Ani o dolar víc, ani o dolar míň

Ani o dolar víc, ani o dolar míň https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/5652/bmid_ani-o-dolar-vic-ani-o-dolar-min-P9U-5652.jpg 4 116 28

Anglický humoristický román s detektivní zápletkou o tom, jak dostat zpět své investice od podvodného amerického milionáře. Každý podvedený investor si vypracuje svůj plán, jak na podvodníka vyzrát. Dobře je vykreslena postava zbohatlíka, který by se rád zařadil mezi intelektuály. Edice Čtení na dovolenou.

Literatura světová Humor
Vydáno: , Odeon

Not a Penny More, Not a Penny Less , 1976

Christeene
20.02.2024 5 z 5

Uzasna zapletka. Hned jak clovek docte, cetl by to znovu. Moc mila kniha. Po dlouhe dobe plny pocet hvezdicek. To se proste neda jinak. Ani nevim, ktera postava me bavila vic.

IHT
23.12.2023 5 z 5

Standardni britska komedie o podvodu. Na toto tema i spousta skvelych filmu, napr. serie Podfukari ;-)
Podvudky v teto knize jsou oproti jinym spise podprumerne, ale coby oddychove cteni je to zabavne.

Isew
21.12.2023 3 z 5

Podvedení podvedou podfukáře. Líbila se mi myšlenka, že každý ze zúčastněných vymyslí podfuk ze svého oboru. Ale, podfuky mi přišly nedomyšlené, dostatečně nepřipravené. Domysleli jen jednu pravděpodobnou variantu, která když nenastala, neměli připravený záložní plán, ale přesto se jim to zázračně podařilo vyřešit, aniž by si protřelý podváděný něčeho všiml. Přišlo mi to dost nereálné. Ale jako oddychovka, při které je lepší moc nepřemýšlet, proč ne.

KnihovniceVěra
29.08.2023 4 z 5

Kniha si na mě dlouho počkala v knihovně, protože mě odradilo téma burzovních obchodů hned na začátku, nyní jsem ji vytáhla a stálo to za to! Četla se mi krásně, vše je pěkně podrobně popsané, bavila mě a pohladila po duši.

adela2316
13.05.2023 4 z 5

Příběh mě bavil, i když všechny ty řeči o akciích, to na mě bylo moc, v tom se vůbec neorientuji. Ke konci jsem se trochu nudila, ale po setkání Jamese s Anninym otcem to nabralo spád a byla jsem zvědavá na konec. Líbilo se mi, jak k sobě Robin, James, Jean Pierre a Stephen přimkli a stali se z nich kamarádi.

DriftBooks
27.12.2021 5 z 5

Dalo by se říct, že se jedná o další knihu z kategorie „true story“. Archer zde vtipně zbeletrizoval svou touhu po pomstě. Investoval špatně zhruba milion dolarů a přišel o ně. Výsledkem je vlastně docela milá a věru zábavná humoreska. Ostatně – tak trochu se zdá, že spisovatel a zkrachovaný politik Archer podobné zážitky v reálném životě vyhledává, aby je následně mohl prohnat svou fantazií a vrhnout na papír. Mám na mysli třeba jeho odsouzení v roce 2001 za křivé svědectví v předchozím sporu, ve kterém se jednalo o placení jakési prostitutky právě panem Archerem. Dostal tři roky natvrdo. Vyšlo to akorát na tři díly Vězeňských deníků.

Ostatně aféry se kolem tohoto pána jenom rojí. Ale to s touto knihou nemá nic společného. Jen je to další kamínek do mého nekonečného dilematu, zda dílo od autora oddělit, nebo naopak zda ho s ním spojovat a přistupovat k němu tak.

Musím na rovinu říct, že mě kniha pobavila, že jsem se zasmál a že mi ani moc nevadil ten trochu hollywoodský happy end. A že všechny výše uvedené informace o celoživotních eskapádách páně Lorda Archera jsem se dozvěděl až při psaní této drobné recenze. A že můj dojem z knihy nikterak neovlivnily. A že mám docela chuť si přečíst i další věci, protože si říkám, že právě všechny ty nabyté „zkušenosti“ dávají jeho knihám ten správně šťavnatý základ. A co víc si vlastně při čtení přát, než dobrou šťavnatou zábavu…

jaroiva
25.12.2021 4 z 5

Zezačátku mě nebavily ty akciové čachry, protože tomu moc nerozumím, ale jinak mě to pak bavilo, nebylo to nijak třeskutě k popukání, ale celkem vtipná zápletka i rozuzlení, tak akorát. Fajn audiokniha pro pohodový poslech.

