Anna z Avonlea

Anna z Avonlea https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33331/bmid_anna-z-avonlea-r9t-33331.png 5 440 68

Anna ze Zeleného domu série

Druhá časť. Výborná študentka Anna navštevuje ďalšie dva ročníky na Kráľovninej akadémii. Sú plné študijného zápalu a rivality medzi spolužiakmi, spomedzi ktorých je Gilbert Blythe tým najväčším súperom. Nielenže mu Anna odpustí staré hriechy, ale stávajú sa z nich aj dobrí priatelia, aj keď ešte netušia, čo im všetko život v budúcnosti prinesie.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Mladé letá

Anne of Avonlea , 1909

Jane007
06.10.2016 5 z 5

Nemám slov. Kdybych napsala, že je to nádherná a kouzelná knížka, nevystihovalo by to skutečnost ani z poloviny. Jediné, co se mi nelíbilo, je přebal. Tvůrce asi ani nevěděl, o čem knížka je.

Litocha
19.07.2016 4 z 5

I pokračování si zachovává svůj humor a poetičnost. Anna dospívá, ale její impulsivnost, citlivost a optimismus zůstávají beze změny. Knížka je zalidněna novými postavami, které jsou neméně zajímavé než staří známí. Oblíbila jsem si Davyho, Charlottu Čtvrtou nebo Gingera s jeho "zrrrzavým cancourrrem". Naopak Pavla Irvinga a jím stále opakovaného spojení "moje krásná paní učitelka" by pro mě mohlo být nepatrně méně. I když první Anniny příběhy mám raději, i tahle knížka rozhodně stojí za přečtení a i k ní se čas od času vracívám.

MartinaF
06.06.2016 4 z 5

Opět se setkáváme s Annou, tentokrát již jako učitelkou. I když je jí sedmnáct let, stále si zachovává svou fantazii a představivost. Stejně dobré jako první díl.

Maanna
28.05.2016 4 z 5

Anna ze Zeleného domu byla věrnou kamarádkou mého dětství a až po letech jsem zjistila, že jsou k dispozici i další díly tohoto příběhu. Obálka tedy opravdu velkou důvěru nevzbuzuje. Dokonce způsobila, že jsem dlouho váhala, jestli se do knihy pustím. Nakonec nelituji a příběhy jsem si užila, i když oproti prvnímu dílu mně tu někdy vadil neobratnější překlad (například dvě křestní jména Dianiny sestry Minnie May změněná na jméno a příjmení, takže chudák děvče ani nepatřilo do rodiny, nebo tykání Marille, které mi v dobovém kontextu nepřišlo pravděpodobné).

3nitka
09.01.2016 5 z 5

Súhlasím s reader.007 Davy je úžasná postava. Druhý diel nezaostáva za prvým.

reader.007
04.12.2015 4 z 5

Skvělé pokračování, zvláště Davyho jsem milovala, ten mě těmi náboženskými disputacemi a životními moudry rozesmával nahlas. A ten zbytek... prostě krása. Škoda jen, že jediné české vydání hyzdí ta nevkusná obálka, jinak bych ho mileráda uvítala ve své knihovně... Ale co - pořád existují půvabnější obálky této knihy a barevné tiskárny :-)

Calwen306
09.03.2012 5 z 5

Nádherný príbeh, skvelo spracované postavy. Pokračovania vačšinou bývajú slabšie, ale táto kniha sa vo všetkom vyrovnáva prvému dielu.

Aknel
30.11.-0001 5 z 5

Annin humor a jej citlivá a zmätkárska nátura nás preniesli do druhej časti, ktorá je rovnako vtipná a zaujímavá ako prvá kniha. Dvojičky sú naozaj zlaté - Davyho šibalstvá a skromná a mlčanlivá Dora - a sú príjemným oživením. Trochu mi chýba to Annino prekáranie s Gilbertom, aj keď autorka vyvíja ich priateľstvo. Škoda len, že si Anna neuvedomuje, že Gilbert k nej cíti niečo viac. Ale opäť úžasná kniha, ktorá sa oproti minulému dielu nepohoršila.