Archa zrůd

Archa zrůd https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309421/bmid_archa-zrud-iYS-309421.jpg 4 85 25

Děj třinácti vědeckofantastických a hororových povídek vás zanese na ta nejznepokojivější místa v nejtemnějších propastech vesmíru i na naší mateřské planetě. Stanete se svědky odkrývání šokujících mimozemských artefaktů, prozkoumáte záhadné vraky, navštívíte Hotel nekonečno, maják na konci galaxie i bavorský klášter sužovaný děsivým zlem. S bandou desperátů budete hledat poklad Černého Lombarďana a zaskočí vás velmi podivný úkol pro britské agenty s povolením zabíjet. Příjemnou cestu do pekel!... celý text

mitko
03.11.2016 4 z 5

V arche zrud sa nachádzajú poviedky rôznych žánrov. Prejdeme si od vesmírnych dobrodružstiev s objavovaním nových rás a stretom s neznámim cez cestovanie do minulosti, bojom v stredoveku s nadprirodzeným (dokonca sa tu stretneme aj s Bohom) až cez atmosfericky ladené hororové poviedky. Velice chválim autora za to, že snáď každá poviedka obsahuje zaujímavú pointu a taktiež za rôznorodosť obsahu poviedok, kde som sa pri každej ďalšej mohol tešiť na zaujímavý svet. Najlepšie poviedky mi prišli To, co milovalo Arthura Brookse - výborná komorná atmosféra s dobre popísanou entitou. A potom ešte poviedky Záhrada slepcu s veľmi dobrou pointou. Naopak nezaujali poviedky ako Konkurz na Boha a Poklad Černého Lombarďana.

Holister
22.10.2016 5 z 5

Archa zrůd je pro mě první setkání s tímto autorem a musím říct, že si z něj odnáším spoustu milých vzpomínek. Čte se to fakt skvěle. Způsob, jakým je to napsaný mi protě sedl. všechny povídka mají svůj specifický náboj a mám za to, že si jednu nebo dvě přečtu rád ještě znova.

-Endy-
09.10.2016 4 z 5

Dost dobré!
Už dlouho jsem nečetla příběhy s tak nečekanými pointami (a hned třinácti!).
Česká sci-fi a fantasy opět vysoce na úrovni.

Ještě musím dodat, že jsem své názory a pocity celou dobu čtení srovnávala s oběma komentáři pode mnou a hned z toho byla grupen-párty :-D

Luvák
29.09.2016 3 z 5

Já tak nadšený nejsem:

1) Bestie - nuda. 50%
2) Konkurz na Boha - nejslabší povídka knihy. 20%.
3) Smrt tančila mezi hvězdami - nejlepší povídka knihy. 90%.
4) Hotel nekonečno - opravdu se každý Francouz musí jmenovat Dupont? 30%.
5) Odkaz mistra Rodrígueze - sympatický horror ze staré školy, čímsi mi připomněl knihu Ďáblův elixír, kterou mám moc rád. 80%.
6) Operace Orléans - opět iritující jména, ale nápad zajímavý. 50%.
7) Pod hladinou - zajímavý konec, který s trochou fantazie člověka může vyděsit. 50%.
8) To, co milovalo Arthura Brookse - jedna z nejlepších povídek, zaujala mě celkově myšlenka setkání člověka a mimozemšťana. 90%.
9) Druh ve zbrani - pokud chce někdo psát historickou povídku, měl by zjistit reálie. Britové a Francouzi nebojovali promíchaní, měli své úseky (Britové sever, Francouzi jih) fronty. Hlavní hrdina povídky ve skutečnosti bojoval na britském úseku. 20%.
10) Archa zrůd - největší zklamání. Ačkoli na druhou stranu nebylo vůbec špatné, když jsem čekal v napětí co se stane, aby se nestalo nic. 50%.
11) Kletba ticha - pro mě jeden vrcholů knihy. Sympaticky Kafkovská povídka. 80%.
12) Poklad Černého Lombarďana - podivná spatlanina, která by fungovala lépe bez pokusu o příběh. 30%.
13) Zahrada slepců - výtečná povídka na závěr, strhující už od samého začátku. Trochu mi to připomnělo Setkání s Rámou, ale konec byl překvapující. 90%.

PierRe Vesper
28.09.2016 5 z 5

Výboně napsaných 13 povídek(13 jak příznačně :-D). Každá na konci skrývá více, či méně očekávanou pointu.

U první jsem pointovost neočekával u dalších už tím pádem ano.
Z příběhů nechci nic vyzrazovat, přečtěte si sami.
Kvalita povídky zde znamená můj osobní pohled na to, jak se mi povídky líbily.

1. Bestie - Příběh o hledání, kde jsem měl jen takový malý záblesk, jak to asi skončí a ten záblesk se nakonec i vyplnil.
Kvalita povídky - 90% / Pointa - 80%

2. Konkurz na Boha - Pro mě asi nejslabší kus ze všech. Konec jsem čekával od první třetiny příběhu.
Kvalita povídky 50% / Pointa 50%

3. Smrt tančila mezi hvězdami - Jedna z kratších, leč o to údernějších povídek.
Kvalita povídky 100% / Pointa 100%

4. Hotel nekonečno - Nejkratší povídka, kde je konec opravdu nečekaný.
Kvalia povídky 80% / Pointa 100%

5. Odkaz mistra Rodrígueze - Povídka se středověkou tématikou. Prostý příběh, dobrá pointa.
Kvalita povídky 60% / Pointa 100%

6. Operace Orléans - Další středověk, ale říznutý sci-fi. Velmi zajímavý námět, ale konec celkem očekávaný.
Kvalita povídky 80% / Pointa 70%

7. Pod hladinou - Pro mě obyčejná povídka s velmi očekávaným koncem. Avšak jsem byl koncem překvapen.
Kvalita povídky 50% / Pointa 70%

8. To, co milovalo Arthura Brookse - Klasické sci-fi s prostým příběhem a očekávaným koncem ve stylu: Víte kdo, ale nevíte jak.
Kvalita povídky 70% / Pointa 90%

9. Druh ve zbrani - Zajímavá povídka s velmi, velmi nečekaným koncem. Překvapilo.
Kvalita povídky 70% / Pointa 100%

10. Archa zrůd - Dobré sci-fi s dobrým zakončením. Z tohoto světa a o osudech posádky bych si i rád přečetl něco více.
Kvalita povídky 80% / Pointa 100%

11. Kletba ticha - Zde jsem moc zaujat nebyl a konec byl velmi očekávaný.
Kvalita povídky 60% / Pointa 40%

12. Poklad Černého Lombarďana - Klasická povídka se zajímavým, ale netušeně tušeným koncem, který mohl být i v souvislosti s příběhem jiný a podle mě i lepší.
Kvalita povídky 70% / Pointa 80%

13. Zahrada slepců - Další sci-fi. Zajímavý příběh. Nečekaný konec.
Kvalita povídky 80% / Pointa 100%