Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka

Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386927/bmid_aristokratka-a-vlna-zlocinnosti-na--NxO-386927.jpg 4 1996 480

Aristokratka série

Po tragické smrti princezny Diany se ruší repríza rozverné historické revue s Helenkou Vondráčkovou a Heinrichem Himmlerem a na Kostce je vyhlášen smutek. V zámecké kapli vzniká pietní místo s kondolenční knihou a z oken visí černé prapory. Aristokratka Marie využívá příležitosti a odjíždí na hájovnu za Maxem. Není ovšem jasné, jestli nejedná v pominutí smyslů. Na zámek dorazí několik osob, které rozpoutají vlnu zločinnosti. Podaří se Marii celou tu zašmodrchanou situaci rozplést? Tento titul je již čtvrtým ze série mimořádně úspěšných humoristických románů o „poslední aristokratce“.... celý text

ZuzanaZ83
07.09.2023 4 z 5

Další díl z rodiny šlechticů z Ameriky na českém hradě Kostka. Tentokrát se příběh věnuje pokusu o krádež, vraždu, ublížení na zdraví a dalším kriminálním činům, které se odehrály v den úmrtí princezny Diany.
Tyhle knihy jsou taková párhodinová jednohubka, ale pořád mě nesmírně baví.

baji42
02.09.2023 2 z 5

Tento druh humoru mě příliš neoslovuje. Všechny vtípky, jako by člověk někde slyšel, nebo je lze tak nějak předpokládat.

JSmerda
12.08.2023 4 z 5

Je to sice kniha Evžena Bočka, hlášky jsou výborné, ale tak nějak mě kniha až tak nenadchla. Možná je to tím, že děj se v podstatě nikam neposouvá a celá kniha stojí jen měnách nálad hlavní hrdinky? Přijde mi, že z celé té série Aristokratky je taková nejslabší. Navíc téma vyloupení hradu/zámku již Evžen Boček jednou použil v Deníku kastelána.

kotoulek
02.08.2023 5 z 5

V poslední době se setkávám s tím, že knížky které lidé opěvují, mě zas až tak nenadchnou a naopak. Tato kniha není výjimkou.
Chápu, že každému se samozřejmě líbí něco jiného. Ale za mě byl tento díl asi nejzábavnější ze všech, i když se úplně nemluvilo o hlavních postavách a děj se odehrával očima postav skoro úplně cizích.
Proto mu dávám 5 hvězdiček, i když jsem ostatním dala jen 4.

Lenny33
27.07.2023 4 z 5

Tak zatímco jiné díly série jsem četla spíše ze setrvačnosti a žádný zázrak mi to nepřišel, tento mi nějak sedl svou odlehčeností a vtipem. Ano, ten vtip je občas tak hloupý až je vlastně geniální, ale přesně něco takového jsem potřebovala.

knihomolka27
21.07.2023 5 z 5

Vím, že moc lidí tento díl nemusí...ale pro mě je to ,,super psycho".

denniys
19.07.2023 4 z 5

Dle mého názoru nejlepší Aristokratka.. opravdu jsem se pobavila! Kniha splnila funkci odpočinkového čtení v letním vedru a dokonce mě párkrát opravdu rozesmála, ve víc jsem nedoufala, takže spokojenost.

sweeney
21.06.2023 3 z 5

Ale jo, proč ne :) Humor se sice ve všech dílech opakuje, nicméně mě to pořád baví. Ráda si oddechnu u knížky, u jejíhož děje nemusím přemýšlet a můžu se jen nechat unášet příběhem. Na odreagování ideální :)

Corso
11.06.2023 1 z 5

Tragicka smrt Diany ano...ale aj tragicke pokracovanie uz nudnej serie. Bohuzial sklamanie. Ach jo, stvrty krat pocuvat ten isty uvod, tie iste charakteristiky postav, telenovela jak vysita.

Jeninas
07.05.2023 2 z 5

Začátek čtvrté Aristokratky vypadal slibně, jenže pak došlo na onu zločinnost a to je v mých očích přešlap jak blázen. Jakmile se z Bočkova humoru vytratí inteligence, je to holt průšvih. Navíc zbytečně zdlouhavý průšvih. Pro mě naprosto zbytečný díl. Snad se to nebude opakovat.

MíšaS.
19.04.2023 3 z 5

Tento díl mě nenadchl, nechápu proč to nemohlo být zařazeno již do třetího dílu, a nějak ve zkratce.

ivusse
16.04.2023 3 z 5

Slabší díl.

Pytlík
18.03.2023 5 z 5

Špičkové jakékoli scény s Deniskou, naopak poněkud nudilo neustálé vypočitávání, kolik lexaurinů kdo spolkl a jak moc byli všichni mimo.

Emily82
15.03.2023 4 z 5

Nenáročná četba po náročném dni. Pokud se chcete pobavit, je aristokratka fajn. Netřeba si zavařit mozkové závity a jen si užívat nepravděpodobných náhod na Kostce. Když autorovi došly nápady na příhody hlavní hrdinky, vsadil na nevyčerpatelnou studnici lidské blbosti.

Tea98
06.03.2023 2 z 5

Zatím jediný díl, který mi opravdu nebavil, nudil a ke čtení jsem se musela nutit. Nudné a zdlouhavé popisování zločinů. Prostě zklamání, doufám, že další díly budou zase dobré.

Ivka82
04.03.2023 5 z 5

Já se tedy dobře bavila. Dávám si "aristokratku" jako oddechovku mezi složitější četbu a přesně plní účel. Při představě toho panoptika zámeckých postav a zlodějů - packalů jsem se docela dost nasmála. Autorův humor je mi blízký.

VendulaB
19.02.2023 3 z 5

Pokus který nevyšel. Oceňuji, že autor zkusil něco trochu jiného, ale celý příběh byl zkrátka nudný. Samotná série je pak zkrátka už na sílu natahovaná a nic nového nepřináší. A ne, opravdu to není vtipné.

Alaglesia
09.02.2023 2 z 5

Série mě baví, ale tento díl byl nejslabší a nezáživný.

vevu.
09.02.2023

Série mě moc baví, ale tento díl mi nějak nesedl. Nehodnotím, nedočetla jsem...

Silent-Force
05.02.2023 5 z 5

Tak za mne je tohle TOP dil.. zlodejicci blbi jak necky mne neskutecne bavili a u vsech tech absurdnich situaci jsem doslova chytala zachvaty smichu.

pro ženy zámecké prostředí

Evžen Boček