Anna na krku a jiné povídky

Anna na krku a jiné povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12686/bmid_anna-na-krku-a-jine-povidky-YEO-12686.png 5 30 6

Výbor povídek ruského spisovatele a dramatika zahrnující drobné, čisté "humoresky" charakteristické pro rané údobí spisovatelovy tvorby stejnou měrou jako povídky Čechovova zralého a vrcholného "vážnějšího" údobí.

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Academia

Sobranije sočiněnij v 11 tomach , 1895

Nermal
02.09.2022 4 z 5

Lesk a bída ruského venkova, bezútěšnost života jeho obyvatel i marná snaha vymanit se či něco změnit. To vše okořeněno hořkým humorem.

marketa0694
17.01.2020 5 z 5

já ty rusáky prostě můžu!

G-Rea
19.11.2017 5 z 5

Anton Pavlovič Čechov. Jeden z největších spisovatelů, mistr nad mistry. Četla jsem od něj , co se dalo sehnat. Je škoda, že zemřel tak mladý, mohl napsat ještě daleko víc krásných knih a potěšit tak srdce mnohého čtenáře.

Boženka2
20.02.2017 4 z 5

Některé povídky jsou pro mě moc rozvláčné, ale knihu jsem přečetla s chutí, hlavně mám ráda příběhy ze stepi a popis ruské krajiny

vikipes
12.07.2015 3 z 5

Po dočtení si z první půle knihy moc povídek nevybavím, jelikož některé byly pro mne nezáživné. Druhá část naopak obsahuje povídkové klenoty, které se dokážou vrýt pod kůži. Ač oceňuji snahu pojmout široké spektrum autorovy tvorby, celkově na mě kniha působí nevyváženým dojmem.

Vojslava
26.12.2012 5 z 5

Příjemná a zajímavá povídková kniha - na seznámení s Čechovem víc než vhodná, a myslím, že leccos z toho bude zajímavé i pro mladší čtenářskou generaci.

ruská literatura

Anton Pavlovič Čechov
ruská, 1860 - 1904
1976  85%O lásce
1933  89%Pavilon číslo 6
2008  72%Povídky (6 povídek)
1962  90%Okamžiky
2002  85%Ivanov

Kniha Anna na krku a jiné povídky je v