Ivan F
23.05.2021 3 z 5

Mám rád s humorom podané príbehy, sú takým malým balzamom v mori strán plných utrpenia (krimi, holokaust a pod.). Vždy si pri nich oddýchnem a hlavne sa zasmejem. Lenže Archerovo humoristické rozprávanie moc vtipné nie je. Ako dovolenkové a hlavne oddychové čítanie je to fajn, ale pridaná hodnota typu - drahý Jeffrey, rád si od teba prečítam aj inú knihu - sa nedostavila. Tým netvrdím, že po autorovej ďalšej knihe nesiahnem, avšak naše prvé "randevú" dopadlo tuctovo a nezáživne. Snáď to nasledujúce bude lepšie, len netuším kedy bude, tento rok už určite nie.

mi-380
28.05.2020 4 z 5

Vzpomínka na Podraz a Tucet špinavců. Pomsta čtyř džentlmenů je popsána staromilsky podrobně, čte se ale příjemně a je zakončena dvojitou pointou. Ze všeho vyzařuje milý pocit, jako bychom byli spoluúčastníky žertovné hry na spravedlnost, kde se nikomu nic nestane, a přitom o zábavu v duchu staré dobré Anglie bude postaráno.
80 % (zatím 83 hodnocení s průměrem 83 %).

Kulturnice
28.07.2019

Líbila se mi, četlo se jak po másle. Moje srdcovka v teenagerovských let. Film jsem také kdysi viděla, ale kniha byla pro mne lepší. Příjemní čtení na dovču.

tazkykamen
11.07.2019 2 z 5

Knihu som si vybral na základe obálky plniacej úlohu spoilera ( o autorovi a jeho „pohnutom“ živote som nič nevedel) a ako prvotina na dovolenkové čítanie splnila svoj účel. Len to prekvapenie na konci je na môj vkus až odpudzujúco gýčovité, ale šikovne rámuje celý snobský akčný príbeh.

iceVS
19.08.2018 5 z 5

Špičková, dokonalá, propracovaná kniha. Absolutní paráda.

Lucka11
12.08.2018 5 z 5

Príjemné čítanie. J. Archer patrí k mojim obľúbeným autorom. Nesklamal ma.

Aptronym
26.04.2018 4 z 5

Shrnu to. Nemam rada Jeffrey Archera jako politika, cloveka...
ALE tuhle knizku miluju.

emzaak
15.01.2018 5 z 5

CROSSOVER jak má být! Vlk z Wall Street říznutej Dannyho parťáky (nebo obráceně?).
A zase ten Born.
Odeon 1989

items
06.07.2017 odpad!

Nedočítané....kniha ma nevtiahla, sú to dokumentaristicky popísané "geniálne" nápady, ako získať späť stratené peniaze...hlavné postavy mohli byť kľudne "X", "Y", asi tak zaujímavo sú popísané...

Kurka
17.03.2016 5 z 5

Pokud se prokoušete úvodní, pro někoho možná nezáživnou, části, kde jsou hlavní téma akcie, tak nebudete litovat. Příběh se rozjede a je sám o sobě velice čtivý a zajímavý.

decemlineata
12.10.2015 5 z 5

Parádní čtení pro chvilky pohody.Vtipné,lehké se překvapením na konec.Kniha byla i zfilmována,ale "čtecí" verze je jako vždycky lepší
Doporučuji.

bookoholik
12.08.2015

Tuhle knížku řadím mezi oblíbené oddechovky. Čte se jedním dechem, pobaví a na závěr i překvapí. Určitě doporučuji.

kaja.marik
09.08.2015 5 z 5

Humoristicky roman, u ktereho jsem sice smichy nevyprsknul asi ani jednou, ale i tak me hodne pobavil. Jak pisou ostatni a jak rika i nazev edice: pekne cteni na dovolenou.

Kniha je pikantni i tim, ze je zalozena na skutecnych osudech autora. Trosku by me zajimalo, jestli autor zazil jenom to okradeni podvodnikem a odveta zustala jenom v predstavach a na papire, nebo jestli nejakou tu odvetu zorganizoval i ve svem pripade.

Jeffrey Archer
anglická, 1940
1989  82%Ani o dolar víc, ani o dolar míň
2009  83%Čas pomsty / Vzpomínáš si? / Dítě číslo 44 / V šachu - zkrácené verze
2022  91%Jen čas ukáže
2009  87%Čas pomsty
1994  77%Věc cti

Kniha Ani o dolar víc, ani o dolar míň je v