně a citlivě. Objevování, pátrání a poznání sama sebe.
Kapitoly jsou tu krátké, dobře se čtou a je to napsáno krásným a zajímavým jazykem.
Aristotela a Danteho jsem si zamilovala. Miluji to a doporučuji.

přátelství homosexualita zfilmováno pro dospívající mládež (young adult) LGBT, queer, LGBT+

Benjamin Alire Sáenz
americká, 1954